przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogar118    65

Ja robiłem właśnie we wtorek żeby lepiej wykorzystać działanie CCC. W zeszłym roku kolanko 1 cm nad węzłem ccc 1l + modus 0,3 i dolne międzywęźla takie jak u sąsiada który nic w życie nie robi a warunki raczej były ok. 


Zasada jest taka że lepiej wcześniej niż za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Moje niestety jeszcze się krzewi. Pewnie w sobotę prysnę CCC + mocznik + siarczan + odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Mocno ruszyło do przodu, na początku marca miało 3 liście a kilka dni temu już po 3 pędy więc może coś jeszcze z niego będzie. Przesiewanie czymkolwiek to byłby taki sam efekt ekonomiczny, bo plonu po wiosennej orce na moich piachach dużego nie będzie więc postanowiłem zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Cześć, powiedzcie mi, z jednej strony pola kolanko jest na wysokości 4/5mm od węzła, od drugiej strony na gorszej glebie dopiero się pokazało lub jest 1/2mm nad węzłem. Którą częścią pola mam się sugerować? Mam na myśli zabieg skracania + fungi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Ja robiłem właśnie we wtorek żeby lepiej wykorzystać działanie CCC. W zeszłym roku kolanko 1 cm nad węzłem ccc 1l + modus 0,3 i dolne międzywęźla takie jak u sąsiada który nic w życie nie robi a warunki raczej były ok. 

Zasada jest taka że lepiej wcześniej niż za późno. 

 

tylko ty może dałeś z 150 N a  a sąsiad 150 ale saletrzaku? ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

u mnie dziś kolanko ok 1cm i poszło

0,3 moddusa+1,5 ANTYWYLEGACZ+0,1 pyretoid+0,7 procholazu + 0,7 propikonazol+5kg kristalon(11-11-24 i micro)+8kg mocznika+8kg siarczanu magnezu

ot Taką mieszaninę doradca mi ułożył, jutro psikne populacje jest ciut opóźnione względem hybrydy

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Dziś skracanie ,fugi mikro,
makro i
siarczan,zrobione a czy jutro mogę rozlać Rsm 2 dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

tylko ty może dałeś z 150 N a  a sąsiad 150 ale saletrzaku? ;)

 

Poszło 103 kg N + stanowisko po łubinie ale jednak mimo wszystko dolne międzywęźla powinny być skrócone...

 

u mnie dziś kolanko ok 1cm i poszło

0,3 moddusa+1,5 ANTYWYLEGACZ+0,1 pyretoid+0,7 tebukonazolu + 0,7 propikonazol+5kg kristalon(11-11-24 i micro)+8kg mocznika+8kg siarczanu magnezu

ot Taką mieszaninę doradca mi ułożył, jutro psikne populacje jest ciut opóźnione względem hybrydy

Zastanawia mnie ten triazol dwa razy i czemu nie ma nic typowo na podstawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

u mnie dziś kolanko ok 1cm i poszło

0,3 moddusa+1,5 ANTYWYLEGACZ+0,1 pyretoid+0,7 tebukonazolu + 0,7 propikonazol+5kg kristalon(11-11-24 i micro)+8kg mocznika+8kg siarczanu magnezu

ot Taką mieszaninę doradca mi ułożył, jutro psikne populacje jest ciut opóźnione względem hybrydy

 

no właśnie jak kolega pisze wyżej że nic na podstawę nie ma i zastanawiam się co masz za robale że już pyretroid dajesz?  przecież 2 dobre poranki z rosą i po pyretroidzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

Panowie bo popierdoliłem Wam pisząc propikonazol z procholazem ^^ dawki takie jak napisałem tylko myśląc jedno pisałem drugie .......

co do perytroidu to został mi z ubiegłego a że zauważyłem coś ala pchełki to poleciało

z nazw handlowych to poszło odpowiednio

-golden prochloraz 450 ec

-tebusha 250 ew

-fastac 100 ec

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Dzisiaj poszła II dawka azotu na hybrydę ok. 100kg/ha mocznika. Łącznie dostała już 131 kg azotu nie licząc nawożenia jesiennego. Wiosną wyglądała nieciekawie, ale obecnie jest nadzieja, że może coś z tego będzie. W przyszłym tygodniu o ile pogoda będzie odpowiednia będzie T1 i skracanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

u mnie też dzisiaj II dawka, jakieś 51kgN, kolanko od 3/4 do 5/6mm w zależności od gleby. Czekamy na 1cm i lecimy z opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

wy piszecie o 2 dawkach a ja na swoje pole nie wjadę jeszcze z dobry tydzień a jak przepada to i dłużej. Nie Pamiętam roku żeby na polu tak mokro było. Myślicie że jeszcze z tego żyta coś da jak w kwietniu pójdzie 1 dawka azotu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

wy piszecie o 2 dawkach a ja na swoje pole nie wjadę jeszcze z dobry tydzień a jak przepada to i dłużej. Nie Pamiętam roku żeby na polu tak mokro było. Myślicie że jeszcze z tego żyta coś da jak w kwietniu pójdzie 1 dawka azotu.

Ta 1.5 tony/ha ziarna- skos to na kiszonke w maju i zasiej kukurydzę- przynajmniej rok cały nie będzie zmarnowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

ja warmia i mazury. u mnie jak byłem tydzień może troche lepiej to dopiero jak by się ruszyło. choć co niektórzy sypią już 2 dawkę np na pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ja pierwszą dawkę wysiałem 4 marca i myslę o drugiej na dniach, mimo że tak naprawdę dopiero zaczęło ruszać i jest w fazie krzewienia. Niektórzy już dają T1 a w naszym rejonie wszystko opóźnione. Rozmawiałem z jednym człowiekiem i mówił, że siał na jednym polu już 15 września a jest tak samo rozwinięte jak to moje z 1 października. Po prostu pogoda u nas wszystko zniweczyła, a raczej brak opadów wczesną jesienią i nadmiar opadów późną jesienią.

 

Ja mam ze swoim polem kilka problemów: słabo rozwinięte rośliny a z drugiej strony coraz większa presja chwastów, zwłaszcza chabra. Jak pogodzić teraz dokrzewianie, dokarmianie i zabieg herbicydem żeby zmieścić wszystko w czasie? Jaki zabieg wykonać najpierw i jakie przerwy między opryskami zachować? I czy dobrym pomysłem będzie dać już N2 aby jeszcze mocniej kopnąć to w rozwoju? Tak to wygląda z grubsza, roślinki mają w większości po 3 pędy, gdzieniegdzie są 4:

ef229002c978feafdf17eebc3f097683_big.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja bym podał już N2 żeby jak tylko się da zminimalizować redukcję źdźbeł. Z tym dokrzewianiem to nie wiem jak ci to wyjdzie i osobiście bym to chyba odpuścił ale jeżeli chcesz to robić to moim zdaniem odpowiednią kolejnością zabiegów będzie dokrzewianie > herbicyd > dokarmianie odstęp 2-3 dni.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Koledzy co polecacie na T1 ze średniej półki na żyto? Na pszenicę i pszenżyto jadę z capalo, ale z żytem nie chce tak szaleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj