przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Peron    369

Ile rozkrzewień powinni mieć żyto hybrydowe o tej porze, a ile zwykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

witam. Moja plantacja zyta wygląda masakrycznie. obsada około 200 roslin na m kw. Nie wiem czy kws ma takie słabe nasiona zyta hybrydowego czy te ich odmiany sa takie wrazliwe... w tamtym roku posiałem zyto polskiej hodowli TUR F1 ze smolic i byłem bardzo zadowolny , plon bardzo dobry około 5 ton z ha przy bardzo duzej suszy w centralnej polsce i bardzo niskich nakładach. Ale zaryzykowałem i zamówiłem Kws bono. podobno lepszy , daje większe plony itd. A Tura którego  zebrałem wysiałem ponownie na kiszonkę. pomimo opóźnionego siewu wschody kapitalne i rośnie jak szalone. pytanie moje brzmi czy wy też macie takie problemy z odmianami firmy KWS??? czy tylko ja? czy w innych regionach może jest lepiej. czytałem kilka postów wczesniej i ludzie skarżą sie na kws.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Co ty chcesz od obsady 200 sztuk na metr? Ta obsada mieści się w granicach normy...

Mam bono i wygląda ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Czołem.Co stosujecie na T1 na ch.podstawy? Powoli zamawiam chemię i zastanawiam się.I liczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Witam, żyto uprawiam pierwszy raz. Co proponujecie na T1? Myślałem nad 1l Mondataku, na razie nie widać żadnych objawów choroby. Do tego 0.2l Moddusa i 1l CCC no i mocznik, siarczan i może jakaś odżywka. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

... i nie będzie widać aż nie pójdzie ostro w górę :)

Prochloraz jako takie minimum może być.Na T2 koniecznie coś na rdze bo prochloraz jej nie rusza.Skracanie jest ok - ja dodaje 0,3 Moddusa.

Edytowano przez Boniar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

takie pytanko mi się nasunęło co do mieszaniny kolegi @pietrucha czy można by to umieszczać w jednej beczce i przelecieć raz? Zawsze mi odradzali psikanie środkami skracajacymi z fungi. Pewnie herbicyd do tego byłoby już za dużo np huzar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Skracanie razem z fungicydami nie widzę żadnych przeciwskazań. Odchwaszczanie trzeba robić jako odzielny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak tam u was żyta bo moje zaczęło strzelać w źdźbło. Jutro N2 i T1 + skracanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Kolego @ogar pochwal sie co dawałeś?

 

Ja planuje dać na T1 Mondatak 1l + CCC 1l + Modus 0,2 + siarczan magnezu + mocznik. Na T2 Tebu 0,6l + Amistar 0,2l + insektycyd + Cerone 0,8l. Zyto rubin siane 15 września 240 roślin na metr. Pierwszy N(65kg czystego składnika) 4 marca, drugi N (75kg czystego składnika) 25 marca.

 

Podpowie ktoś czy dobrze rozpisałem sobie?

Edytowano przez pawelJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

0,4 propiko + 0,9 atak + 0,3 modus + 1l ccc+ 5 kg siarczan + Yara zboża 1-1,5 l 

 

Ja bym coś na rdzę jeszcze dorzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Podpowie ktoś co lepiej dodać do CCC do skracania na pierwszy zabieg żyta hybrydowego Medax Top Czy Modus? I w jakich dawkach?

 

W tym roku mam działki z bardzo mocnym żytem, ale też chciałbym uzyskać wysoki plon. A mianowicie żyto odmianę Brasetto zasiałem 8 września w ilości zaledwie 1,4 jednostki na hektar, na stanowisku po pszenicy w 3 krotnej monokultrze. Gleba przed siewem została zwapnowana, oraz wysiana została Polifoska 6 w ilości 180 kg/ha oraz mocznik 50 kg/ha. Żyto na starcie wegetacji miało po 10 rozkrzewień, więc na 1 dawkę dostało tylko 50 kg czystego składnika azotu, a za chwilę dostanie jeszcze z 80 kg/ha oraz jak pogoda pozwoli dam coś jeszcze na kłos. Chciałbym aby stało do żniw stąd moje pytanie dotyczące skracania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oba regulatory są dobre. Daj 1lccc i 0,3l moddusa lub 0,6l medaxu. I jak ryzyko wyleganie będzie b. wysokie to po 2-3tyg daj jeszcze 0,2l moddusa lub 0,5l cerone. Ale sądzę że jak wbijesz się w optymalny termin (BBCH30/31) to ccc z moddusem/medaxem utrzyma łan.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Ja muszę coś wymyślić do tego CCC, mam 6ha żyta a moddusa sprzedają w litrowych butelkach, więc wyszłoby jakieś 0,17l ha co jest chyba małą dawką. W planie jest ogółem 120N. Jakbym kupił 2 litry, to wychodzi 0,33l na ha? Nie za dużo? + CCC 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Cerone masz w litrowych opakowaniach i idzie litr na hektar, wychodzi chyba troche drozej niz moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ja muszę coś wymyślić do tego CCC, mam 6ha żyta a moddusa sprzedają w litrowych butelkach, więc wyszłoby jakieś 0,17l ha co jest chyba małą dawką. W planie jest ogółem 120N. Jakbym kupił 2 litry, to wychodzi 0,33l na ha? Nie za dużo? + CCC 1l

nie za dużo 

 

Cerone masz w litrowych opakowaniach i idzie litr na hektar, wychodzi chyba troche drozej niz moddus

Cerone nie stosuje się na pierwsze kolanko - przyspiesza starzenie się komórek. Zazwyczaj stosuje się cerone do skracania dokłosia.

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Cerone masz w litrowych opakowaniach i idzie litr na hektar, wychodzi chyba troche drozej niz moddus

Tylko że cerone przyśpiesza procesy starzenia się roślin, dlatego polecam go załóżmy w fazie liścia flagowego, a nie w fazie I kolanka. Na I kolanka do CCC najlepiej moddus/medax.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj