przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

donweter1989    2932

Ciekawe ile wam sypią te żyta gdy wszystko jest ok skoro z plantacji, które są na skraju kasacji uzyskujecie 6-7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7
Napisano (edytowany)

przy dobrym nawozeniu i opryskami w czas od 7.5 do 8.5 tony z  ha rekord 10t z ha 3 lata temu odmiana  brasetto

Edytowano przez 90mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Bravo dla kolegi za wynik! Tylko powiedz mi kolego bo tak do końca nie rozumiem Ty siejesz żyto na III + klasie? Jakby co to od razu gratuluję innowacyjnego systemu gospodarki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

U mnie na razie rekord na 4b/5kl to 7.7t/ha z 6kl rekord to 5.1t/ha w roku sprzyjającym. Podkreślam rok sprzyjający, czyli opady deszczu jak na zamówienie :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
Napisano (edytowany)

Ciekawe ile wam sypią te żyta gdy wszystko jest ok skoro z plantacji, które są na skraju kasacji uzyskujecie 6-7 ton

 

jak sie utrzyma i nie położy, przy dobrym nawozeniu i 2 opryskach na grzyba 8t/ha na polu pół na pół Vb/V jest spokojnie do osiągnięcia.

 

Tylko ja zawsze odżałuje i kupuje świezy materiał siewny (czasami jak pare worków zabraknie to dosiewam zeszłorocznym i tam jest gdzies pół tony do tony mniej)

 

I to staram sie brac taki, co w badaniach testowych COBORU jest na samym szczycie stawki jeśli idzie o plony.

W tym roku np Nasri, Performer i Brandie.

 

No i pole jest zadbane, wywapnowane etc.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Koledzy posiałem w tym roku Zyto Roggen 2j na ha. Pod korzen dałem 200kg/ha Polifoski 8. Wiosną planuje dać w pierwszej dawce 200kg/ha saletry i w drugiej tez tak samo. Co myślicie o takim nawożeniu? żyto ustoi? No i co polecilibyście dać na grzyba i jaki dobry herbicyd? Odrazu mówię, że nic jesienią nie pryskałem. Jeszcze zastanawiam się nad kizerytem warto? Klasa ziemi V VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Żyto nigdy nie stoi!!!!, nawet na ekologii, w najlepszym przypadku jest pochylone i to zawsze w poprzeg działki, przy takim nawożeniu leży.

Co do nawożenia, ja daje abym tylko dał rady wjechac w pole 300kg saletry na dzień dobry, potem antywylegacz, grzyb i odrazu 200kg saletry znowu, na kłos 100kg, ziemia 4-5klasa mozaiki, co do PK to jeśli masz gnojówke albo gnojowice to lepiej siknij tym, efekt jest owiele lepszy.

Na ziele to Rubin sprawdzony niedrogi i czysto jest, grzyb Wirtuoz


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246
Napisano (edytowany)

Koledzy posiałem w tym roku Zyto Roggen 2j na ha. Pod korzen dałem 200kg/ha Polifoski 8. Wiosną planuje dać w pierwszej dawce 200kg/ha saletry i w drugiej tez tak samo. Co myślicie o takim nawożeniu? żyto ustoi? No i co polecilibyście dać na grzyba i jaki dobry herbicyd? Odrazu mówię, że nic jesienią nie pryskałem. Jeszcze zastanawiam się nad kizerytem warto? Klasa ziemi V VI.

kizeryt dobra sprawa, ja też na wiosnę dam tylko mam kupiony siarczan magnezu granulowany. A z azotowych saletra na start przed ruszeniem wegetacji (300 kg/ha) i druga dawka po 3 tyg 150kg saletry, na krzewienie jeszcze odżywka NPK siarczan magnezu z przewagą fosforu a na kłoszenie odżywka npk + siarczan magnezu z przewagą potasu.  

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie myśl tylko syp,
I nie wiem co za Twoje żyto pierwszy raz słyszę taką odmiane.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Roggen to nie zadna odmiana tylko nazwa zyta po niemiecku;))))))))

 

I tak Winterroggen to po prostu żyto ozime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolxd200    0

Jak myślicie ile saletry  na pierwszą dawke pszenżyta ozimego odmiany borowik sianej około 20 października , pszenżyto jest nie rozkrzewione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Uderzeniowo ze 200kg nawozu chyba bedzie nieodzowne i nie mozesz opozniac dawki. Od razu na przedwiosniu gdy tylko zrobi sie troche cieplej i ziemia rozmarznie to syp. Ja tak samo bede robil zarowno z zytem jak i pszenzytem bo tez sa liche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Ja u siebie mam z kwsu daniello siane było w susze i słabo to wygląda na dzień dzisiejszy. Przedsiewnie poszło 220kg. na ha. polifoski max i jest słabo rozkrzewione. Co lepiej rzucić na pierwszą dawke saletre czy może saletrzak z magnezem ? Gleba to 4a średnio zasobna w pk i słabo w mg. Doradzicie coś?


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie jak poprowadzic zyto populacyjne na V/VI kl ? ile takie zyto potrzebuje azotu i co poradzic na lepsze zapylenie klosa bo w tamtym roku zyto mialo pol klosa pustego plus bardzo drobne ziarno co dalo slaby plon. Czy na skracanie stosowac ccc czy modusa a moze jedno i drugie w obnizonych dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Pusty kłos to może być wina opadu w czasie kwitnienia albo grzyb. Drobne ziarno to może być zbyt duża gęstość siewu i/lub za mało składników pokarmowych.

 

Żyto wbrew pozorom nie jest jest takim łatwym w uprawie zbożem jak się o nim mówi. Ma niskie wymagania wodne i glebowe, ale jest chyba najbardziej ze wszystkich zbóż wrażliwe na termin siewu. Coś czuję, że sam się o tym boleśnie przekonam w tym sezonie, bo swoje żyto zasiałem zbyt późno i nie zdążyło się pokrzewić i bardzo martwię się o plon.

 

Odezwij się na PW, coś uradzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

klimek akurat ja zasialem  15 wrzesnia i jedna odmiana nie za bardzo sobie  poradzila z  braku opadow na  piachu  reszta podobnie jak co roku  bardzo fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nie zaluj nawozu. Zrob badanie gleby, wedlug mnie najwazniejszy jest wspolczynnik pH, bo zbyt kwasna gleba blokuje roslinie dostep do skladnikow pokarmowych i jak jest za niskie pH to mozesz walic nawozu ile chcesz a to i tak nic nie da. Jak juz to ogarniesz to stosuj nawozenie pod spodziewany plon, warto psiknąć na 1 kolanko przynajmniej CCC, u mnie wystarczylo i zyto stalo do zniw. Ze skracaniem mozesz polaczyc zabieg T1 na grzyba, jesli nie spodziewasz sie rekordowych plonow to sam prochloraz powinien sobie poradzic z zabezpieczeniem przed rdza brunatna, maczniakiem i chorobami podstawy zdzbla, u mnie taki zabieg zdal egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

z  tą  wrazliwościa  na  termin  siewu  - to  grubo przesadzasz.

Wśród starszego pokolenia  w moich  stronach  wyrobiło  sie  przekonanie, że  żyto siane  na  wigilię , się  super udaje .

Są tacy  co do  dziś  sieją  jesli się  da i zdarza  sie  że  jest  niezłe .

Ja  zazwyczaj  sieję koniec  wrzesnia , ale  zdarzało mi  sie  posiac  w listopadzie i jesli  nawożenie  odpowiednie i wilgoci nie  brak - to i w plonach różnicy nie było 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj