przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

maniek998    0

Witam wszystkich. W tym roku pierwszy raz chce posiać żyto hybrydowe na niewielkim  kawałku jakieś 0,5/ha  przed siewnie planuje dać NPK- 5.10.25 w ilości 150kg. Kupiłem jedną jednostkę siewną (33kg).

Moje pytanie dotyczy odnośnie ustawienia siewnika Hassie 2m szerokości. Czy jak będę robił próbę kręconą to mam ustawić siewnik na ilość 0,30kg czy 0,60kg na 100 m oczywiście?+/-.

Proszę o wyrozumiałość, jeśli coś pokręciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Próbę krecona musisz zrobić na dwie jednostki, czyli w twoim przypadku około 60kg/ha bo trochę nasion musi ci zostac w skrzyni bo wszystkiego do końca nie wysiejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Mi nie chodzi żeby zboże sprzedać tylko na pasze dla bydła ale dzięki za odpowiedź :)

jak chcesz siac zyto na pasze, a nie do mlyna, to sie postaraj o odmiane brandie. wszystkie hybrydy maja bardzo niska zawartosc bialka 2-3, czasami trafi sie jakies z 4 w skali 9 stopniowej. Natomiast brandie to jest chlubny wyjatek, bo ma 7. do tego dobrze plonuje i jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Nie chcę tu siać propagandy ale ja osobiście nie używam produktów koncernu Monsanto, do którego należyu właśnie żyto Brandie.

Firma niszczy rolników w USA i wielu innych krajach - zabiera im gospodarstwa za niedotrzymanie umów licencyjnych np na sianie ich ziaren soi i kukurydzy.

Ma też na koncie niszczenie środowiska i wiele innych korporacyjnch grzechów.

Może was to wali ale dla mnie to ma znaczenie i nie kupuje oryginalnego Roundupu ani zbóż typu Brandie bo nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.

Jest mnóstwo innych producentów, lokalnych, europejskich.

Namawiam do kupowania u nich - wybór jest tak szeroki że wcale nie trzeba płacić $  takiej evil-corp jak Monsanto.

Wracając do tematu polecam KWS Lochow - miałem ich Bono i Gonnello - polecam. W tym roku sieję też ich, Livado.

Poza tym są świetne żytu SU - np Performer lub nowsze odmiany. Jest oczywiście polski TUR hodowli Danko. Do wyboru do koloru.

Edytowano przez Boniar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keniu6    0

Witam mam pytanie, czy żyto hybrydowe siane jako F2 nada się do zbioru wiosną na zielonkę ? Jeśli tak to jaka norma wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu siać propagandy ale ja osobiście nie używam produktów koncernu Monsanto, do którego należyu właśnie żyto Brandie.

Swoją drogą nie wiem czy czytaliście że już właściwie jest przesądzone wykupienie Monsanto przez Bayer. Z tego co czytałem będą teraz mieć pod sobą 30% całego rynku nasion i śor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

Dziękuję za odpowiedź.
Kiedy zamierzacie siać hybryde? Ja planuje w sobotę ale obawiam się że może być za sucho.
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Sucho nie sucho, siej.U mnie to co leżało po koszeniu już pięknie poszpilkowało i rośnie,nawet po talerzowaniu :)

Każde opóźnienie ma ujemny wpływ na plon.Wcześniejszy siew to i lepszy rozwój jesienny i plon.I mniej drogich ziaren do siania.

 

@Mlynek_kawowy Bayer, z tego co wiem, jeszcze nie niszczy rolników opłatami licencyjnymi,bankami,komornikami.Monsanto tak.U nas jeszcze nie jest źle.

Jest tego troche na necie.Ja oglądałem dwa filmy dokumentalne i jeden fabularny o praktykach Monsanto.Źle wypadają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Witam mam pytanie, czy żyto hybrydowe siane jako F2 nada się do zbioru wiosną na zielonkę ? Jeśli tak to jaka norma wysiewu?

 

tak nadaje się sam siałem i wychodziło 110-115kg

Dziękuję za odpowiedź.

Kiedy zamierzacie siać hybryde? Ja planuje w sobotę ale obawiam się że może być za sucho.

:(

posiałem wczoraj 

Tur 1,7 jedn

helltop 1,6 jedn

brasetto 1,5 jedn 

taki mały eksperyment zrobiłem zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

dla mojego regionu optymalny termin siewu to ok 25 wrzesnia, wg.producenta w teminie wczesnym tj po 10 września można zhodzić spokojnie z normą do 1,8 więc idąc tym tokiem myślenia takie normy sobie ustaliłem-zobaczymy co to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy rolnicy,

zapraszamy do zapoznania się z aktualizowaną ofertą zbóż ozimych:

 

ZbozaOzime_AF.png

 

Sprawdź ofertę na big-agro.pl


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie nawozenie stosujecie na te hybrydy przedsiewnie ? ja zawsze daje polidap i sól . a czy ktoś stosuje mocznik pod korzeń ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja planuje siew w następnym tygodniu koło 15 września, sieje normalnie 2 js performera i 2 js siewne coś z KWS-u jeszcze dokładnie nie wiem co. Nawożenie? zawsze szło 250 kg polifoski 6 w tym roku idzie 200 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

100 kg rubina to całkiem sporo. U mnie jednostka waży 45 kg więc posiaje 90kg/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

to co pisze na worku, a rzeczywistosc to czasami dwie rózne sprawy.

Polecam, nawet po zakupie kwalifikatu robić własna próbe, bo mozna sie zdziwić.

Mi w tym roku przysłali hybryde zeszłoroczną (rok temu nie sprzedali, odnowili kwalifikacje i chcieli w tym sprzedac)

Na etykiecie na worku było, ze kiełkowanie w VIII 2015 wynosiło 97%, a przy odnowieniu w VIII 2016 spadło o punkt i wynosiło 96.

Coś mnie tknęło i stwierdziłem, ze sam sobie przetestuje- wysiałem 100 ziaren w donicę, podlałem, postawiłem na okno i czekałem.

PO tygodniu wzeszło......67 roslin. Reszta puściła krótkie kiełki, i pomimo tego, ze wilgotnosc była ok, zatrzymała sie w rozwoju.

Jestem własnie w trakcie reklamacji.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

100 kg rubina to całkiem sporo. U mnie jednostka waży 45 kg więc posiaje 90kg/ha.

Rubin nie hybryda jest mieszanicem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj