przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wczoraj byłem dolistnie dac mocznik i siarczan magnezu plus ekolist i teraz niewiem czy dawać doglebowo czy jeszcze ze dwa razy dolisnie i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A jak u mnie pojawiają się klosy to można jeszcze wjeżdżać z saletrzakiem na druga dawkę?

2 dawka w fazie kłoszenia ?? :o daruj sobie już to sypanie azotu pogłównie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Radzę zajrzeć do instrukcji kws jak uprawiać żyto hybrydowe ale z doświadczenia wiem że populacja dokładnie tak samo reaguje na taką uprawę i gwarantuje kolego że w żniwa 2017 będziesz bardzo mile zaskoczony ile można żyta nakosic, bo jeśli pytasz czy na kłos druga dawka N może być to naprawdę brak Ci podstawowej wiedzy, radzę ten rok już sobie odpuścić a zacząć uprawę żyta zaraz po zniwach zdecydowanie bardziej profesjonalnie. Pozdrawiam, człowiek uczy się całe życie wszystko przed Tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Paweł ile dawałeś cerone? w ulotce piszą że można stosować tylko do kłoszenia - wręcz zakazują stosowania po wykłoszeniu, jaki miałeś plon?

 

po wykłoszeniu  0,3 lub 0,4 a plon to było chyba coś kolo 5,5-6 t ale u mnie więcej nie wyciągnę bo mam mozaikę i miejscami daje tylko raz na wyleganie a w innych miejscach 3 ziemia klasa od 6 do 4

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie brak wiedzy tylko brak środków na nawozy a narazie to robię doświadczenia czy to wogule ma sens bo co z tego że nasype tego azotu i będzie 10 ton jak tego nie zbiore tak jak to było u mnie w 2014 i ile wtedy nakosisz a drugi sobie skosi 2tony i nakłady mniejsze i ryzyko a cena zazwyczaj taka sama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

bartlomiej456 z twojego myslenia wynika ze lepiej ukosic 2 tony i prawie wogole nei siac nawozu ? hehe  nie no  brawo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

to nie brak wiedzy tylko brak środków na nawozy a narazie to robię doświadczenia czy to wogule ma sens bo co z tego że nasype tego azotu i będzie 10 ton jak tego nie zbiore tak jak to było u mnie w 2014 i ile wtedy nakosisz a drugi sobie skosi 2tony i nakłady mniejsze i ryzyko a cena zazwyczaj taka sama 

Kase na ekolisty i cuda masz ale żeby dać N2 w odpowiednim czasie to już nie. Kolega zarzucił ci brak wiedzy bo jak inaczej nazwać pomysł dawania N2 na kłos? Sam sobie przeczysz twierdząc że nie masz kasy a robisz eksperymenty. Po co? Eksperymenty kosztują... Na stronie kws jest obszerna instrukcja uprawy żyta po zapoznaniu się z nią z pewnością będziesz bogatszy o wiedzę.  Istnieje takie pojęcie ja tajming, czyli czasowość zabiegów. Chodzi o to że 100 kg saletry w odp czasie da lepszy efekt niż 200 w złej fazie. To samo dotyczy herbicydów fungicydów itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64
Napisano (edytowany)

Można zastosować jeszcze herbicyd w życie które jest w fazie kłoszenia? Mam zasiane pszenżyto z żytem i było ono podsiane wiosną owsem, ale z powodu suszy owies nie dawno powschodził. Mogę zastosować jeszcze herbicyd w tym zbożu?Herbicyd Mustang

Edytowano przez the1mati1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego 90mateusz skoro tak mowisz to pochwal nam się jakie plony uzyskujesz na jakich glebach i przy jakim nawożeniu ? u mnie w ubiegłym roku mimo suszy przenzyto sypało 6 t i była własciwie jedna dawka N ok 60 kg gleba 5 kasy i na oborniku co dwa lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

u mnie juz 2 miechy brak opadów i jeszcze ze 2-3tyg suszy i już plony będe dupe urywac, zdycha wszystko,
I nie sprzeczajcie się ile kto ton z czego chwycił, to zalezy od zasobnosci gleby w skladniki pokarmowe kultyry gleby, i pogody,

Ja mam w tym roku posiane zboze bez grama nawozu sztucznego, i jest tysiac razy lepsze wzgledem stanu niz na nawozach.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Takie bajki to dzieciom, bez dawki startowej nawozu i bez deszczu przez 2-miesiące (czyli od końca zimy) , dobre :D


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

za[ewne koledze chodzi o brak większych opadów bo jakieś chyba były, chyba że glina to wilgoci może i trzyma, u mnie żyto w tym roku piękne w porównaniu do innych ozimin, dwa x 150 saletry plus pod koniec kwietnia 0,3 modusa 0,8 atacku, 0,4 lotusa i w tym roku już tylko kombajnowanie jak będzie ok wszystko :) mam nowe z kws Bono i bardzo fajne szybko na wiosnę startuje i się jeszcze lepiej krzewi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

kolego 90mateusz skoro tak mowisz to pochwal nam się jakie plony uzyskujesz na jakich glebach i przy jakim nawożeniu ? u mnie w ubiegłym roku mimo suszy przenzyto sypało 6 t i była własciwie jedna dawka N ok 60 kg gleba 5 kasy i na oborniku co dwa lata .

 

Powiedz jeszcze przedplon, odmiane i obsade przy siewie, ale i tak zapewne cię wyśmieje na koniec (6t z 5 klasy jedynie z dawką startową praktycznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

kolego ja sieje  hybryde juz 4 lata wiec wysmiewiac  to sie mozesz hehe  przedplon owies 68kh/ha pod korzen 250 kg npkwczesna wiosna idzie saletra pozniej za 2 tyg jeszcze mocznik i tyle z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcecie to nie wierzcie ale ja głownie nawożenie opieram na oborniku i jestem z tego zadowolony .a co do przedplonu to był jęczmień jary i obsada ok250 kg/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

7,4t/ha palazzo przy dawce azotu 130kg/ha

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

jaka odmiana ja w tamtym roku  brasetto 8.3t z ha w  tym roku mam  brasetto i bono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

mazury słaby rok 5 t /ha 100 N  we wczesniejszych latach 7-6 t /ha ziemia 4b-5 głównie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ginek    0

mam w sprzedazy zyto hybrydowe Brasetto F1 Hodowla KWS LOCHOW ceny producenta 530 423 518 eugeniusz.wolny@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekP    0

Ja mam w tym roku tura, stanowisko po łubinie, na wiosnę ok 150kg saletry i na tym koniec. Jak na razie coś pięknego.

Mam pytanko czy mogę siać żyto hybrydowe z własnych nasion na przyszły rok? Słyszałem, że hybrydę to tylko kwalifikat, ale ciekaw jestem jak to wychodzi w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj