przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Kamilek1    52

no bo f2 hybrydy sie nie sieje drugi raz bo gorszy plon, ale jakby ja posiac na kiszonke to tak samo sie bd krzewic jak f1? o tym mowie np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

Jeśli mączniak to jakaś morfina najlepsza

morfine to na nowotwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U siebie mam test 12 ha f2 krzewi się wyrażnie słabiej ale warunki jesienne nie były sprzyjające. reszte zobaczymy po zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

mam takie pytanko, czy ktos z was probowal siac np hybryde f2 ale na kiszonke jako poplon ozimy i potem w maju przychodziłaby na to kukurydza? kiedys sie nad tym zastanawialem czy bylaby jakas roznica w stosuku do wzywklego zyta sianego na kiszonke, pozdr:)

siałem nawet na ziarno i plon niezły 

Jeśli chodzi o zielonkę to już tylko f2 sieję ponieważ zwykłego nie idzie zdobyć u mnie w okolicy-oczywiscie nie kwalifikatu ;)

z obserwacji to jest gorsze od zwykłego bo jest sporo niższe i ciut później się kłosi a to ma ważne znaczenie przy następnej roślinie, wydawało mi się również jak miałem posiane zwykłe i f2 na jednym polu,że po f2 jest suszej tzn wyglądałoby na to,że wyciąga bardziej wodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu0905    3

Panowie kiedy zamierzacie ruszać z azotem na żyto ja przymierzam się na koniec lutego początek marca jeśli pogoda pozwoli na start idzie 250 kg saletrzaku żyto jest ładnie rozkrzewione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja mazowieckie, 27 lutego ruszam z saletrosanem, ostatnio duzo pada i sa dodatnie temperatury a wegetacja wyraznie juz ruszyla pelna para wiec nie ma na co czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Zyto dańkowskie diament siane 25.09 2015.150kg/h


nawóz przedsiewnie tarnogram25.300kg/ha 
moim zdaniem słabo sie rozkrzewiło
moje pytanie jaki nawoz N teraz zastosować i jaka dawka?
dzieki  z góry
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ciekaw jestem opini kolegów jakie macie w tym roku plany co do I dawki N siać już może czekać a może siać ale dzielić na dwie części I dawkę i w jakich proporcjach..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Jesli chodzi o I dawke to 50 kg N , w saletrosanie 25 ( czeskim) planuję w sobotę jak skończę z rzepakami , żyto w opolskim  juz ostro ruszyło , w tym tygodniu spadło 50  l/m deszczu , a przyszły tydzień ma być z temperaturą nawet 15 st wiosna :)

 

 

Pogoda się nie sprawdziła sypnęło śniegiem :)

Edytowano przez Tom_ch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na pierwszą dawkę może w środę czwartek, planuję 150 kg salmagu i mały woreczek (25kg) mocznika,Myślicie że to dobry pomysł?salmag dobry na start? bo bałem się że jak byłoby zimno to saletra sie zmarnuje, czy lepiej dać z 150 saletry? (na druga myślałem z 100 kg mocznika)

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym siałem saletre z mocznikiem,(mam tylko 10 ha) troche zabawy z tym ale efekt był dobry,teraz myślałem o salmagu i trochę mocznika,boję się że saletra sie zmarnuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

ja na pierwszą dawkę może w środę czwartek, planuję 150 kg salmagu i mały woreczek (25kg) mocznika,Myślicie że to dobry pomysł?salmag dobry na start? bo bałem się że jak byłoby zimno to saletra sie zmarnuje, czy lepiej dać z 150 saletry? (na druga myślałem z 100 kg mocz

Jak chcesz to rozsiać? Mocznik nie poleci tak daleko jak salmag.Równie dobrze taką ilość możesz podać dolistnie taką ilość. Poza tym nie widzę sensu stosowania tego mocznika. Ale ja bym czekał na początek strzelania w źdźbło i dopiero ruszył z np 150 kg mocznika...  

Forma amidowa do momentu przejścia hydrolizy przemieszcza się w glebie nie gorzej jak forma azotanowa. Pomijając fakt, że nic się nie wymyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

w ubiegłym siałem saletre z mocznikiem,(mam tylko 10 ha) troche zabawy z tym ale efekt był dobry,teraz myślałem o salmagu i trochę mocznika,boję się że saletra sie zmarnuje,

co Ty z całym szacunkiem pier**lisz!!Zmieszałeś mocznik z saletrą i to dałeś radę rozsiać????

Co z tego,że masz 10ha-czy to zwalnia Cię z myślenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Może być tylko przy tym nawożeniu nie licz więcej jak na 5 ton. W zeszłym roku robiłem podobnie tylko zamiast salmagu saletrosan 100 kg (stanowisko po łubinie). i 100 mocznika. W tym zrezygnuję z mocznika za rzecz saletry...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u nas ciągle mokro aby zastosować saletrosan, zastanawiam się czy jak będzie można wjechać to czy siać tylko saletrosan czy razem z saletrą ? Ile dać saletrosanu na ha klasa ziemi od IV do VI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Moim zdaniem nie ma sensu mieszania tych nawozów. Ja na pierwszą dawkę daję saletrosan, bo ma mało azotu saletrzanego który mocno uwadnia rośliny, a to może być dla nich groźne podczas silniejszych przymrozków. No i nie wspomnę o siarce, która wpływa pozytywnie na pobieranie azotu przez rośliny. Na drugą dawkę już standardowo pójdzie saletra amonowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj