przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

michal1014    246

Koledzy ,jak się mają wasze plantacje .Moja zaczyna się zielenić :)

U mnie w Bono, Palazzo i Daniello robi się powoli zielono. Ścieżki spokojnie z daleka się wyróżniają :)

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Koledzy ,jak się mają wasze plantacje .Moja zaczyna się zielenić :)

 

Moje Palazzo już odchwaszczone i aktualnie znajduje się w fazie 3 liścia. A u jednego rolnika z okolicy żyto siane na początku września, już ladnie pokrzewione z 1-2 rozkrzewieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Fajnie że macie taką sytuacje. U mnie dramat i katastrofa. Miejscami wschodzi, miejscami pusto, miejscami ma 2-3 liście. Do tego co 2 noce hamuje go przymrozek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja tez się dziś odchwaściłem , a żytko już w 3 listku i dramatu nie ma, standard co do rozwoju terminu itp...

pola się ładnie zielenią.

 

W tym roku po raz 3 posałem hybrydę, ale połowa areału żyta to nowy


Rubin z Danko, zobaczymy jak wyjdzie siane 85 kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Fajnie że macie taką sytuacje. U mnie dramat i katastrofa. Miejscami wschodzi, miejscami pusto, miejscami ma 2-3 liście. Do tego co 2 noce hamuje go przymrozek.

Ja w tym roku hybrydy nie siałem w obawie przed taką  własnie sytuacją, szkoda pieniedzy na materiał gdy widać że warunki pogodowe  trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie materiał kupiony i chyba zostanie do przyszłego roku na polach zero wilgoci sąsiad siał około 20 września i nic na polu nie widać gdzie nie gdzie coś wystaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

no Panowie, to u mnie na Lubelszczyźnie nie tak źle, we wrześniu troszkę popadało tak sumarycznie z 50 litrów, i pola mam już zieloniutkie z żytem, a na poniedziałek nadają kolejne odpady ok 10 l. Więc i pszenżyto się napije.

 

Susza u mnie ugotowała kukurydze, na ziarno zebrałem 1,5 do 2 ton z ha!!!!!!!! tragedia...

Ale w zamian na dobre stanowiska (tj IV kl) posiałem pszenżyto ozime, może taka susza się już nie powtórzy....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazzzzi    0

Na Pomorzu także susza, czekam na deszcz który powinien poprawić sytuację bo bardzo słabe wschody a do tego przymrozki nocami. Zastanawiam się nad opryskiem na chwasty ale najpierw musi trochę popadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

u mnie za to niebywała sytuacja w tym roku żyto ma już po 6-8 rozkrzewień i wszystkie rośliny bardzo wyrównane do tego nie odchwaszczone bo po prostu brak jakichkolwiek chwastów oczywiście susza panuje u nas jak i w większości Polski- siane bezorkowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Pryskał ktoś z was teraz na jesień żyto hybrydowe na chwasty?? jeśli tak to jakie środki stosowaliście ? ?, ja miałem w planach prysnąć 0,5l/ha komplet 560 sc ale w okolicy nikt nie ma w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Pryskał ktoś z was teraz na jesień żyto hybrydowe na chwasty?? jeśli tak to jakie środki stosowaliście ? ?, ja miałem w planach prysnąć 0,5l/ha komplet 560 sc ale w okolicy nikt nie ma w sprzedaży

 

Legato plus 1,7 litra daje rade.

 

u nas dzisiaj pierwsze krople od miesiaca, nie wiem jak ta hybryda sie rozkrzewi jezeli dostaje 3 listek ..

 

heh piszę to 11 dni po tobie, moje żyto ma dopiero początki 2 liścia a ja jakos sie nie martwie. Myslę ze da sobie radę. Bono i Brandie (siane 1.10, wzeszło w okolicach 15, na całym polu równomiernie w odstepie 1-2 dni)

Zima ma byc wyjątkowo ciepła i w drugiej połowie mokra, wiec chyba nie bedzie źle.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Legato plus 1,7 litra daje rade.

 

 

heh piszę to 11 dni po tobie, moje żyto ma dopiero początki 2 liścia a ja jakos sie nie martwie. Myslę ze da sobie radę. Bono i Brandie (siane 1.10, wzeszło w okolicach 15, na całym polu równomiernie w odstepie 1-2 dni)

Zima ma byc wyjątkowo ciepła i w drugiej połowie mokra, wiec chyba nie bedzie źle.

Mam nadzieję że tak będzie :) Kilka postów wcześniej pisałem że żyto ładnie się zieleni a ścieżki z daleka się wyróżniają, ale od tamtego czasu dużo nie podrosło bo sucho jak pieprz na glinie na razie stoi w miejscu. Parę dni temu padało trochę ale mogło by jeszcze. 8.10 siałem jeszcze 1.4ha żyta na kiszonkę po poplonie zebranym na kiszonkę i do tej pory żyta jeszcze nie ma na wierzchu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

a tym legato plus w jakiej fazie zboża najlepiej? bo u mnie na kws palazzo 3 rozkrzewienia i jaka temp najlepiej żeby była w czasie oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

ja prykałem zwykle dosc wczesnie, na 2-3 liscie.

JAk sie dobrze krzwi to nawet nie jestem pewien czy to mozna jeszcze pryskac tym legatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) chciałem się was zapytać, czy na wiosnę pogłównie można zastosować amofoskę 4-14-32 w ilości 300kg/ha? W celu uzupełnienia potasu... bo nawożenie opieram głównie na gnojowicy, a w niej stosunek potasu do azotu jest za mały i chciał bym go uzupełnić w postaci tej amofoski :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Przy amofoskach pisze na ogół, że to nawóz przedsiewny i należy go wymieszać z glebą. Także trudno powiedzieć ile z tego zadziała. Na polifoskach za to pisze, że można stosować pogłównie na zboża ozime.

Edytowano przez tromba222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Witam :) chciałem się was zapytać, czy na wiosnę pogłównie można zastosować amofoskę 4-14-32 w ilości 300kg/ha? W celu uzupełnienia potasu... bo nawożenie opieram głównie na gnojowicy, a w niej stosunek potasu do azotu jest za mały i chciał bym go uzupełnić w postaci tej amofoski :)

 

Jak Potas to daj sól albo KornKali. Jak jeszcze P to podobno Yara dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Sól zostanie w jakiś sposób wykorzystana jesli rozsiejesz ją styczeń luty oczywiście bez pokrywy śnieżnej jeśli posiejesz NPK nawoz to żyto też z niego skorzysta ale dopiero to które we wrześniu zasiejesz jeszcze raz na tym stanowisku- nie bez powodu tego rodzaju nawozy należy wymieszać z glebą- po za tym sama sól potasowa jest nieporównywalnie tańszą opcją od amofoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Witam agrofotowiczow :) mam kilka pytań odnośnie hybrydy :) a wiec tak pracuje na glebie 5 i 4 ale 4 bardzo mało i tu rodzi sie pytanie jakie jest plonowanie na takich polach gdy wystepuje taka susza jak w tym roku ile ton wychodzi z ha? Na pola idzie co roku godna ilośc obornika bydlecego oraz wiosna nawóz. Na polach sa kamienie tylko drobne czasem trafia sie max jak pięść dzięki z góry za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj