przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

michal1014    246

Warto uwierzyć było sprzedawane i ważone :) Z pola 6.4ha wyszło równo 32640kg i to pole właśnie jest klasy 6~6rz ;) Może u was wogóle nie padało bo u mnie mało ale jakoś na ostatni moment zawsze dało deszcz :) W tym roku na usłudze kosiłem gościowi żyto populacyjne i sprzedawał wszystko do młyna i z 5kl wyszło mu 4.3t/ha. Nie wiem czemu tak się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

2500zł to 5 ton idzie na same koszta, a gdzie zysk? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć w realny plon powyżej 5 ton na piachach nawet przy dobrym roku i takich nakładach.

Na Vklasie nie daje takich nakładów.

W tym roku na V klasie miałem nakłady rzędu 2tys/ha,  1300zł koszty uprawy, 700 nawozy i śor. Plon ciut ponad 4t.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo na słabych glebach gdyby nie dopłata to praktycznie nie warto byłoby obrabiać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

witam wszystkich

w tym roku u mnie było posiane bono -dla porównania w tamtym roku na tym samym kawałku było visello i dało na 5 kl. 5,7t/ha a w tym bono przy tym samym nawożeniu i środkach ochrony roślin dało 3t/ha a nakład to ok. 2000zł/ha (czyli jakieś 500zł/ha w plecy). Nie chce mi się wierzyć żeby była taka różnica w gatunku hybrydy tylko brak deszczu zrobił swoje. Na 6kl. dało 2t/ha. Jednym słowem masakra i tak się zastanawiam czy jakieś odszkodowanie z powodu suszy mogę otrzymać? wie ktoś komu i na jakich zasadach takie odszkodowania przysługują?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale w dobrym deszczowym roku to chyba większy plon zbierzesz?

W sumie rok temu na słabszych kawałkach żyto plonowało wręcz słabiej niż w tym roku. Na IV klasie rok temu miałem 7t żyta, w tym roku 5t.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Od czego może być to zależne? Tamten rok był bardzo obfity w opady, a ten tragicznie suchy, więc czemu plonowało słabiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Z prostej przyczyny. wystarczy deszcz w czasie kwitnienia. 2 tygodnie deszczu jak w 2013 i z łanu który miał potencjał na 8-9t masz nie całe 6t.  Do tego dojda problemy z grzybami atakujacymi kłos i ziarno.  Dodam tylko jako ciekawostkę że wiekszość zabiegów  chemicznych opóźnia kwitnienie.  Od cała filozofia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

potwierdzam ,że na VI Rz można było uzyskać ponad 5 ton żyta hybrydowego bo sam tyle uzyskałem. Nie oceniam zbioru na podstawie wielkości przyczep lecz zbiór z każdego  pola jest przeważony. Stanowisko po łubinie wąskolistnym . 7,32 ha , waga 37320 kg. Oczywiście był to mój rekord tegoroczny, gdyż w roku ubiegłym zebrałem

w tej samej okolicy 6,8 tony z tej samej klasy. Dla porównania zasiałem na tym kawałku ponownie żyto hybrydowe Palazzo , F1  i w tym roku wydało tylko 4273 kg.

Susza i upały rozpoczęły się idealnie w chwili kwitnienia i trwały około 4 tygodni. Górki po przypalane niemiłosiernie za to równinki i dołki nie gorsze niż w roku ubiegłym.

Ogólnie żyto szło mi w tym roku na rekord. Bardzo dużo kłosów po 27 pięterek, ładnie zagęszczone, po dołkach zaczęło się kłaść mimo skracania i  tylko ta susza.

post-27529-0-44537200-1441134309_thumb.jpg

post-27529-0-42220200-1441134325_thumb.jpg

post-27529-0-76138100-1441134343_thumb.jpg

post-27529-0-94253400-1441134405_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Właśnie ta susza :( Przy normalnej pogodzie mogło być u mnie spokojnie 6t jak nie więcej na 6kl. Nawożenie i ochrona była na tyle :) Ale wiadomo piaski lubią dużo wilgoci bo bez niej plony słabsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

ogółem wydaje misie że plon ziarna jest  wysoki ( szt.) lecz ziarno jest małe . Dzisiaj przesiewałem na petkusie i na sicie 2 mm prawie połowa przelatywała w dół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simon7    1

Koledzy a wiecie może jak kształtują sie ceny jednsotki siewnej żyta hybrydowego ( poszczególnych odmian) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djtomi14    0

Witam to jest mój pierwszy post wiec może trochę odbiegać od profesjonalizmu pisania postów .

Moje pytanie brzmi mogę wejść w posiadanie  5 -6 ha ziemi klasy od kawałeczkami 3 do przeważającej 4-5 a miejscami 6 klasy ziemi , nie posiadał bym na to dopłat ale tez nie płacił bym innych składek związanych z ziemią, ziemia normalnie uprawiana zbożem lecz dawno nie widziała obornika słowa zawsze cięta i przeważnie zboże po zbożu najczęściej owies żyto a rok temu pszenżyto i tak mnie zastanawia czy warto to tzw wydzierżawić na czarno zasiać żyto hybrydowe i przypilnować trochę je np w takim sposobie

azot 200 kg moczniku (na cały sezon) 

150 kg Amofoski pod korzeń

ochrona od grzyba 2 razy

dolistnie dwa razy fosfor i dwa razy potas w okresie krzewienia az do strzelania w źdźbło

dolistnie azotem 20 kg moczniku na beczke 400 litrów (starcza na ok 1,5 h) 

ochrona od chwastów - Husar

 

czy wyszedłbym na plusie czy bym dołożył do tego interesu ??

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik2    12

Kiedy zamierzacie zacząć siać żyto hybrydowe. Bo ja jak się wyrobię to chyba zasieje w tym tygodniu. W tamtym roku siałem po 20.09 ale moim zdaniem to trochę za późno w moim regionie (północne mazowieckie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Ja jeszcze nie zaorałem pod żyto hybrydowe- zamierzam siac w okolicach 20.09. mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

JA w tym roku całkowicie rezygnuje z zyta na rzecz pszenzyta. Ale z obserwacji włąsnych moge smiało powiedziec ze ładnijsze było siane w okolicy 10-15.09 niż po 20.09. Odrazu jesienia lepiej pokrzewione i plon tez był lepszy. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja orałem dzisiaj i będę orał jutro, następnie nawóz agregat talerzowy i w sobotę siew (12.09)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameo    1

witam nigdy nie siałem tego żyta mam kilka pytań

nawożenie jakie i kiedy

opryski

i czy nasienie musi być co roku z centrali czy można siać to co się wykosiło w poprzednim sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj