przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

KoNiU4718    10

Panowie podłączam się do pytania, co w obecnej sytuacji? Chciałbym skrócić żyto gdy się wiatr uciszy, ale z tego co czytam to na CCC za późno, więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Co stosujecie na t2 w życie? Ja zastanawiam się nad takimi opcjami:

Acanto 0,4+orius 0,6

falcon 0,6

Artea 0,5

 

Czy może macie jakieś inne sprawdzone kombinacje?

Artea 0.5l/ha

 

 

I ja mam pytanie: Stosujecie mocznik z antywylegaczem? Mam pomysł aby dać mocznik+siarczan magnezu+kristalon żółty+tilt turbo+antywylegacz. Wcześniej czytałem że ktoś odradzał mocznik ze skracaniem. Racja to czy nie bać się i dawać?. Jak pogoda jutro dopisze to jadę z takim czymś :)

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W takim razie co w obecnej sytuacji? Moddus i cerone?

 

Jeszcze raz sprawdziłem etykietę CCC dokładnie jest napisane "Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło, od fazy pierwszego kolanka do początku pokazania się liścia flagowego. Wyższą z zalecanych dawek stosować w późniejszych terminach." Nie wierzę że podawali by termin przed liściem flagowym który wiązałby się ze skróceniem kłosa lub innym spadkiem plonu, przynajmniej bez zaznaczenia tej informacji na etykiecie. Miał ktoś przypadek że po ccc zboże mu się nie wykłosiło lub miało skrócone kłosy?

Doczytaj sobie co to jest wielki okres i co w tym czasie sie dzieje. CCC bezpiecznie do końca bbch 32...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246
zdzichu124    9

Panowie w zeszłym tyg opryskałem zyto od chwastów mustang forte + Atlantis i chciałbym zapytać czy w ten weekend mogę wjechać z nawozami azotowymi czy poczekać jeszcze do kolejnego weekendu żeby nie uratować zielska ? Mogę robic na polu tylko w soboty i niedziele ze względu na prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

moje palazzo dostało 1,2 l ccc na 1 kolanko i planowałem na drugie dać 0,3 modusa. dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy na V i VI klasie można stosować antywylegacz CCC lub modus odmiana Viselio, na I dawkę dałem 120kg polifoski 21 i 180kg saletry amonowej 34%N, a chcę się przekonać ile można na maxa wyciągnąć na tak słabej ziemi z żyta hybrydowego, przedplon owies na oborniku, i przedsiewnie 200kg polifoski, na 2,5 ha wysiałem 4 jednostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

na klasie VI z powodzeniem stosuję 1 l CCC i   ok. siedem dni później 0, 2 l Modusa  z mikroelementami i siarczanem magnezu. Plon max. z ubiegłego roku 6,8 tony z ha, minimalny 5,35 t/ha. w pierwszym przypadku piachy żwirowe, a w drugim piachy lotne. na grzybówkę daję capallo 1 l i duet ultra 0,5 l

post-27529-0-96305100-1429300203_thumb.jpg

post-27529-0-08819200-1429300220_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zyto hybrydowe tur wysialem 2 x 200 kg saletry 34% N daje razem ok 140 N . Na pierwsze kolanko poszlo 1l CCC i 0,2 modus , czy to wystarczy żeby ustalo do zniw ,czy moge teraz jeszcze raz dac 1l CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W jkim celu dzielisz 2 regulatory na 2 zabiegi ? Ja stosuje  CCC+Moddus razem + odzywki i grzyb


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

na klasie VI z powodzeniem stosuję 1 l CCC i   ok. siedem dni później 0, 2 l Modusa  z mikroelementami i siarczanem magnezu. Plon max. z ubiegłego roku 6,8 tony z ha, minimalny 5,35 t/ha. w pierwszym przypadku piachy żwirowe, a w drugim piachy lotne. na grzybówkę daję capallo 1 l i duet ultra 0,5 l

 

ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Też planuje jeszcze skracanie żyta i jestem ciakwy po co schodzić z dawką ccc do 0,5-0,8l/ha? Nie mogę zastosować teraz 0,25 moddusa + 1l CCC? Będą jakieś negatywne skutki jak teraz zastosjuę taką dawkę? Nie skruci mi kłosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

No pewnie, ale zejdź z dawką ccc do 0,5-0,8l/ha.

A co z "wielkim okresem"? W sumie to o tym terminie i zakazie stosowania regulatorów przeczytać można jedynie w którymś numerze top agrar nigdzie więcej, wiec do końca nie wiem czy faktycznie jest zagrożenie skrócenia kłosa.

 

Na najmocniejszych pędach po obraniu źdźbła kłosy maja juz ok 5cm i można policzyć pieterka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z tym wielkim okresem to w sumie w tym roku po raz 1 usłyszałem. Fakt jest jeden, regulatory najlepsze efekty dają w fazie BBCH 30-31. Ale czasem się nie da w tym okresie i co wtedy czekać do flagówki z etefonem czy w viagrę? :D CCC im później, może skracać kłos. Ale moddus można później.

Tak samo niektóry twierdzą że w fazie strzelania w źdźbło nie powinno się stosować mikro, ale jak nie przesadzimy z dawkami to nic się nie stanie.

No chyba że się mylę to słucham argumentów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

czy jeśli wczoraj w południe opryskałem chwasty w życie granstar+grodyl+axial to mogę dzisiaj nad wieczorem pojechać CCC 1L + modus 0,3L +prochloraz 0,8L +duet star 1L?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

panowie i panie oczywiście. czy mógłby  mi ktoś pomóc określić fazę rozwojową mojego żyta. 18.04 (sobota) pryskałem 0.3l?ha modusa i się zastanawiam czy nie skrócę tym kłosa

post-22486-0-60756800-1429903013_thumb.jpg

 

a kłos wygląda tak.

post-22486-0-69709400-1429903345_thumb.jpg

naliczyłem 25 pięterek. ciekawe ile zredukuje na VI klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj