przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

janusz20    106

Jak dobrze dojrzałe to czasem wystarczy wiatr i się sypie. Z resztą co tu tłumaczyć, jaki koń jest każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Czyli po kombajnie w ogóle nie uprawia tylko oprysk i nawóz. Żyto wyrasta prosto ze ścierniska? No i do kosztorysu jeszcze koszt oprysku i siania nawozu. W temacie gubienia ziarna dodam że najwięcej zboża leży właśnie w tych miejscach gdzie słoma wylatuje z kombajnu więc w tych miejscach zboże by było "zjedzone" przez grzyby. U nas jeden farmer też tak robił słomę rozrzucił pająkiem potalerzował ale plonu to on wielkiego nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Dobrego pługa nie widziałem hmmm....  no widziałem kilka dobrych nowych i porządnych starych. Widziałem jak orzą i wiem jak mój orze. Mozemy podyskutować jak chcesz. Przyznam się że jestem samoukiem i może czegoś nie wiem. MOże znajdziesz mi w necie google, youtube pokazowa orkę, a najlepiej jak bys pokazał jak wygląda Twoja.

A co do eksperymentu. Ja wiem co widziałem. ten plon przy tych nakładach uważam za całkiem udany eksperyment. Nie przeliczałem tego na zł.

jakieś 1700zł przychodu

300zł kombajn 

100 na chwasty

i niech będzie 300 zł na azot tj jakies 100kg N w moczniku  prawdopodobnie nie daje więcej.

czyli 700zł zysk 1000zł

Ja w tym roku nie ukręciłem takiego zysku w życie mimo średniego plonu przekraczającego 8t

A Twój kombajn nie gubi ziarna? W ogóle?  Istnieja takie kombajny? Proszę o odpowiedź pozostałych forumowiczów bo Twojej odpowiedzi się domyślam....

 

Moja wygląda nie rewelacyjnie bo pług nie jest rewelacyjny, ale widziałem co nie co u sąsiadów  :)

I bez żadnej ochrony na T0 mimo braku zaprawy?? Jakim cudem to wyrośniete w pół kolana żyto przezimuje na 4t? 

Gubi jak każdy inny, ale w normalnych warunkach mam tak ustawiony, że NAPEWNO nie zasieje tak żeby zrobić taki eksperyment. Dodatkowo zrywane ściernisko na płytko jak się da, także co ma powschodzić to powschodzi. Twój sąsiad mysle że nie robi uprawki pożniwnej, bo jeśli tak to w pół kolana bite urośnie.

 

@janusz20 jak wilgotna słoma też gubi i co z tego? Po to masz czujniki żeby ustawić odpowiednio maszyne, czasami trzeba i dupe przewietrzyć to i przy okazji zerknąć co się za kombajnem dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

 I o to włśnie chodzi że choć byś się skręcił to i tak będą straty i zawsze pole porośnie. A to że ktoś będzie miał pojedyncze rosliny a inny łąkę to już inna historia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

a jak ten sąsiad perz niszczy? przecież nie ma tu miejsca nawet na uprawki pożniwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Perz? Jaki perz? Perz lubi jak się grzebie w nim od czasu do czasu..... a jak nie grzebiesz  wcale to go szlak trafia... Szkoda że śnieg leży bo bym tam poleciał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Szukacie dziury w całym. Spotkam gościa to z nim pogadam. Może daje jakieś PK  na pewni nie używa żadnych narzedzi uprawowych! Dziś specjalnie pojechałem żyto wygląda nie najgorzej. miejscami za rzadkie.  Nie ma się czego czepiać.

43c67e3775f16a62m.jpg

ac436383b25e9f7dm.jpg

e4e154fb9e186119m.jpg

ed023718388dd344m.jpg

15005535fe36176am.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Zdażyło mi się kosić takie żyto (kombajn posiał), z tą różnicą że nie dostało ono nic, zero nawozu, zero ochrony, dawało tak około 1,5 tony. Pewne jest że to był pierwszy rok, nie eksperyment, bo poprzedni dzierżawca zdał tę ziemie do anr, a napewno normalnie uprawiane żyto dawało mu ponad 7 ton więc przy koszeniu jak mu te 200 kg/ha wyleciało z tyłu to sie nie przejął.(miałem krutka dzierżawę z anr tj od maja do wrzesnia i bez sensu było ruszać tę samosieję). Więc wydaje mi się że w pierwszym roku po intensywnej uprawie można próbować, ale jeśli ten eksperyment da 4 tony, to za kombajnem niewiele zostanie, i z roku na rok będzie coraz cieńsze to żytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

 w  grudniu jak kończyłem  ostatnie zimowe orki dwie  działki dalej było  pole  nie  ruszane  od żniw- jakoś inaczej wyglądało... :D a w zasadzie sporo się  różniło od tego eksperymentu...i nie  mam tu  na  myśli śniegu!

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja jak miałem poznaniaka to siałem tylko zamiast gumo-elektro-napawarki miałem wstawione redukcje z przyczłapki od gulgulatora. Dobrze to chodziło.

Sąsiad miał to pierwsze i czasami mu się zapychało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Może sąsiad nie używał gumowych elktropopychaczy do gumo-elektro-napawarki i dla tego mu się zapychało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jakich preparatów zawierających miedź używacie do dokarmiania dolistnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Może sąsiad nie używał gumowych elktropopychaczy do gumo-elektro-napawarki i dla tego mu się zapychało

A może one nie były gumowe.... zbaraniałem teraz. 

Rzeczywiście gdyby kupił te z PCV to może mu się przypychać,  guma pracuje a PCV jest sztywne no ale o połowę tańsze.

Jemu się zapychało przez to mocowanie z przynitów, teraz tak patrzę że w wersji gumowej mocowanie jest calkiem inne.

Naciagasz gumę i nie masz przynita

 

 

A co do miedzi to nutrimix 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Początek marca na rzepak i zaraz na zboża jadę, myślę ze pierwsza dawka będzie rozsiana do 8 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Polecam Grinlist Cu  z firmy Agreko z Bydgoszczy. 60 g Cu w litrze . Płaciłem w styczniu 27 zł netto za 5 l. Stosuje mikroelementy Agreko od szeregu lat i uważam że są bardzo skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

na zachodzie Polski wczoraj już zaczęli w rzepakach, oraz w zbożach. W sobotę +11C, wczoraj +9C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

wielkopolska 200 mocznika juz poszło plus 200kg polifoski 6 zobaczymy jak bedzie dalej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj