przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Z hybrydą trzeba bardzo uważać na ilosć wysiewu, ja przesadziłem o 6 kg/ha szczotka na polu ale kłaść sie nie kładło tylko na uwrociach gdzie podwójnie nawozu doleciało


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Z hybrydą trzeba bardzo uważać na ilosć wysiewu, ja przesadziłem o 6 kg/ha szczotka na polu ale kłaść sie nie kładło tylko na uwrociach gdzie podwójnie nawozu doleciało

 

To ile na hektar wysiałeś? Która klasa ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

To zależy w jakiej kulturze jest utrzymana. W tym roku miałem na VI klasie dało około 6t. z tym że wody nie brakowało a i pole jak na piasek nieźle "trzyma" wodę. Przedplon owies przedprzedplon łubin żółty.

kultura ziemi średnia ale staram się ją polepszać , mam 2 ha w kawałku VI klasy i chciałem zasiać 1-1,5 ha na pasze a Mógłbyś mi opisać agrotechnikę jeśli to nie problem chodzi mi głównie o opryski , i czy trzeba pryskać na miotłę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja pryskałem. Jesienią expert met na wiosnę poprawka linturem od dwuliściennych bo dużo rumianu i chabru było.

Agrotechnika przed orką obornik 200kg tarnogranu wysiew żyta 1,8 jednostki na ha

wiosna pierwsza dawka 220kg saletry druga 150kg/ha. Skracane 0.2l midas + 1l antywylegacz i jeden zabieg od grzyba duettem ultra. Do tego dodawałem jeszcze siarczan magnezu i raz odżywkę z mikroelementami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Kupiłem w tym roku dwie jednostki KWS Bono na próbę. Ciekawe czy będzie bardziej tolerancyjne na suszę tak jak piszą na stronie KWS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ja kupiłem wisello ale jest z 2013 roku czy ono nadaję się do siewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Kupiłem w tym roku dwie jednostki KWS Bono na próbę. Ciekawe czy będzie bardziej tolerancyjne na suszę tak jak piszą na stronie KWS :D

 

Po ile płaciłeś za jednostkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaacenty    1

U mnie w jednym punkcie nasiona KWS po 225 zł/j a w drugim po 230 zł/j

Mam pytanie, czy miał ktoś do czynienia z żytem Su Allawi - firma Saaten Union?

Edytowano przez Jaacenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

ja kupiłem wisello ale jest z 2013 roku czy ono nadaję się do siewu ?

Jeszcze się nadaje, ale trzeba go więcej wysiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

a1fe26c2 dzięki za odpowiedż , zasiałem 10 ziarenek żeby sprawdzić siłę kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Zasiej 4 lub 5 takich kompletów. Tylko nie wybieraj najdorodniejszych nasion!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

matava dzięki za rade , tak zrobię bo zasiałem tylko jeden komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Materiał siewny w KWS na jesień 2014 jest w całości z żyta 2013. Po prostu nie ma fizycznej możliwości aby przygotować taką ilość nasion z bieżących zbiorów. Jeżeli kupiłeś nasiona w 2013 roku to są one ze zbiorów 2012 r. Są tak samo dobre jednak trzeba zrobić próbę przedsiewną która powinna zawierać min. 100 ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

Żyto Stakkato F1, 2 jednostki siewne po 38kg działka równo 1ha V klasa. Siewnik poznaniak SO43 ustawiony na a1 zasiałem 0,6ha i już się skończyło, reszta dosiana zwykłym dankowskim bez zaprawy tak jak się sieje populacyjne, Nawożenie takie same słabe unifoska z 200kg i wiosną saletra 100kg i na tym koniec..Lipiec jedno i drugie wyglądało podobnie wysokie, ładne z letką korzyścią na hybrydę która stała, a populacja już się kładła. Podczas koszenia bardzo wyraźna przewaga Stakkato. Całóść dała ok 4,5tony. Teraz pytanie jak ustawić siewnik na nową hybrydę aby na 1 ha wysiać ok 70kg, przymknąć zasówkę na 1 ząbek ???


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ereksio tak zrobiłem zasiałem kilka zestawów po 10 ziarenek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy mogę zastosować po wschodach Viselio środek Tolurex 500SC na glebach piaszczystych bo mam sporo tomki wonnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

tomka wonna –trawa jednoroczna występująca w formie jarej lub ozimej . Zwalczamy środkami ochrony roślin zawierające substancje biologiczne czynną -chlorotoluron . - czyli min.Tolurex 500SC. Sam często pryskam 6z Tolurexem w zalecanej dawce i nic się nie dzieje złego- jak bym pryskał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

janusz20 tak kupiłem tylko 2 z jednego i drugiego siałem na próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj