przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

milanreal1    319

jaką wiagrą skracałeś bo ja skracałem 2 razy i mocno poległo.

Możesz skracać kilka razy co nie znaczy że dobrze... Poza tym czasem wyleganiu winne mogą być choroby podstawy źdźbła która w przypadku żyta nie atakują tak często.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam pytanie. Otóż brutalne życie zmusza mnie do siania żyta hybrydy drugi rok z rzędu na tej samej parceli. Czy są jakieś konkretne przeciwwskazania do takiej uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oby przynajmniej to był materiał hybrydowy a nie pokolenie F2. W każdym razie będziesz mieć samosiewy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W tamtym roku miałem heltopa i jakiejś rewelacji nie widziałem. Palazzo lepsze, moim zdaniem. tego tura też mi wciskają w tym roku, ale moze 1 jednostkę wezme. Jakoś te odmiany z kws bardziej mi się podobają.

W tym roku miałem jęczmień ozimy po życie i samosiewy na hektarze dało by sie policzyć tak ich było nie wiele, więc siej bez obaw. Kilka lat temu siałem zyto po 3 razy pod rząd, tylko co rok to gorzej wychodziło.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oczywiście że będzie F1. Samosiewy to aż takie zło??

W hybrydzie tym bardziej mogą być uporczywe, kłosy z samosiewów będą słabiej plonowały do tego możliwe większe porażenie przez sporysz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To może lepiej zrezygnować z hybrydy na rzecz pszenżyta ozimego, oczywiście przeżyje tę późniejszą domieszkę żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Pnaowie dałem 50kg mocznika na ha na rozkład słomy po zbozu i teraz pytanie ile azotu moge dac maxymalnie jesienia pod zboza ozime w naowzach wieloskładnikowych?Mysle sypac 250kg polifoski 8/ha...co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie zaszkodzi, na nawożenie NPK trzeba bardziej patrzeć na ilość wniesionego P i K. A dla zbóż jesienią ok 30 kg N nie zaszkodzi.

To może lepiej zrezygnować z hybrydy na rzecz pszenżyta ozimego, oczywiście przeżyje tę późniejszą domieszkę żyta.

To nie jest głupi pomysł, tylko na bardzo słabych glebach może wypaść sporo gorzej od żyta, do tego większe porażenie chorobami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Owszem, jest to głupi pomysł. Na samosiewy wystarczy dokładna i płytka uprawa ścierniska by wzeszło jak najwięcej nasion. Dwuletnia monokultura żyta jest lepszym rozwiązaniem niż pszenżyto po życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Też tak uważam jak kolega wyżej. Po żniwach talerzówka ze 2-3 tyg. żyto powschodzi i później orka. Nie powinno być tragedii z samosiewami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Żyto po życie to nie takie znowu zło. Kiedyś zasieliśmy jęczmień ozimy po życie hybrydowym. W połączeniu z suchym sierpniem to była masakra. Samosiewy wzesły dopiero po siewie jęczmienia. Plon 60/40 jęczmień/żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

W sierpniowym top agrar prezentują wyniki doświadczeńz uprawy mieszanek ozimych, właśnie żyta z jęczmieniem i pszenicy z pszenżytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

skracane było modus+stabilan(0,15+1)w dwóch takich samych porcjach pierwsza na kolanako druga jak zaczynało ośc wypuszczac ziarno Helltp miał w tym roku przepiękne-prawie jescze raz takie jak ubiegłoroczne Brasetto

i zero sporyszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

nie wiecie jaka jest cena żyta kws visello w łódzkim ?

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

mam zamiar w tym roku zasiac 10 ha hybrydy czy od chwastow lepiej pryskac jesienia czy na wiosne ? jakie srodki polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

mnie też interesuje cena na podlasiu i kto sprzedaje?

chyba 220 za jednostkę kws zależy skąd jesteś ale mogę dac namiar na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

mam zamiar w tym roku zasiac 10 ha hybrydy czy od chwastow lepiej pryskac jesienia czy na wiosne ? jakie srodki polecacie ?

Zawsze lepiej i taniej oziminy pryskać na jesień.Instrukcja KWS odnośnie żyta też tak podaje.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba coś Ci się pomyliło, na wiosnę jest trudniej i drożej. Do tego spora cześć herbicydów wiosennych można stosować do końca fazy krzewienia a w życie strzelanie w źdźbło rozpoczyna się wyjątkowo wcześnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Chyba coś Ci się pomyliło, na wiosnę jest trudniej i drożej. Do tego spora cześć herbicydów wiosennych można stosować do końca fazy krzewienia a w życie strzelanie w źdźbło rozpoczyna się wyjątkowo wcześnie.

 

Ja stosuje na chwasty w życie środki chwastobójcze wczesną wiosną, najczęściej jest to huzar (nigdy mnie nie zawiódł) i nie hamuje żyta, po zastosowaniu środków w okresie jesiennym muszę powiedzieć, że u mnie się to nie sprawdziło gdy był mokry rok to środek ten przepuścił sporo chwastów i w dodatku przepuścił miotłę (dodam, że miotła była wymieniona jak chwast wrażliwy, od trgo czasu nie mam przekonania do środków chwastobójczych stosowanych jesienią.

Edytowano przez rk1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teoretycznie przy wilgotnej glebie nie powinno być problemu ze skutecznością herbicydów jesiennych. W sumie u siebie nigdy herbicyd jesienią nie zawiódł. W tym roku doszła mi dzierżawa i dopiero w fazie II kolanka dałem axial i miotłę wyczyścił super. Trochę szkoda że lepiej go nie mieszać z innymi herbicydami i trzeba na dwuliścienne pryskać oddzielnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Zawsze lepiej i taniej oziminy pryskać na wiosnę.Instrukcja KWS odnośnie żyta też tak podaje.

 

Zalecenia agrotechniczne z poradnika KWS:

"Zabieg herbicydowy najkorzystniej wykonać jesienią w fazie BBCH 11/12 (chyba, że

etykieta preparatu sugeruje inny termin lub kondycja roślin nie pozwala na wykonanie

zabiegu). W przypadku wczesnych i rzadkich siewów żyta jest to nawet konieczne. Jesien-

na walka z chwastami jest zawsze łatwiejsza, skuteczniejsza i mniej szkodliwa dla rośliny

uprawnej. Jest to również bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż przeniesienie całej stra-

tegii herbicydowej na wiosnę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj