przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

milanreal1    319

tak właśnie myślałem, a azot raczej będzie wysoki, bo plon z czegoś trza wyciągnąć :)

Teraz to Ci nie powiem bo o skracaniu można by napisać książkę. Musisz mi podać jaka ilość N zamierzasz wysiać a wiosna podać ile pędów jest na m2. Bo może być tak że dasz 120 kg N maksymalne dawki moddusa, medaxa czy ccc i będzie leżało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

W tamtym roku chyba 214 zł brutto za jednostkę. 14 września sialiśmy 1,8 jednostki na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Kosił ktoś już z was hybrydę? jak tak to jak plon?

Co do skracania to ja dawałem 1 l CCC +0,2 moddus i potem cerone w dawce ok 0,6 l i ledwo stoi a na brzegach leży. Fakt że wysiałem 75 kg ziarna na ha i 120 kg N na ha .

 

 

ja skosiłem2,5 ha hybrydy i na V/ VI klasie plon wynosił 5,5 - 6 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja skosiłem brasatto i bez ochrony i skracania nawożone 200kg saletry, na II dawkę 100 kg mocznika oddało 5,5t jak na moje warunki to jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem visello na VI klasie to plon 4,5 do 5 ton, a brasseto na IVb i tylko 4,2 pełna ochrona a plon jak na stanowisko słaby. Ziarno bardzo drobne a ziarniaków w klosie srednio 96. Brassetto wygladało duzo lepiej od vissello a plon słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja mialem visello na VI klasie to plon 4,5 do 5 ton, a brasseto na IVb i tylko 4,2 pełna ochrona a plon jak na stanowisko słaby. Ziarno bardzo drobne a ziarniaków w klosie srednio 96. Brassetto wygladało duzo lepiej od vissello a plon słabszy.

No jak na IVb tylko trochę powyżej 4t hybrydy to trochę mało. Ja wczoraj wykosiłem żyto na tej samej klasie, ale odmiana populacyjna i z moich wyliczeń wychodzi ok 6,8t. A może i więcej. Ziarno super, ciężkie i grube. Na pewno zasługo dobrego roku, ale w sumie to chyba wiele dał też amistar na T2/T3. Rośliny zdrowe do samego zbioru.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

jak czytam o waszych plonach to odechciewa mi się hybrydy, bo z populacji mam podobne plony, głównie na V klasie.chociaż spróbuje pewnie na jednej działce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No jak na IVb tylko trochę powyżej 4t hybrydy to trochę mało. Ja wczoraj wykosiłem żyto na tej samej klasie, ale odmiana populacyjna i z moich wyliczeń wychodzi ok 6,8t. A może i więcej. Ziarno super, ciężkie i grube. Na pewno zasługo dobrego roku, ale w sumie to chyba wiele dał też amistar na T2/T3. Rośliny zdrowe do samego zbioru.

Potwierdzam że amistar z menarą na t2/t3 jest dobrym rozwiązaniem, posłuchałem się milana i efekt super rośliny jeszcze były zielone przy zbiorze, a ziarno wilg. 13,4% plon w stojącym (stało 2 przejazdy bizonem ) to 450 m dł x 4m cheder czubaty zbiornik czyli około 10 t/ha, w leżącym 6 t/ha populacja gorzej więc średnia dla kawałka 3ha ok 6t. Gdyby hybryda ustała to byłoby ślicznie, a tak nawet 3/4 kłosa pustego w leżącym i mega się umęczyłem przy koszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jak ktoś zbiera po 4-5t/ha hybrydy to znaczy, że nie umie jej uprawiać. U nas hybryda gości od 3 lat i kazdego roku przekraczamy 7t/ha. W tym roku 7,4t/h. Agrotechnika na średnim poziomie. NPK: 120/46/60, T1: tebu+fenpropidyna, T2: falkon - słaby środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Wczoraj wykoszone Brasetto. Plon około 6,2t/ha. Klasa 4a/V. Ogólnie jestem średnio zadowolony. Na płaskim tam gdzie 4a piękne, gęste, natomiast tam gdzie V rzadsze, kłos długi, ziarno grube,ale ewidentnie zgubiło obsadę.

Edytowano przez tromba222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Panowie kws chwali się spasaniem żyta hybydowego w żywieniu bydla. Sprawdzwal ktos to na swoim gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

U mnie plon żyta palazo 5,8t/ha (ważone), ziemia klasa IV-VI z przewagą IVb , pierwszy rok uprawiam te pole ( nie licząc poprzedniego ponieważ już było obsiane) dodam tylko to, że poprzedni właściciel siał tam żyto od x lat i pole dość zaniedbane, kwaśna ziemia co prawda od razu poszło wapno ok 5t/ha (wapienne) ale to może dopiero będzie jakiś efekt w przyszłym roku. Jak dla mnie uważam że to nie jest zły plon, nie przesadzałem też z nawożeniem i poszła tylko jedna ochrona t1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

brasetto i palazzo sciete z 1,6 ha zebrałem ponad 6 pełniutkich zbiorników bizona a w zasadzie to 7 zbiorników wszystko stało do zbioru. bałem sie bo obsada była fatalna mój bład przy siewie ale porządna pierwsza dawka na wiosne to poprawiła. dodatkowo zima pasały sie żubry. 3 zabiegi grzybówką i słoma faktycznie miejscowo zielona stała ale ziarno suche i twarde.nawożenie npk 146/60/90 15kg s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Potwierdzam że amistar z menarą na t2/t3 jest dobrym rozwiązaniem, posłuchałem się milana i efekt super rośliny jeszcze były zielone przy zbiorze, a ziarno wilg. 13,4% plon w stojącym (stało 2 przejazdy bizonem ) to 450 m dł x 4m cheder czubaty zbiornik czyli około 10 t/ha, w leżącym 6 t/ha populacja gorzej więc średnia dla kawałka 3ha ok 6t. Gdyby hybryda ustała to byłoby ślicznie, a tak nawet 3/4 kłosa pustego w leżącym i mega się umęczyłem przy koszeniu.

Najważniejszy jest zawsze efekt plonotwórczy. Bo przed żniwami nie byłem bardzo optymistycznie nastawiony że ten amistar poza długa ochrona i efektem fitotoniczym przyniesie duże korzyści w plonie. Ale się zaskoczyłem i szczerze mówiąc do dziś nie wierze że taki plon uzyskałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

Jaką odmianę żyta hybrydowego polecacie na klasę VI.

Zastanawiam się nad Helltop lub Palazzo.

Ma ktoś ktoś jakieś doświadczenia z tymi odmianami na takich glebach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Żyto Pallazo plon 5,2 t na polu gdzie 80% to V i VI klasa. Przez całą zimę stało tam stado 25 żubrów i się pasło. Z wiosny wyglądało bardzo słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Nie liczyłem. Przedplon pszenżyto ozime. Norma wysiewu 2 jednostki siewne. Siew opóźniony 20 września. W miejscu gdzie była IV klasa łan był odpowiedni. Na VI było trochę za rzadko. Trzeba było siać 2,2 jednostki albo przyspieszyć siew o 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

Zamówię chyba tą Pallazo, Z tego wynika że 2 jednostki na hektar i na słabych suchych glebach siew około 10 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Hybryda wykoszona narazie zważone z 0,52 ha

dało 5260 kg

odmiana to HELLTOP

nawożenie NPK 140/50/60

skracane 2 razy-stało jak po viagrze

chronione 3 razy

przedplon jęcznień ozimy

IVa klasa ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj