przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

milanreal1    319

czym najlepiej prysnąć na rdzę brunatną (u mnie rdza już wysoko)? dodam że tak jak u kolegów część kłosów wyszła a część nie

Jedną z najlepszych triazoli na rdze jest cyprokonazol. Ja dawałem menarę z amisterem. Menara chroni przed rdzą ok 3 tyg, amistar dłużej, dlatego taka kombinacja. Do tanich nie należy.

ale wiesz że impact (UA) jest w formulacji 250 czyli 2x mocniejszy niż polski, a taki posiadam. I jak napisałem dawki dobre bedą???

0,3-0,4l tego impacta będą ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Z trudem ale udało się opryskać dziś T2 (dwie godziny po oprysku spadł spory deszcz) Gdyby nie eżektory to bym przy dzisiejszym wietrze opryskał pół wsi, mam takie proste jedno strumieniowe teejet 130-03 ale muszę sobie sprawić jakieś bardziej odpowiednie do fungicydów specjalnie na takie okazje jak w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

dzięki za odp. milanreal1, ale po przeczytaniu broszury którą przesłał mi atsar stwierdzam że to może nie być rdza tylko brunatna plamistość liści i/lub rynchosporioza – plamistość liści. czy menara z amisterem będzie odpowiednia w moim przypadku (zdjęcia na poprzedniej stronie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
.

 

0,3-0,4l tego impacta będą ok.

ok tak zrobie, o ile do zaprzestania deszczu nie zacznie kwitnąć, a w pszenżycie kiedy najlepiej prysnąć bo zaczyna się kłośić, a i czy w pszenżycie nie będzie za późno na III dawkę azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

zakupiłem menarę i amister, jutro pryskam. chol....nie drogie ale mam nadzieję że podziała. dzięki milanreal1

menara 1L = 179 zł.

amister 1L = 219 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na bogato patrzac ze to zyto :) Ja taka mieszanke stosuje na pszenice :) żyto samo tebu, pszenzyto falcon


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

pewnie bym tego nie kupił gdyby nie stan w jakim teraz jest moje żytko (zdj. na poprzedniej stronie). mam nadzieję że jutro uda mi się opryskać i że warunki będą odpowiednie (z krótko terminowej prognozy wynika że powinienem dać radę) i mam pytanko jaki czas po takim zabiegu nie może padać i czy liście muszą być w 100% suche od porannej rosy bo jeśli tak to pewnie nie wjadę szybciej niż 12.00 a o 15 ma jakiś przelotny deszcz popadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dzięki za odp. milanreal1, ale po przeczytaniu broszury którą przesłał mi atsar stwierdzam że to może nie być rdza tylko brunatna plamistość liści i/lub rynchosporioza – plamistość liści. czy menara z amisterem będzie odpowiednia w moim przypadku (zdjęcia na poprzedniej stronie)?

Ja bym powiedział że to prędzej jednak rdza, ewentualnie rynchosporioza. Ta mieszanina powinna to wziąć ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Jak rozpoznać w życie początek kwitnienia? Szukałem, szukałem i żadnej fotografii nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konieczny    0

Panowie mam pytanie.. Przez pomyłke jeczmien jary zostal opryskany 0.4l Modusa i 0.6l Cereone za jednym przejazdem.. Jakie moga być tego skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pryskacie żyto od grzyba na kłos po przekwitnieniu? jeżeli tak to jakimi środkami?

falkonem pryskałem przed samym kłoszeniem 01.05 (żyto już przekwitło) ale zaczyna się się rdza brunatna - myślę pojechać tebukenazolem + epoksykonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Jak tam panowie wasze hybrydy , bo coś cicho na forum? Ja wczoraj poleciałem z opryskiem t3 , bo rdza brunatna zaczęła robotę robić , a i skrzypionki siedziały na flagowym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

To powiedzcie, jakie plony zbieracie z tych hybryd, tylko tak naprawde? z populacji zbieram 4 tony bez specjalnego wysiłku i zastanawiam sie nad hybrydą na następny siew. ktoś mnie przekona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

no właśnie u mnie najlepsze kwałki 4a ale przewaga 5 klasa. Da sie na tym uzyskać plon z hybrydy, pszenżyta zbieram 5 do 7 ton, uprawa intensywna z ochroną,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja przy pierwszym sezonie kierując sie tylko zaleceniami kws lochow i tym forum przy nawożeniu 120 kg N PiK jeszcze gorzej , 2 razy skracane , ochrona t1,t2 - t3 odpuściłem i to był błąd na ziemiach od 3b-4b średnio około 5,5 do 6tz ha no i ph nieunormowane gleby zakwaszone lekko

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

no to teraz proszę o polecienie jakiejś odmiany.ktoś dobrze pisał o su drive, proszę o opinie i propozycje z podaniem zalet danej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

W tym roku mam Brasetto, rok temu Palazzo, które mi się dużo bardziej podobało. Tyle że Brasetto zdrowe, mieszanka 0,5l epoksykonazolu i 0,5l tebukonazolu zastosowana po kłoszeniu przed kwitnieniem zadziałała wręcz śpiewająco, do teraz nie ma nawet śladów jakichkolwiek infekcji, a od zabiegu minęły już z 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Typowe i charakterystyczne dla żyta. Dobrze byłoby coś dać choć może to być problem, np wjechać w łan ponad 1,5m.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyto ma średnio 1,8m , tylko tej rdzy jest strasznie dużo najwięcej przy końcach pola wszystkie liście od dołu do góry są pokryte rdzą , na T1 dałem Mirage 1l+ Tilt Turbo 0,5l , po tymzabiegu roślina była bardzo zdrowa zero oznak choroby , na T2 poszedł Falcon 0,5l/ha myślę że to on schrzanił całą robotę. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj