przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

milanreal1    319

O Teorisie mało słyszałem. O adexarze w sumie tez tylko tyle co z badań, gdzie wypadał wręcz rewelacyjnie, seguris ciut słabiej ale za to ochrona dłuższa.

No w sumie mogą być, ja będę dawać 0,4l menary i 0,6l amistaru.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. skracałem żyto dwa razy 1 raz 1lccc + modus 0,3 a po raz drugi 0,15 modussa ale w tym roku żyto wali w góre jak szalone dwa dni temu zaczeło sie kłosic a planuje dac jeszcze efeton bo chce sypnac na kłosa 100kg saletry. ale czytam na forum że lepiej sobie darowac regulator w tej fazie. żyto jest dosc niskie 60-65 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Tak to prawda, lepiej zainwestuj N w pszenice:)

 

A swoja droga, ile maja wasze żyta cm? Moje po skracaniu CCC + moddus (1.25L / 0.3L), ma około 70-80 cm a juz sie kłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

moje przed kłoszeniem miało 90-100cm, na T1 1l/ha antywylegacza+0,2l/ha modus, a przed kłoszeniem 0,3l cerone na ha. w sobote sprawdze jak wyglada (mam nadzieję że nie leży po ostatnich deszczach)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

żyto stoi :) , co myślicie o oprysku mocznik(2% roztwór)+mikrokompleks na kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie 100 cm trzyma się dobrze, kłosy już prawie całe na zewnątrz.

 

U mnie 100 cm trzyma się dobrze, kłosy już prawie całe na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie żyto powoli się kłosi , miejscami już prawie cały kłos na wierzchu a w drugim miejscu jeszcze wcale go nie widać . I tu mam do was pytanie czy jeszcze opryskać żyto na grzyba na T1 poszło Mirage 1l+ Tilt Turbo 0,5l . Żyto wygląda przyzwoicie , na T2 miałby iść Falcon w dawce 0,4-0,5l/ha. Czy to sobie odpuścić? ;)

Dodam że z żyta chcę wyciągnąć jak najwięcej (czyli jak każdy) przed siewnie żyto dostało: 96P , 186K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

moje ma 110-120 i jest w 75% wykłoszone. mam obawy czy ustoi. Narazie wstrymałem 3 dawkę azotu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie jak narazie tylko jedna dziłka siana jako pierwsza chyba pallazo wysiało mi sie troszke ponad 2 jednostki i teraz na nizinie juz wyległo. nie jest wysokie dostało 0,2 moddusa + 1,2 ccc, tydzien temu 0,33 cerone ale te miejsca juz leżały. Reszta skracana podobnie stoi ale siew kilka dni pózniej i mniejsza norma poniżej 2 jednostek. Nawożeni 200NPK 5-20-30 pod korzen i 2 dawki saletry wiosna około 100N


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje żyto dostało 1,7l ccc + 0,35l moddusa . Narazie ładnie pionowo stoi , u sąsiada już miejscami się kładzie a sypnął może 150kg saletrzaku. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Podejrzewam ze przyczyną tak wczesnego wylegania plantacji nawożonych z umiarem są choroby podstawy. Ja z pierwszy zabiegiem T1 czekałem dość długo bo było zimno no i grzybki zrobiły swoje. Środki by zadziałać potrzebuję okolo 12C. Łan wygląda pięknie ale podstawa niezbyt zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie T1 było zrobione wczesni tzn razem z modusem i CCC kolanko było max 1cm a wiekszosc pewnie ponizej lub zaczynało sie podnosic. Roslina zdrowa od dołu do góry ale według mnie obsada zrobiłą swoje. BO u mnie z jednego ziarna mam ponad 10 rozkrzewien na tej działce.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Zdrowa ? a weź wyrwij roślinę tj całe 10 pędów jednym pociągnięciem. potem rozczłonkuj. Będziesz widział jaką mają podstawę. Może się okazać że z całej rosliny tylko 2-3 pędy mają konkretne powiązanie z korzeniem a reszta.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Planuje dać na T2 amistar 250 0,6L + impact 250 0,4L dobre to bedzie? Już pryskac czy jeszcze poczekać z tydzień kłosy już na wierzchu, chorób nie widać T1 był duett star 1L + mondatak 0,8L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Moje visello też na poprzeczniaku gdzie było gęstsze i saletra się nałożyła plackami się położyło ale kłos odbił do góry, reszta pola na razie ładnie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witajcie żyto powoli się kłosi , miejscami już prawie cały kłos na wierzchu a w drugim miejscu jeszcze wcale go nie widać . I tu mam do was pytanie czy jeszcze opryskać żyto na grzyba na T1 poszło Mirage 1l+ Tilt Turbo 0,5l . Żyto wygląda przyzwoicie , na T2 miałby iść Falcon w dawce 0,4-0,5l/ha. Czy to sobie odpuścić? ;)

Dodam że z żyta chcę wyciągnąć jak najwięcej (czyli jak każdy) przed siewnie żyto dostało: 96P , 186K.

Pryskać i to zdecydowanie, żyto zdecydowanie bardziej odczuwa choroby liścia flagowego niż dolnych liści, nie dasz nic na T2 to septorioza i rdza brunatna zjedzą doszczętnie liść flagowy, odpowiedzialny za wypełnienie kłosa.

Planuje dać na T2 amistar 250 0,6L + impact 250 0,4L dobre to bedzie? Już pryskac czy jeszcze poczekać z tydzień kłosy już na wierzchu, chorób nie widać T1 był duett star 1L + mondatak 0,8L

Dobre, powinno wystarczyć. Jak kłosy wyszły to pryskać jak najszybciej, jak żyto zacznie kwitnąć to zakaz jakichkolwiek zabiegów. Wczoraj pryskałem żyto menara+amistar, tylko 4 godz w trakcie dnia były dogodne na zabieg ale się udało. Teraz zapowiadają opady i prędko zabiegu bym nie zrobił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106
Napisano (edytowany)

U mnie ciągle wieje, gdyby opryskać na T2 końcówkami eżektorowymi? czy to zły pomysł?

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0
Napisano (edytowany)

czym najlepiej prysnąć na rdzę brunatną (u mnie rdza już wysoko)? dodam że tak jak u kolegów część kłosów wyszła a część nie

Edytowano przez marcin999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja włąsnie tak zrobiłęm oststnio pogody do pryskania brak wiec pryskałem nawet przy wietrze ezektorami 2 struminiowymi


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Pryskać i to zdecydowanie, żyto zdecydowanie bardziej odczuwa choroby liścia flagowego niż dolnych liści, nie dasz nic na T2 to septorioza i rdza brunatna zjedzą doszczętnie liść flagowy, odpowiedzialny za wypełnienie kłosa.

 

Dobre, powinno wystarczyć. Jak kłosy wyszły to pryskać jak najszybciej, jak żyto zacznie kwitnąć to zakaz jakichkolwiek zabiegów. Wczoraj pryskałem żyto menara+amistar, tylko 4 godz w trakcie dnia były dogodne na zabieg ale się udało. Teraz zapowiadają opady i prędko zabiegu bym nie zrobił.

ale wiesz że impact (UA) jest w formulacji 250 czyli 2x mocniejszy niż polski, a taki posiadam. I jak napisałem dawki dobre bedą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

witam wszystkich.

prosiłbym o pomoc w określeniu choroby w mojej hybrydzie i dobraniu oprysku w rozsądnej cenie, ponieważ punktach sprzedaży nie chce im się szukać co z czym można łączyć i nie potrafią dokładnie powiedzieć co to za choroba (ja na poważnie żytkiem hybrydowym pierwszy rok się zajmuję i nie bardzo się jeszcze orientuję w tych wszystkich grzybach). Dodam, że jeszcze całkowicie się nie wykłosiło (czy to ma jakieś znaczenie, bo część preparatów można stosować do fazy liścia flagowego).?Ok. trzy tygodnie temu pryskałem areteą, teraz w punktach mają Falcon, duett, tit, wirtuoz, alert, soligor, opera + bell, Prosze o pomoc

Na pierwszym zdjęciu najniższe partie liści i tak kolejno w górę

 

post-22486-0-04270400-1399908385_thumb.jpg

 

post-22486-0-15460600-1399908900_thumb.jpg

 

post-22486-0-07024400-1399909173_thumb.jpg

 

i jeszcze pytanie odnośnie tego kłoska (jeden taki znalazłem na polu, ale to może oznaczać jakąś kolejną chorobę a może dużą suszę podczas kłoszenie?) pytanie tylko co?

 

post-22486-0-13916900-1399909296_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

atsar dzięki za link,

po przeczytaniu stwierdzam że może to być rynchosporioza i/lub brunatna plamistość liści. tylko czym to teraz prysnąć żeby zwalczyć, albo chociaż ochronić niezainfekowane liście i kłosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj