przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319
niezadziadziała tilt w tej dawce?

Skuteczność może być słabsza. Tilt solo od 0,8-1l/ha w mieszaninach 0,6-0,8l/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Można jeszcze zastosować antywylegacz w życie? Będą jakieś negatywne skutki tego zabiegu w tym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Negatywne skutki są dla kieszeni.

Jak nie pryskałeś to pryskaj tylko samym modusem bo CCC praktycznie nic nie da w tym stadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Moje mi też już uciekło. wiecznie coś, wieje, pada, teraz jeszcze przymrozki, a drugie kolanko już 2 cm nad ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dziś udało mi sie wreszcie opryskać żyto na wyleganie z racji że już późno i że azotu sporo to zrobiłem taka miksture: 150 ml modusa

500 ml Medaxa 300 ml Cerone

A czy będzie dobra to sie okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Wczoraj poszedł oprysk na grzyba Bumper 250 EC 0.5l/ha + Siarczan magnezu 12.5kg/ha + Yara Kristalon zielony 4kg/ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Moje mi też już uciekło. wiecznie coś, wieje, pada, teraz jeszcze przymrozki, a drugie kolanko już 2 cm nad ziemią

Jako że z wykształcenia nie jestem rolnikiem i ciągle się uczę to powiem że do niedawna cytowaną wypowiedź uznałbym za poprawną " botanicznie"

No ale coś się nauczyłem. drugie kolanko nie może być 2 cm nad ziemią!

Pierwsze kolanko idzie w górę i jest na tych 2 cm

A drugie kolanko pojawia się nad pierwszym ono nie wyrasta z wezła krzewienia.

Pierwsze jest zawsze pierwsze od dołu

http://pl.wikipedia....wiki/Skale_BBCH

Edytowano przez KrzysiekFM
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nie dałem jeszcze fungi na żyto, tylko siarczan mg i antywylegacz poszedł na 1 kolanko, teraz pytanie chcę dać Soligor jako pierwszy i ostatni zabieg fungi w zycie to dobry pomysł? W jakiej fazie najlepiej?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Soligor jest dobrym fungicydem. A co najlepszej fazy. Jaka choroba jest najgroźniejsza? U mnie najgorsza najczęściej jest rdza brunatna, czyli najlepsza faza to po wykłoszeniu, ale przed kwitnieniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Przypaliło komuś żyto, po oprysku od grzyba i antywylegaczu? Pisałem wczesniej że ze wszystkich zbóż rok temu właśnie tylko żyta mi nie przypaliło po łącznym zabiegu fungicydu + ccc + moddus, więc że termin gonił, a za dużo na żyto podsypałem to opryskałem przed swiętami gdy było bardzo pochmurnie i zimno." Milanreal1" napisał że zrobiłem dobrze, ale coś jednak nie pykło. Obok przez miedze o tej samej porze opryskałem też 2,5 ha pszenicy, tylko innym fungicydem (capalo), ale moddus i ccc w tej samej dawce i resztką oprysku kawałeczek pszenżyta to mają się świetnie, a w życie coś jest źle, co może być? Dodam że te przypalenia pszenicy i pszenżyta rok temu były inne, żółkły końcówki dolnych liści, a teraz w życie porobiły się białe liście wysuwające się z pochwy liściowej starszego liścia i podłużne plamy na łodygach (napewno nie choroba podztawy źdźbła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Soligor jest dobrym fungicydem. A co najlepszej fazy. Jaka choroba jest najgroźniejsza? U mnie najgorsza najczęściej jest rdza brunatna, czyli najlepsza faza to po wykłoszeniu, ale przed kwitnieniem.

 

 

u mnie również rdza brunatna jest najwiekszym zagrożeniem, czyli po wykłoszeniu a przed kwitnieniem najlepiej wykonać zabieg tym preparatem?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Panowi mam pytanie jaki może być plon hybrydy na VI klasie. Pole jest po qq na ziarno zaorane i do jesieni by leżało ugorem i później bym talerzówką zrobił + agregatem i zasiał. Przybliżcie mi czego mógłbym się spodziewać i przy jakim nawożeniu ? Z góry dzięki za odpowiedź :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przypaliło komuś żyto, po oprysku od grzyba i antywylegaczu? Pisałem wczesniej że ze wszystkich zbóż rok temu właśnie tylko żyta mi nie przypaliło po łącznym zabiegu fungicydu + ccc + moddus, więc że termin gonił, a za dużo na żyto podsypałem to opryskałem przed swiętami gdy było bardzo pochmurnie i zimno." Milanreal1" napisał że zrobiłem dobrze, ale coś jednak nie pykło. Obok przez miedze o tej samej porze opryskałem też 2,5 ha pszenicy, tylko innym fungicydem (capalo), ale moddus i ccc w tej samej dawce i resztką oprysku kawałeczek pszenżyta to mają się świetnie, a w życie coś jest źle, co może być? Dodam że te przypalenia pszenicy i pszenżyta rok temu były inne, żółkły końcówki dolnych liści, a teraz w życie porobiły się białe liście wysuwające się z pochwy liściowej starszego liścia i podłużne plamy na łodygach (napewno nie choroba podztawy źdźbła)

Możesz wrzucić zdjęcia?

u mnie również rdza brunatna jest najwiekszym zagrożeniem, czyli po wykłoszeniu a przed kwitnieniem najlepiej wykonać zabieg tym preparatem?

Myślę że to będzie odpowiedni termin ;)

Czy zastosowanie cereone przed kłoszeniem da jeszcze jakiś rezultat? miejscami już widać kłoski.

Już widać kłosy? jak tak to już bym nie dawał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

Milan a co sądzisz o preparacie fungicydowym soligor?? ze względu na brak funduszy planuję tylko jeden zabieg ochronny właśnie waham się między soligorem, falconem lub duet ultra (moze być coś innego w podobnych pieniądzach). Zabieg dotyczył będzie żyta, pszenicy ozimej i pszenżyta. wiem ze słaba ochrona no ale niestety jak sie nie ma co się lubi to sie lubi co się ma. Co sądziśz o tym środu i kiedy najlepiej pryskać już teraz czy jeszcze troche zaczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Możesz wrzucić zdjęcia?

Nie bardzo mam czas, no i aparatu w tel nie mam, a cyfrówki przy sobie nie nosze, może w niedziele podjade to zrobie o ile już nie przeszło (oby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na flagówkę w życie zamierzam dać Falcon + odżywki , ostatnio dawałem 15kg mocznika+ 10kg siarczanu , czy na liścia flagowego zwiększyć dawkę mocznika i siarczanu ? Czy dać taką samą jak wcześniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jezeli już to zmniejszyć dawkę - im mniejsze zboże tym stężenie wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Witam!

 

Ile dokarmianie dolistne musi sie wchłaniać żeby zadziałało? opryskałem wczoraj po południu dzisiaj późnym po południem przeszedł krótkotrwały deszcz? czy to zmniejszy działanie dokarmiania dolistnego? Moje pytanie wzięło sie stad że, czytając o dokarmianiu dolistnym często trafia sie na informacje o tym ze trzeba około 48h bez deszczu aby dobrze zadziałał taki zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja n żyto planuje sam tebukonazol na T2 tylko zastanwaiam sie czy dac na w pełni rozwinieta flagówke przed kłoszeniem czy pónij. Dodam ze chyba dorzuce etefonu dla swietego spokoju pól dawki żeby nie zbierac go z ziemi.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja u siebie dziś rozsiałem trzecią dawkę azotu oraz opryskane po raz drugi na skracanie. Gadałem z doradcą to polecił mi zastosowanie właśnie samego etefonu teraz a po wykłoszeniu przed kwitnieniem na grzyba, odżywki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja nie mam czasu zeby ganiac tyle razy z opryskiwaczem w dodatku w życie :) Musze wybrac taka faze zeby było dobrze na jedno i na drugie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj