przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

akacja    92

Trzebaaaa,kwestie kolanka w zycie sa tolerancyjne,w pewnym sensie ,lepiej wczesniej nawet czasami niż zbyt pózno.Opóżnienie zabiegu spowoduje pustke tuz nad węzlem krzewienia co w rzeczywistości spowoduje wylegnięcie plantacji,istotne jest także skrócenie doklosia czyli przeniesienie środka ciezkości klosa bliżej tkzw rurki.jeżeli ktoś celuje np w przypadku hybrydy pod dziewiatkę.

 

Panowie domokrążscy was odwiedzaja,pytam o przedstawicieli odnośnie kontraktów na skup żyta,jakie tendencje skupowe-cenowe.pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Idzie dzis 1 litr antywylegacz 675, 0,25 optimus, 0,6 mirage, 0,4 tilt turbo, 8 kg siarczanu magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

popryskane,tylko po 2 godzinach troche popadało-pokropiło.zmyło srodki?czy sie wchłoneły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

popryskane,tylko po 2 godzinach troche popadało-pokropiło.zmyło srodki?czy sie wchłoneły?

Wystarczy, to nie glifosat że potrzebuje kilku godz. jedyne co mnie martwi to trochę niska dawka tiltu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja wczoraj pryskałem modus i antywylęgacz i po godzinie pszyszła chmura i spadł deszcz mam nadzieję że zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

A co tam miało się wylęgnąć? :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

witam wszystkich.

mam pytanie. wczoraj skracałem żyto 1l CCC+0.3 Moddusa, po dwuch i pół godz. zaczeło padać, czytając wasze posty wnioskuję że coś tam się wchłonie, ale czy będzie to wystarczające, czy może poprawić jeszcze raz?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja już pisałem że też zaraz padał deszcz ok godziny i nie powtarzam zabiegu. W tamtym roku pryskałem chwastoksem owies i też zaraz ostro padało ale chwsty spaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam wszystkich.

mam pytanie. wczoraj skracałem żyto 1l CCC+0.3 Moddusa, po dwuch i pół godz. zaczeło padać, czytając wasze posty wnioskuję że coś tam się wchłonie, ale czy będzie to wystarczające, czy może poprawić jeszcze raz?

pozdrawiam

Nie ma się czym martwić. Środki takiej jakości jak moddus mają substancje które wręcz błyskawicznie rozpuszczają warstwę woskową liścia i wnikanie jest bardzo szybkie. Sądzę że nawet deszcz pół godz po zabiegu by wiele nie zaszkodził.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Czym się kierować podejmując decyzję o terminie drugiej dawki antywylegacza? Pierwszą dawkę dałem dość wcześnie, prawie dwa tygodnie temu i widać ze mocno przytrzymało żyto. 1 dawka 1 litr CCC 675 + 0,2 moddus. w drugiej ma być sam moddus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wiem na co takie dzielenie dawek. Pełna dawka tzn 1lcc i 0,3l moddusa w fazie BBCH30-31 i będzie ok. Usztywnianie w fazie liścia flagowego powinno być ostatecznością.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

jeżeli planujesz drugi zabieg skracania,wzornikiem i argumentem jest zawsze ilość N.podana roślinie.oraz podatność odmiany na wyleganie.Najlepszym efekt skrócenia i usztywnienia uzyskamy przy wysokim nawożeniu N uzyskamy stosując mieszanke chlorku+ trinospek etylowy oraz powtórke trinosperkiem etylowym po 7-u do 14 dni po pierwszym zabiegu.Stosowanie modusa lub zamienników w pózniejszym terminie nie jest wskazane a własciwie mało efektywne i niezbyt sprzyjajace roslinie,mamy na uwadze żyto inaczej troszke sprawa się ma w przypadku pszenicy i innych zbóz.

Żyto jako roslina zbożowa wymaga najdłuzszego okresu wegetacji i zakłócenie tego procesu ma niekorzystny wpływ na puzniejsze plonowanie każdy zabieg czy to retengentem czy to nie daj boże odchwaszczanie woisenne ten proces zakłóca oraz stopuje na pewien czas.co odbija się na plonie.Daletego zastosowanie trinosperku etylowego w momęcie liscia flegowego spowoduje skupienie sie rosliny na pogrubieniu niż na budowie klosa,nalewaniu itd.Moja zasada skracania przy wysokim nawoaeniu N 210 w tym roku wygląda następujaco 1,2 stabilan + modus 0,25 w momencie odpowiedniej temperatury przed kolankiem,ale nie w momencie krzewienia jak można nazwać woisenny wzrost żyta ktore dodatkowe pędy i tak zredukuje,chlorek lepiej eaguje w momencie uwalniania drugiegiego miedzywięzla,powtórka samym modusem w okresie kolanka 0,2 uzależnione od temperatury.ostatni zabieg w momencie wyjścia klosa etafonem o,4 na skrucenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jak myslicie dobrze zrobiłem stosując dzisiaj mieszanine duett star 1 l + atak 0,83 l + ccc 725 1 l + moddus 0,2 l , godzina stosowania wieczorna, temperatura tylko 8 stopni, strasznie pochmurno i troche rosy w trakcie zabiegu. Następny realny termin byłby pewnie po swiętach, a żyto już z drugim kolankiem ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dla moddusa warunki nie sprzyjajace działaniu. JA dzis odpusciłęm pryskanie pszenicy i wziąłem sie za sianie kukurydzy zostawiam do środy po deszczach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

To już kuku siejesz? nie za zimno? Myslisz że warunki pozwolą na oprysk w wielkim tygodniu? Ponoć że ma być deszcz i jeszcze zimniej po niedzieli, a żyto im wyżej tym skracanie mniej pomoże,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

zyto i pszenzyto to ja pryskałem ponad tydzien temu :) tylko na pszenice czakałęm i teraz zaczyna sie optymalny termin.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Sory nie doczytałem postu że chodzi o pszenice, fakt ,że zaczyna się termin na pszenice, bo wypryskałem reszte cieczy na pszenice ok 0,5 ha i rozciąłem kilka źdźbeł to dopiero zaczynają zielenieć kolanka, może nie zaszkodzi. A z pszenżytem to chyba nie zdąże, bo na jednym, kawałku jest już po pierwszym kolanku, a dopiero wczoraj chwasty skończyłem pryskać. Apropos bialy2005 siejesz kuku na ziarno czy tylko na kiszonke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

na kiszonke ale co to za różnica?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dobrze zrobiłeś ;) Działanie moddusa może być ciut słabsze ale na dobra sprawę to był ostatni dobry termin zabiegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Wystarczy, to nie glifosat że potrzebuje kilku godz. jedyne co mnie martwi to trochę niska dawka tiltu.

niezadziadziała tilt w tej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

na kiszonke ale co to za różnica?

A no taka że myślałem że się coś ciebie poradze, bo w tym roku sieje 13 ha na ziarno(rok temu 2 po raz pierwszy) już mi jedną rzecz doradziłeś, myśle że dobrze B) chodziło o zakup siewnika do kukurydzy, myślałem o nowym polskim meprozecie, ale kupiłem starego monosema z podsiewaczami.

 

Ciesze się milanreal1 że myslisz że dobrze zrobiłem, bo już myślałem że kasa w błoto wyrzucona, a zresztą bede miał porównanie, bo zrobiłem na każdym polu kontrole i bedzie widać działanie skracania i fungi. Może jak bede miał czas to zrobie zdjęcia jak urosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem zobaczyć moje żyto i się zdziwiłem , bo rośliny na ogół są zdrowe w piątek pryskałem fungicydami i odżywkami . A dolne liście są całe żółte , czyżby ph gleby? a może brak jakiegoś składnika ? <_< :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj