przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

bialy2005    582

Ja tez mocno nie nawoze tylko około 100-110N wiosna Na grzyba plan jest na bumper super 1l/ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś skracałem żyto Antywylegacz 675 + moddus 250 , ustalona dawka :ccc 1,25l/ha+moddus 0,25l/ha , po czym się okazało że ktoś się bawił przy opryskiwaczu i zmniejszył ciśnienie robocze i ostateczna dawka wyszła : ccc 0,9l/ha+moddus 0,15l/ha. Na dodatek jakby jeszcze tego było mało zaczął padać deszcz( jak wyjeżdzalem to ładnie słonko świeciło i patrzałem pogodę w internecie i miało dziś nie padać) ,nawet nie skończyłem przed deszczem (deszcz padał tak 10min ,teraz już nie ale niebo jest zachmurzone) i teraz nie wiem co robić :( .

Czy powtórzyć ten sam zabieg powiedzmy w sobotę jak będzie pogoda z tymi samymi w dawkach: 1l/ha ccc+0,2l/ha moddus'a .Dodam że żyto dostało 136N w 2 dawkach w formie saletry , pierwsza dawka poszła ponad 3 tyg temu a druga wczoraj.

Albo może już teraz nic nie robić, tylko opryskać w fazie liścia flagowego cerone?

Pomóżcie lub doradźcie . :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Czy jednoczesne skracanie, ochrona przed grzybem, siarczan magnezu i mikro to dobry pomysł? Nie chciał bym przedobrzyć ale i czasu nie ma żeby 2 razy jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

WItam

 

oglądałem dość dokładnie dziś moje żytko i niestety muszę zrobić poprawkę herbicydową, na jesieni było 150 g linturem. Czy teraz poprawić???

Na polu jest troszkę fiołków, przytula i jeszcze nie wiem co, ale racze 2 liścienie.

 

Z góry dziękuje za rady i jakby ktoś podał jeszcze cenę na hektar za dany środek było by super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Czy jednoczesne skracanie, ochrona przed grzybem, siarczan magnezu i mikro to dobry pomysł? Nie chciał bym przedobrzyć ale i czasu nie ma żeby 2 razy jeździć.

 

Hubert ja tam zrobiłem i wszystko jest ok , pryskałem w tamta sobotę .

 

Ja tak zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Właśnie chciałem usłyszeć opinię praktykującego. U mnie dopiero kolanko się pokazało więc w przyszłym tygodniu pojadę z tą mieszanką.

Dziś zostało opryskane Linturem bo sporo rumianów było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Nie wiem co mam teraz robić. 1-wsze kolanko jest już 1,5 cm nad węzłem krzewienia pogoda nie pozwoliła na wjazd niestety. Jakie dawki dać teraz Stabilanu i modussa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Moż mi ktos powiedziec co sie dzieje jesli wykona sie zbyt wczesni zabieg skracania ccc+ moddus ? Działka dziłce nie równa i jak dzis pryskałem w jednym mijscu kolanko 1,5cm nad wezłem a w innym przy samym wezle i tak sobie mysle jaki moze miec wpływ ccc i modus zapodany zbyt wczesnie ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

z obserwacji u nas na polu wydaje mi się, że ccc + modus powoduje coś w stylu redukcji, odrzucania słabszych pędów. osobiście uważam, że nic sie nie stanie jak podasz za wcześnie. Najwyżej nie zadziała. Lepiej trochę wcześniej niż troszkę za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tez do tego wniosku doszedłęm po tym że ccc daje sie na dokrzewienie i nie raz dawałęm. Po ubiegłorocznym przegapieniu odpowedniego momentu i koszeniu wylegu 60-70% powierzchni zyta, a 2 razy skracałęm ccc+modus i modus w tym roku tego pilnowałem dzis była ładna pogoda i opryskałem zyto i pszenżyto odrazu grzybówka, mocznik i siarczan


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tez do tego wniosku doszedłęm po tym że ccc daje sie na dokrzewienie i nie raz dawałęm. Po ubiegłorocznym przegapieniu odpowedniego momentu i koszeniu wylegu 60-70% powierzchni zyta, a 2 razy skracałęm ccc+modus i modus w tym roku tego pilnowałem dzis była ładna pogoda i opryskałem zyto i pszenżyto odrazu grzybówka, mocznik i siarczan

też poleciałem antywylegacz (1l/ha)+moddus (0.2l/ha)+capalo (1l/ha) - kolanko średnio 0.7cm - myślę że będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Witam jutro planuję dać Medax Top 0,5l + CCC 750 1l + Tilt Turbo 1l + Siarczan magnezu 5kg/ha/200l cieczy lub 1,5l CCC + Tilt + 5kg siarczanu magnezu mysle że nie powinno nic zadziałąć negatywnie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

podobne wypady mam na jednym kawałku, wydaje mi się że ph jest bardzo niskie i brak składników pokarmowych lub jakieś robaki w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Też planuję CCC + midas(odpowiednik moddusa) tylko że u mnie od kilku dni rano biało jest na polach. Czy coś się stanie jak skrócę i wystąpią przymrozki. I czy w noc przed zabiegiem jak będą przymrozki to nic się nie stanie niepożądanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Też mam dylemat, chce pryskać żyto hybrydowe CCC+ moduss ale co z tymi przymrozkami, lada dzień żyto ucieknie z kolankiem, jeśli juz w tej chwili nie ucieka, ma ktoś jakieś wskazówki czy lepiej poczekać czy pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak wygląda moje żyto hybrydowe http://www.agrofoto....-zyto-brasetto/

Moim zdaniem trzeba by już skrócić to żyto . A jakie jest wasze zdanie ?? Proszę o pomoc !

Przetnij źdźbło a zobaczysz, ale wg mnie tam kolanko już powinno być.

WItam

 

oglądałem dość dokładnie dziś moje żytko i niestety muszę zrobić poprawkę herbicydową, na jesieni było 150 g linturem. Czy teraz poprawić???

Na polu jest troszkę fiołków, przytula i jeszcze nie wiem co, ale racze 2 liścienie.

 

Z góry dziękuje za rady i jakby ktoś podał jeszcze cenę na hektar za dany środek było by super.

Trochę przesadziłeś dając lintur, środek typowo nalistny jesienią...

Nie wiem co mam teraz robić. 1-wsze kolanko jest już 1,5 cm nad węzłem krzewienia pogoda nie pozwoliła na wjazd niestety. Jakie dawki dać teraz Stabilanu i modussa?

0,75l stabilanu i 0,2-0,3l moddusa.

Moż mi ktos powiedziec co sie dzieje jesli wykona sie zbyt wczesni zabieg skracania ccc+ moddus ? Działka dziłce nie równa i jak dzis pryskałem w jednym mijscu kolanko 1,5cm nad wezłem a w innym przy samym wezle i tak sobie mysle jaki moze miec wpływ ccc i modus zapodany zbyt wczesnie ?

To norma że w życie występuje taka piętrowość. W takim wypadku najlepiej skracać ccc z moddusem gdy 50% roślin osiągnie BBCH31 lub gdy pędy główne osiągną tę fazę. Jak dasz za wcześnie to będzie lekkie zahamowanie wzrostu, i słabsze skrócenie i usztywnienie 1 międzyweźla które jest bardzo ważne aby rośliny utrzymały się w pionie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zrób badania gleby, chyba że niedawno stosowałeś nawozy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

z powodu braków innych preparatów dziś poszedł sam Antywylegacz Płynny 675 2l/ha.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj