przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

akacja    92

sluszna uwaga przedmówcy,odnosnie cen wedle kalkulacji zysku z uprawy.co do porad dordców kolego Bartek,nie mówie ze nie maja racji choć ja osobiście zawsze traktuje takie porady z przymrurzeniem oka,majac na uwadze fakt iz kazdy doradca preferuje srodki z firmy ktora reprezentuje.Jak to mowia nasze najlepsze,troszke zagłebienia w zawartość danego produktu handlowego.Co do skracania trzeba by sie przyjrzeć jaki procent pędów jest w tej fazie rozwoju,co jest bardzo istotne w przypadku skaracania zyta efektywnego zaznaczam,50-60% w fazie kolanka jest najefektywniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam panowie. I jak tam u was się żyta mają ? Ja dziś byłem swoje oglądać, ładne , zielone , mączniaka nie widać za bardzo. Pierwsze kolanko po rozcięciu jest już na wysokości 0,5 cm. Rozmawiałem z doradcą KWSu i twierdzi że już czas na drugą dawke azotu a w ciągu tygodnia i czas na skracanie. Co do fungicydów polecił mi na pierwszy zabieg Bumper super w dawce 1L, a na T2 Horizon bądź Orius (0,7-1 L ) + Amistar (0,15) lub Capalo (0,3) . Co wy na to ?

W T2 capallo? Bezsens. A ta dawka amistaru to tyle co nic. W mieszaninach amisatru zalecają chyba 0,6l o ile dobrze pamiętam


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dalem dzisiaj 2 dawkę azotu 69N/ha - mocznik (150kg/ha) i na tym zakończyłem nawożenie doglebowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Co proponujecie na ten rok w dziedzinie skracania? Zakupiony mam Modus, CCC, Stabilanu oraz Cerone również sporo mi zostało. Trzy lata z rzędu żyto nie za bardzo chciało stać. Na pierwsze kolanko szło 0,3 modusa + 0,7 Stabilanu. Później było dawne jeszcze 0,2 modusa tylko nie pamiętam fazy. Pełna ochrona grzyba także dół rośliny zdrowy do samych żniw. Proszę o jakąś wskazówkę jak ułożyć dawki by w końcu 100 % ustało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Coś mi się wydaje że za szybko dałeś tą drugą dawkę.

myslę że będzie ok, zanim zacznie działać napewno minie ok 2-3tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

A ja dalej czekam na RSM,który miał być 01.03, na pierwszą dawkę poszła saletra a jak dojedzie RSM to pójdzie na 2 dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

na pierwszą dawkę poszło 85N w formie saletry. Po 1 kwietnia idzie 92N w formie mocznika i to będzie koniec jeśli chodzi o azot w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Coś mi się wydaje że za szybko dałeś tą drugą dawkę.

Moim zdaniem termin tu nie gra roli, najważniejsza jest faza rozwojowa. Tak jak u mnie żyto było siane 10 września, zimą niewiele przyhamowało i jest już w fazie strzelania w źdźbło, czyli w fazie w której zalecają już drugą dawkę azotu. U każdego termin będzie inny, jeden siał wcześniej, drugi później , u jednego zima była taka u drugiego taka także termin nie gra tu roli moim zdaniem. Ja na żyto już też rozsiałem w piątek, a w pszenicy jeszcze z 2 tygodnie do drugiej dawki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co proponujecie na ten rok w dziedzinie skracania? Zakupiony mam Modus, CCC, Stabilanu oraz Cerone również sporo mi zostało. Trzy lata z rzędu żyto nie za bardzo chciało stać. Na pierwsze kolanko szło 0,3 modusa + 0,7 Stabilanu. Później było dawne jeszcze 0,2 modusa tylko nie pamiętam fazy. Pełna ochrona grzyba także dół rośliny zdrowy do samych żniw. Proszę o jakąś wskazówkę jak ułożyć dawki by w końcu 100 % ustało.

Dawka 0,3 moddusa ze stabilanem i potem 0,2l moddusa to dobre dawki, jeżeli nie chce stać to może jest inna przyczyna. Choroby podstawy źdźbła, a może zbyt duża obsada i za wysokie nawożenie N?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mialem kupić bumper (84zł\l) na T1, ale dałem się przekonać sprzedawcy i wziołem capalo (112zł\l). ile go dać? myślę że 1l/ha wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

 

Dawka 0,3 moddusa ze stabilanem i potem 0,2l moddusa to dobre dawki, jeżeli nie chce stać to może jest inna przyczyna. Choroby podstawy źdźbła, a może zbyt duża obsada i za wysokie nawożenie N?

Grzyb jest według mnie nie do przejścia ponieważ dawki jak i środki są dobrze dobrane. N jest dawane 122 kg/ha. Być może zbyt za gęste ponieważ siałem 2 jednostki w miarę przyzwoitym terminie przez trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

witam

czy to jakas choroba?

1d06971764b72d86m.jpg

e492ca5eaf8fb44cm.jpg

5e29941d33d3da7bm.jpg

c03b644e4dc39e40m.jpg

7a0a77623ed4b9dam.jpg

d47a4c5cffce98c4m.jpg

czym to zwalczac?

zyto visello

kupilismy na tą chorobe mirage ,moze lepszy byłby bumper?

Edytowano przez oloolosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Witam . Posiadam 3 hektary żyta hybrydowego odmiany Brasetto 28.02.2014r rozsiałem 200kg/ha saletrzaku . Teraz planuję drugą dawkę azotu nie wiem czy dać saletrę czy mocznik ?? Nad mocznikiem myślałem w dawce 150kg/ha mocznika . A wy co proponujecie w jakiej dawce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Aro już dałeś drugą dawkę przecież w naszym rejonie ledwo co ruszyła wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Karol moje żyto rosnie jak głupie :), a ten azot bedzie dostepny za około 3tygodnie, rzepak ma ok 10cm i czas skracać a tu pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Grzyb jest według mnie nie do przejścia ponieważ dawki jak i środki są dobrze dobrane. N jest dawane 122 kg/ha. Być może zbyt za gęste ponieważ siałem 2 jednostki w miarę przyzwoitym terminie przez trzy lata.

Wg mnie takie dawki ccc i moddusa powinny utrzymać w pionie. I od 3 lat co roku leży?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

W pierwszym było pochylone szło w miarę wykosić, drugi rok z 10 ha połowa jakby zwałowana ale to było w środku pola takie place. Trzeci rok poskrecane raz w jedną raz w drugą stronę, nie szło tego po prostu kosić. Klasa gleby 3b,4a. Plon poniżej 9 ton nie schodzi. Dziś wyczytałem w katalogu kws że powinno się dawać 1 l CCC + 0,2 l modusa. Może takie wyjście pomoże.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

krychu ja bym Ci dał radę na tej IIIb zasiej lepiej pszenice aniżeli żyto. Mogę dodać do CCC czy Antywylegacza siarczanu magnezu?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

A jak tam u was z rozwojem???

 

U mnie mam już 1-2 cm ma pierwsze kolanko

Czy już pryskaliście antywylegaczami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Własnie tez miałem to napisac że ta klasa ziemi to nie na żyto tylko pszenice czy rzepak :) Dzis byłem na pallazzo siane 14.09 i kolanko 0,5 cm nad wezłem mysle w piatek pryskac bo prognozuja 15-16st i słonce to powinien łądnie podziałac CCC+ modus + bumper super


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

też mam Palazzo siane 13.09 rozkrzewione ostro (mam w galerii) ostanio oglądałem (sobota) to kolanko różnie od 3mm-5mm nad węzłem krzewienia myśle że koło piatku czy soboty dać ale sam CCC 750 SL w dawce 1,5l/ha + siarczan magnezu

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja w ubiegłym roku dawałęm 1lccc + o1 modusa póznij poprawiałem 0,2 moddusa i stało ledwo ledwo obok gesciej zasiana populacja poległa w 70%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja intensywnie azotem nie nawoże, w ub roku Visello mi ustało do zniw ale pogoda sprzyjała (brak mocnych wiatrów czy ulewnych deszczy) w tym planuję CCC, a czym chronisz przed chorobami i ile zabiegów?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj