przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

aro1975    324

ja dzisiaj na działce 5ha rozsiałem: sól 50kg/ha+saletrosan 100kg/ha+saletra 150kg/ha trochę zabawy było. na drugą działkę nie dałem rady wjechać - może za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

a ja czekam na dostawę RSM i ruszam, ma być poniedziałek wtorek i działamy, opryskiwacz jutro szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

w moich rejonach pszenzyto na 250 króluje w 80% gospodarstw :) Zyto tez powyżej 200 to norma, owies 250 bo rzadki :) itd. JAk ktos od mnie kupuje i pytaja ile sieje to oczy stawiaja :) ze tylko tyle juz nie wspomne o hybrydzie zyta ale o głupiej populacji ze sieje 130-140 to nie wierza bo widza jak wygląda w zniwa a u nich siane 250 i rzadkie ( tekst "wygineło") :)

 

Tak ten tekst wyginięcia jest najlepszy,u mnie jeszcze panuje powiedzenie iż mocznik to super nawóz ale wykłada :D .Najgorsze w tym wszystkim jest to iz mówisz zrób tak czy siak i nie chcesz żle,niech ten chłop też sie cieszy.to mówia że się książek naczytałeś,ręce opadają.U mnie jeden talent w tamtym roku robił eksperymenty z RSM ,mówie przyjdz do mnie zamówie ci dysze,posłuchał sąsiada poleciał na 02 250l/ha 32.Przyszedł w maju pożyczyć grubera co by chociaz gorczyce zasiać na zielona mase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

W tym roku mam posiane właśnie stakkato. Siew 23 września ze względu, że na pole nie można było wcześniej wjechać. Potem zimna jesień i już myślałem że będzie bardzo marnie. Na szczęście jesień była długa i żyto zdążyło się dosyć dobrze rozkrzewić. Siałem 60kg/ha.(1,8 jednostki na ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

witam

posialismy 1,8 jednostki wiesello 10 wrzesnia,roskrzewiło sie na 10 szt\

pod korzeni obornik,100 kg polidapu i 100 kg soli

dzis 85 kg soli i 150 kg saletry =niezamało tego azotu?przedplon to jeczmien plon 4t,słoma zebrana,wapno jesienią 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

My jeszce troszke czekamy, deszcze na następny tydzien nadaja to RSM moze wypłucze troszke a na taka susze jak jest w naszym regionie to kilka dni po deszzcu smiało sie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja w sobotę jak nie będzie padać zamierzam dać drugą dawkę N - 150kg/ha mocznika, pierwsza dawka poszła 27.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

@ 2 dawka azotu???

 

Ja dziś dopiero pierwszą dałem i dodam że jako jedyny w okolicy sypałem po oziminach, koledzy zaczęli siać owies.

2 dawkę to dam ok 01.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...a ja się zastanawiam jak rozwiązać mój problem: pierwsza dawka N poszła 28.02 w ilości 85kg N/1ha ale drugą będę mógł dopiero dać między 28-01 kwiecień po prostu nie ma mnie w tej chwili w domu....4 tyg to dość długo jeśli chodzi o drugą dawkę,mogę zastosować jakieś nawożenie dolistne, jedyne co mi przychodzi do głowy ale nie słyszałem szczerze mówiąc nigdy o takim rozwiązaniu...czy może po prostu przegłodzić jeden tydzień plantacje? Dodam ,że jak na moje oko w tej chwili działki wyglądają bd i dobrze rokują....a w pierwszej dawce poszła saletra amonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Kolego, mam zaledwie 2 roczne doświadczenie, ale 85 kg czystego składnika w 1 dawce to troszkę przydużo, nawet zgodnie z prospektem KWS, ja osobiście dałem ok 35 kg bo rozkrzewienie mam na max. Jakbyś dał 2 dawkę 1.04 to nie przegłodzisz, przez marzec ma co jeść te 85 kg, a tym bardziej że wczoraj pogoda się załamała, u mnie popadał śnieg z deszczem i spadło do 0 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

..że za dużo to ja wiem...wiedziałem że druga dawka pójdzie dopiero minimum po 4 tyg dlatego postanowiłem dać większą dawkę a także dlatego że woda jesienią poczyniła sporo strat na moich polach i co tu dużo mówić marnie to wyglądało wtedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tez w tym roku delkiatniej z pierwsza dawka w ozimniach pojechałem bo sa mocno pokrzewione. Na żyto hybrydowe 50kg N, a gdzie zasiałem zbyt gesto ( włąsny material zamiast [populacji okazało sie ze siałem hybryde F2 bo pracownicy pomylili podczas czyszczenia) to dałem tylko 34kg N. Pszenzyto 50kg N, pszenica 70kg N. Za to planuje druga dawke dac wieksza.

 

85kg N w pierwszej dawce to naprawde mocny strzał nie wiem kiedy siałes jak wyglada to zytko jak rozkrzewione ale bedziesz musiał raczej pilnowac i dobrze skrócić

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

@ 2 dawka azotu???

 

Ja dziś dopiero pierwszą dałem i dodam że jako jedyny w okolicy sypałem po oziminach, koledzy zaczęli siać owies.

2 dawkę to dam ok 01.04

a dlaczego nie?

pierwsza dawka 1.03 (77kg/ha N), druga pójdzie jak przestanie padać pewnie 22.03 lub 29.03 (niewiem kiedy będę miał czas), mocznik (69kg/ha N) - zanim zacznie działać troche czasu minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ile dajecie zabiegów skracania na hybryde? W tamtym roku miałem populację i dałem 1 l CCC + 0,2 moddusa i ustało nawet w najgorsze wiatry. Zastanawiam się czy na hybryde też to wystarczy czy dać jeszcze cerone ? i jeśli dawać to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

1.III rozisałem 190kg/ha saletry amonowej i tylko na mokrzejszych kawałkach, żyto jest ciemno zielone, a na suchszych nie widać nawozu i żyto jest lekko fioletowe, taj jakby brak fosforu lub fioletowe liście od nocnych przymrozków, poprawić saletrą, czy może zastosować jakiś oprysk dolistny dodam,że od soboty ładnie popadało to może nawóz lepiej zadziała, jak coś jeszcze z saletry zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja chyba dam na t1 capallo (150złna ha) a na t2 duet ultra (75zł na ha) chyba że znajdę tańsze ale równie dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

na t1 myślę dać bumper super + coś (jeszcze nie wiem co), a na t2 falcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam panowie. I jak tam u was się żyta mają ? Ja dziś byłem swoje oglądać, ładne , zielone , mączniaka nie widać za bardzo. Pierwsze kolanko po rozcięciu jest już na wysokości 0,5 cm. Rozmawiałem z doradcą KWSu i twierdzi że już czas na drugą dawke azotu a w ciągu tygodnia i czas na skracanie. Co do fungicydów polecił mi na pierwszy zabieg Bumper super w dawce 1L, a na T2 Horizon bądź Orius (0,7-1 L ) + Amistar (0,15) lub Capalo (0,3) . Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj