przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Tom_ch    0

A jakie dawki azotu w czystym składniku planujecie dać na pierwszą dawkę ? Ja zasiałem żyto pierwszy raz dla tego pytam praktyków :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

ja tez planuję dać te 80 kg w czystym na pierwszy raz , ale z tego co czytam na stronie KWS , piszą o dawkach w granicach 60 kg. a na druga dawkę ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

plan jest na drugą 70kgN/ha i trzecią około 50kgN/ha lub jedną w granicach 120kgN/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

ja tez planuję dać te 80 kg w czystym na pierwszy raz , ale z tego co czytam na stronie KWS , piszą o dawkach w granicach 60 kg. a na druga dawkę ile ?

120-150kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

plan jest na drugą 70kgN/ha i trzecią około 50kgN/ha lub jedną w granicach 120kgN/ha

 

to bedzie mocna dawka łącznie w czystym 200 kg/N ha , masz juz to spraktykowane , jakie srednie plony uzyskujesz przy takim dużym nawożeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

drugi raz będę siał, w tamtym roku przez deszcze (nie dało się wjechać z pełną drugą dawką i podczas kwitnienia padał deszcz) dałem 120kgN/ha i zebrałem 5t/ha.

te 200kg to jest plan, a jak wyjdzie zobaczymy, celuję w 8t/ha - dużo zależy od przebiegu pogody, narazie wyglada ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

200kg N?? No szczerze wątpie że ci te żyto ustoi nawet przy dwukrotnym skracaniu ,na 8 t to ok 160 powinno wystarczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor9244    1

jak dałem 70 kgN na żyto ,raz skracałem (iV klasa, po mieszance), to w pionie były tylko narożniki- wiec jak ktoś podłapie 200kg N to jestem pewny że utrzyma pionu nawet do wykłoszenia się,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pochwal sie norma wysiewu ze przy 70N poległo :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Dałem 160kg N na żyto i stało do końca, mimo kilku porządnych wichur. Widać spaprałeś skracanie/nie obroniłeś żyta przed chorobami podsuszkowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

W tamtym roku rozmawiałem z osobą u której żyto (populacyjne) nie dostało N wcale na wiosnę a leżało :P

Wystarczy posiać na III kl. w optymalnym terminie te 300kg/ha i efekt położonego łanu murowany :)

 

Tak na marginesie siał już ktoś azot ze wschodniej Polski na żyto?

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

nie u mnie też są tacy magicy,którzy sieją po "TRZY METRY"a zbierają "TRZYDZIŚCI"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

śmiech na sali, pamiętam że na studiach tłumaczyli: zwiększajcie normę wysiewu, ale to dotyczyło zbóż jarych - mniej kłosów płonnych wytwarzają, nigdy tego sie sprawdzałem. kiedyś pszenicę jarą siałem 300kg/ha ale nie pamiętam plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w moich rejonach pszenzyto na 250 króluje w 80% gospodarstw :) Zyto tez powyżej 200 to norma, owies 250 bo rzadki :) itd. JAk ktos od mnie kupuje i pytaja ile sieje to oczy stawiaja :) ze tylko tyle juz nie wspomne o hybrydzie zyta ale o głupiej populacji ze sieje 130-140 to nie wierza bo widza jak wygląda w zniwa a u nich siane 250 i rzadkie ( tekst "wygineło") :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

bo pewnie sieją 250-300 i nawozu nie sieją, nie wspominając o wapnowaniu i ochronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie tak jest rzuca 100-200 saltrzaku albo i to nie herbicyd w życie to juz cud bo przecież żyto sobie poradzi :) itd. A póżniej kosze i pytaja gdzie reszta przy wysypywaniu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ojciec pewnie nocy nie prześpi bo dzisiaj pojechałem nawóz siać, Po ch*j to siejesz i się puka w głowe przecież tam tyle gnoju było położone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to mój dzwoni pryjeżdżaj bo pole obeschło i trzeba nawóz siać na żyto - w tamym roku marudzł ale na spokojnie mu wszystko wytłumaczyłem, a po żniwach diametralnie zmienił zdanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Huberto coś Ci się pomyliło z normą wysiewu?

Nic mi się nie pomyliło. Nie dodałem tylko że nie pryskał od chwastów żyta. Kiedyś rozmawiałem w wujkiem mówi kupił 300kg pszenżyta na ha to jak siał to mu jeszcze zabrakło. Jak mu mówię że ja więcej jak 200kg nie sieję to był zdziwiony że tak mało.

Już nie mówiłem o hybrydzie której wysiałem 75kg bo by chyba nie uwierzył że tak mało. W tym roku u niego żyto już na jesieni zakryło ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam ja planuje jutro wysiać nawóz na żyto około 80 kg N w postaci saletry i drugi raz około 50N w postaci mocznika plus dokarmianie i ochrona, w tamtym roku zasilałem 4 marca i zima wróciła ciekawe jak w tym roko. albo poczekam jeszcze tydzień :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor9244    1

dokłądnie tak jest rzuca 100-200 saltrzaku albo i to nie herbicyd w życie to juz cud bo przecież żyto sobie poradzi :) itd. A póżniej kosze i pytaja gdzie reszta przy wysypywaniu :)

może nie każby jest takim bauerem aby w zyto walić poł tony azotu pryskać dwukrotnie od herbi i trzykrotnie fugi. i sprzedać 5 ton za 2000zl, generalnie zysk tego od saletrzaku jest taki sam jak tego cieszacego się ze tyyyyleee nakosił :), Dla zysku nie sieję sie żyta,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj