przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaro    1

Mam pytanie odnosnie zmianowania w zycie. Od kilku lat sieje juz tylko hybrydy i w wiekrzosci przypadkow sa to te same pola, ziemia 5-6klasy. Czy wbijanie pomiedzy nimi tzw. klinow czyli sianiu w moim przypadku straczkowych da jakies korzysci czy tez nie. Pytam bo spatkalem sie z opiniami wlasnie ze nie co nie jest dla mnie do konca zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaro    1

W tym roku zytko troche mnie zawiodlo bo wygladalo jak by mialo leciec z 7-8ton z ha a bylo tylko 5(chyba przez te deszcze na kwiciu). Odnosnie straczkowych to w koszt nasion nie wnikam bo sam hobbistycznie je sieje.

 

Tez mi sie wydaje ze jednym z ogranicznikow siania tego poplonu moze byc wysuszenie gleby przed sianiem na tej klasie ziemi, ale z drugiej strony gdyby siac caly czas zyto po zycie to bilans i tak wyszedl by korzystniejszy w mojej opcji, tak czy nie?

 

Czy sa moze jeszcze jakies inne przeciwskazania oprocz wysuszania gleby do uprawy straczkowych po zbiorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaro    1

Tez mialem popychac zyto ale zrezygnowalem i sprzedalem w to miejsce przenzyto, wole przerobic je na pasze tym bardziej ze jest to Visello. Miejmy nadzieje ze kolejny rok bedzie korzystniejszy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Haloo

 

Jak tam koledzy, żyto wymarzło, czy tak głęboko pod śniegiem leży że cisza na naszym forum.........

 

Planujecie już nawozy na wiosnę, ja osobiście sie przymierzam do 2 dawek RSM po 150 kg. Co y na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

kolego a gdzie tym masz snieg? Na polu zieleniutko. Jeśli byłby to rsm 32 to masz 96 kg/n w sumie co przy zapotrzebowaniu 22-25kg/n na tonę ziarna daje 4-4,5 tony przewidywanego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Na wiosne sprawdz kondycje roslin i obsade.. Na tej podstawie ustalisz ilość N,ale fakt podlącze sie pod wypowiedz kolegi wyżej.troszke malo te 96kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Macie rację troszkę mało ale x 2 to nie za dużo???

 

W poradniku KWS na 6 ton, a tak sobie planuje roślina potrzebuje 150 kg N,

załóżmy że w ziemi mamy najmniej

 

20 kg z ziemi

10 przed siewem z amofoski

120 trzeba dać RSM + odżywka czyli 400 kg 32 wystarczy.

 

W poradniku przy średnim rozkrzewieniu mamy 2 dawki po 50/60 kg + 3 30/40

 

To mamy z teorii, a praktyka oczywiście się różni, dziękuję za rady i proszę o jeszcze, bo poradnik mam a wy macie swoja wiedzę i doświadczenia.

Ja dopiero 2 lata uprawiam hybrydę a pierwszy raz będę lał RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Tylko nie spał RSMem żyta szlałfiki trzeba mieć jak jest już duże dla sprawdznia przejechałem parę metry po qq to iście uschli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Zależy od stanowiska, pogody i tego ile chce się zebrać. Jak komuś wystarczy 6 t to 120 wiosną starczy. Ja w zeszłym roku mialem 300 kg amofoski tj 15 kg +100kg saletrzaku tj 27kg

Wiosną 75kg N i 80kg N. Ustało zapowiadało się ładnie ale pogoda zrobiła swoje padało kiedy kwitło.... zebrałem 6,5 t. a rok temu blisko 8t przy mniejszym nawożeniu.

Zobaczymy co będzie z tegorocznymi zasiewami. Na razie jest mocne ma 8-13 pędów co przy siewie 180 szt/m2 daje około 1800szt. To daje szanse uzyskania plonu na poziomie 8-10t o ile pogoda dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Krzysiu jak by ci taka obsada została 1800,mialbyś plon 15-20t min.tylko kto by sprawił żeby ustalo :ph34r: .Dobre 700 wystarczy do uzyskania tego co oczekujesz.

 

 

Wszystkiego najlepszego w nowym roku Panie i Panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Siał ktoś żyto po złym przedponi? np. pszenżyto Jak było z plonami? Mam palazzo posiane po grenado i jest narazie marniutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Krzysiu jak by ci taka obsada została 1800,mialbyś plon 15-20t min.tylko kto by sprawił żeby ustalo :ph34r: .Dobre 700 wystarczy do uzyskania tego co oczekujesz.

 

 

Wszystkiego najlepszego w nowym roku Panie i Panowie...

Wiem że 700 wystarczy.

A 1800 utrzymać w pionie to trzeba używać tego bardzo drogiego środka.

Cho dzi mi o ten wyleciało mi z głowy jak on się nazywa....

Jakoś na s....

No sta.....

 

Stado bezrobotnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Ja sieje żyto głównie po pszenżycie, czasami po owsie. Ogólnie w 2012 6,5 t przey nawożeniu 2x 150 kg saletry 200 kg polifoski 6 w 2013 ok 4,5 przy podobnym nawożeniu, tylko że to juz drugi rok siane i to straszna lipa, dużo słomy itp mimo że siew 80 kg a te kłosy krótsze plus słabszy rok i lipa. W tym roku tez rośnie po pszenżycie odmiana brasetto miało pójśc 70kg wyszło 65 rozkrzewiło się ładnie bo miało czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Pryskacie żyto hybrydowe na grzyba? jak tak to ile razy,jakimi środkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja u siebie też robiłem cuda i więcej niż 5 ton nie chciało być, dziś wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie Deszcz tak jak u Ciebie, spóźniony oprysk mocznikiem złe pH za niski poziom fosforu i potasu w glebie. Ogólnie jak sie patrzy na wyniki analizy to niektórzy sie dziwia że tak ,,dobrze sypało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Ja w tamtym sezonie na T1 dawałem mirage , na T2 bumber . 150 kg N /ha + odżywki Sredni plon z całego areaułu 7,5 t odmiana palazzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj