przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xyz88    7

Hybrydowe żyto mozna sprzedac jako zwykłe żyto? Czy ziarno różni się w jakiś sposób od zwykłego?Pierwyszy raz siałem i pytam z ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

O t oczy hybryda to nikt się nie pyta. Ważne aby parametry trzymało...

 

A jakie parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U nas kilku Fahrmersów twierdzą że hybryda to tylko na pasze... KWS twierdzi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A jakie parametry?

Jakościowe jak każde inne zboże. Chyba, że sprzedajesz tak po prostu komuś to i tak sztuka się liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojmasz221    0

Siemka, też zasiałem pierwszy raz hybryde dałem po 300 kg Lubofoski 4-12-12 .. to pewnie troche mało ?

 

Odmiana Helltop .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To zależy od oczekiwanego plonu i zasobności gleby. teoretycznie lubofoska to słaby nawóz, masy dużo, składników mało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

ja właśnie zakończyłem siew hybrydy odmiana pallazo stanowisko po gryce oraz owsie z grochem wysiew 2 jednostki na hektar a pod korzeń 320kg NPK 5-20-30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zaczalem siew dzis skonczylem lacznie troche ponad 10ha. Pod korzen 100 soli 100 fosforanu i 50 mocznika. Norma wysiewu niecale 2 jednostki, odmiany Brasetto i Visello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

żyto krzewi się jesienią i pytanie czy po moczniku zbytnio nie wyskoczy, nie mam tu doświadczenia, ja karmiłem amofoska 150/200 kg i wapno granulowane było dane.

 

Pola już zielone, dziś sobie poglądam dokładniej, tam gdzie zaczynałem to już listek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

u mnie różnica w siewie było 9 dni i pole nr 1 ma 2 listek, pole nr 7 ledwo wschodzi pola nr 8/9 jeszcze nie widać.

Termin siewu zachowany ale zobaczmy jak różnica w terminie względem siewu wschodów, potem oprysków itp... zobaczymy czy będa różnice w plone.

Kto jeszcze nie posiał to do roboty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja żyto siałęm 14 i 16 . Patrzyłem to siane 16 po 5 dniach miało juz kiełki po 2cm wiec mysle ze już lada moment wyskoczy lub wyskoczyło na powierzchnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

moje siane 15.09 jest już na wierzchu (dzis byłem na polu), mocznika dostało 100kg/ha (cięta słoma i niedawany azot)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin39    0

aro1975; Nie, nie spadłem z Księżyca i wiem że do jesiennego rozwoju żyta jest potrzebny azot ale czy mocznik to dobre rozwiązanie, nie lepiej by było dać np saletre ? Wydaje mi się że mocznik zbyt długo działa, no ale każdy robi jak uważa. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tez dzis widziałęm swoje siane 14.09 to juz na wierzchu 2-3cm


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Jeszcze ciepło to podziała, Ja jutro dopiero bede siał, jak nie popada, Pole gotowe od 2 tygodni ale nalało i nie da sie siać mimo że na piachu jak dzień w dzień pada a nawet leje i weź dotrzymaj terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja siałem praktycznie cały miniony tydzien gdzie padało codziennie :) jedynie w piatek było ładnie ale to był ostatni dzien siewów. Siałem podczas deszczu, mżawki. Jak mocnij padało to posiedziłęm w domu przestało i w pole :) I takim sposobem 19 byłem po siewach zostało mi jescze 3 ha ale jescze kuku nie wykoszona moze w tygodniu wykosze i uda sie zasiac do końca wrzesnia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Jakby sie dało to uwierz bym siał. Na polu takie błoto sie zrobiło że but typu gumak wchodził tak jak orna wiec powodzenia, deszczu spadło grubo ponad 100l/m^2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

aro1975; Nie, nie spadłem z Księżyca i wiem że do jesiennego rozwoju żyta jest potrzebny azot ale czy mocznik to dobre rozwiązanie, nie lepiej by było dać np saletre ? Wydaje mi się że mocznik zbyt długo działa, no ale każdy robi jak uważa. Pozdro.

Jeżeli poszedł fosforan amonu to ten mocznik za bardzo potrzebny już nie jest. A saletra najgorsze rozwiązanie, forma azotanowa powoduje nadmierne uwodnienie tkanek i w konsekwencji słabsze zimowanie...

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj