przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

andrzej1957    0

I jak panowie nadal tak chętnie będziecie siali to żytko??Ja posiałem pierwszy raz ub.roku i na razie dam sobie z nim spokój.Tylko wydajność mnie zadowoliła ale to i tak ledwo pokryło nakłady.Zyskiem pozostaje dopłata do ha.A wszystko to przez niską cenę sprzedaży.Miałem kontrakt podpisany krótko przed żniwami na cenę 430 zł netto.Sprzedałem 25.5 tony,4 tony mi zostało[miałem kontrakt na 25 ton] z 4.40 ha.Więc plon ok 6.6/ha czyli koło 3 tyś z ha ale żeby uzyskać ten plon dałem 400 kg saletry,200 kg amofoski,2 opryski grzybowe,po jednym chwasty i antywylegacz,materiał siewny 440/ha,siew 150 zł/ha,zbiór 280/ha,podatek gruntowy 120/ha plus inne drobniejsze nakłady jak transport zboża z pola.Można na pewno uzyskać wyższy plon np,przez wapnowanie lub obornik ale znów koszty by zjadły większy plon.Poza tym jakość nie była najlepsza bo sporyszu było dosyć dużo no i na konsumpcje nikt nie chce kupować więc w sumie jak już to zastanawiam się nad populacyjnym.Widzę że równo z kolegami wyżej pisałem,więc dopiszę,ja miałem brasetto,w worku było 37 kg trochę za cienko wysiało mi się bo ponad woreczek mi zostało,siałem 10 września ub roku a zbiór 10 sierpnia tego roku :mellow:

Edytowano przez andrzej1957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ja z okolic siedlec kłosy przestrzelone nie zapylone myślę nad Palazzo i Brasetto na 2,5 ha na początek ziemie mam cięzkie 3ab, 4a gliny żyta populacyjne się nie udają raczej pszenica i pszenżyto ale chcę zobaczyć jak tam hubryda przy pełnej agrotechnice. Jaką odmioanę p[olecacie?

 

ponoć brasetto i palazzo to liderzy plonu ja moge polecic sprzedawce nasion Agro Bakałarzewo jednostka siewna 209 netto to dobra cena. a transport może sie uda to bedziesz miał za darmo. współpracuje z nimi dużo punktów sprzedaży śor i dostarczą tam z a darmo.

 

I jak panowie nadal tak chętnie będziecie siali to żytko??Ja posiałem pierwszy raz ub.roku i na razie dam sobie z nim spokój.Tylko wydajność mnie zadowoliła ale to i tak ledwo pokryło nakłady.Zyskiem pozostaje dopłata do ha.A wszystko to przez niską cenę sprzedaży.Miałem kontrakt podpisany krótko przed żniwami na cenę 430 zł netto.Sprzedałem 25.5 tony,4 tony mi zostało[miałem kontrakt na 25 ton] z 4.40 ha.Więc plon ok 6.6/ha czyli koło 3 tyś z ha ale żeby uzyskać ten plon dałem 400 kg saletry,200 kg amofoski,2 opryski grzybowe,po jednym chwasty i antywylegacz,materiał siewny 440/ha,siew 150 zł/ha,zbiór 280/ha,podatek gruntowy 120/ha plus inne drobniejsze nakłady jak transport zboża z pola.Można na pewno uzyskać wyższy plon np,przez wapnowanie lub obornik ale znów koszty by zjadły większy plon.Poza tym jakość nie była najlepsza bo sporyszu było dosyć dużo no i na konsumpcje nikt nie chce kupować więc w sumie jak już to zastanawiam się nad populacyjnym.

 

 

co do zysków to fakt nie kalkuluje się. ja obnizam areał do 2 ha i dopieszcze agrotechnike a żyto leży i czeka na lepsze ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1957    0

Jakbym nie miał kontraktu to też bym teraz nie sprzedawał,może później połowę a resztę świnie by zjadły.Widzę że nadal ceny mat siewnego są wysokie a populacyjne u nas w centrali 1100zł.Kolega sial populacyjne i zebrał 5 t/ha przy dużo mniejszych nakładach

Edytowano przez andrzej1957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

ja zwiększam areał żyta hybrydowego z 42 do 80ha, kontrakt jesienią podpisany na 150t po 202euro/t, wiosna kontrakt po 520zl/t na 150t, reszta żyta leży w magazynie, plon wyniósł 9.2t/ha przeważone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Goodkat -nareszcie ktoś odważył sie pisać prawdę:-) ja też miałem plon na poziomie 9 t i kontrakt zimowy na800 zł. Jak ktoś pisze że hybrydy zbierał 3 tony przy pełnej dawce nawozy i ochrony !!!!!????? Ludzie przestańcie robić z siebie ofiary losu . Ksw rozdaje książeczki jak siać , co dać i ile zebrać . POLECAM !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Goodkat -nareszcie ktoś odważył sie pisać prawdę:-) ja też miałem plon na poziomie 9 t i kontrakt zimowy na800 zł. Jak ktoś pisze że hybrydy zbierał 3 tony przy pełnej dawce nawozy i ochrony !!!!!????? Ludzie przestańcie robić z siebie ofiary losu . Ksw rozdaje książeczki jak siać , co dać i ile zebrać . POLECAM !!!!!

Kolego gratuluję plonów. A 3 tony przy tegorocznej pogodzie są dość prawdopodobne. Mi udało się zebrać około 6t a nakłady były na 8-10t. W ubiegłym roku przy mniejszych nakładach zebrałem średni plon 7,75t a miejscami było 10t. Ofiary losu. Ja uważam się za ofiarę losu. Sporą część plonu zabrał los tj. deszcz padający dzień w dzień w czasie kwitnienia. Do tego sporysz ( nigdy go nie miałem). Ja rozsiałem pierwsza dawkę N 3 marca. Jeśli ktos przespał ten termin + miał deszcz w czasie kwitnienia to te 3 t są doś prawdopodobne.

W tym roku sieje troszkę mniej żyta ale to kwestia zmianowania a nie ekonomi. MAteriał jak zwykle z KWS. Drogo w porównaniu do ceny żyta w skupie, ale cóż To co zebrałem według mnie nie nadaje się do siewu. Ziarna maja wszystkie mozliwe kolory od zółtego do czarnego.... pallazo i gutino.....

Aaa jeszcze jedna sprawa

Zauważyłem że termin kwitnienia można opóźnić ( mniejsza o to po co) pryskałem na sktócenie ( drugi zabieg) cerone tuż przed wykłoszeniem. Zadziałało i to bardzo dobrze ale rosliny zakwitły około 7 dni póxniej

I to zaważyło o plonie i jego jakości..... Pewnie mozna było wczesniej prysąć ale nie było warunków pogodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

u mnie żyto brasetto, siane 20 września, na ziemi klasy 3b-5, bez nawozenia przedsiewnego, zasobnosc pol na poziomie srednim, pH 6,7

1dawka N 200kg saletry 1 marca

2 dawka N 170l RSM 27N +3S

2 zabiegi grzybowe

2 x 0,35 moddusa

ilość opadów odpowiednia i plon można było uzyskać, szkoda tylko, że taką małą ilość podpisałem po te 800zl, ale zysk jest i to dość dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Hurtownia rolno-ogrodnicza Janiak - Brasetto - 205 zł brutto.

Panowie siał może ktoś żyto hybrydowe poznaniakiem z bezstopniową skrzynią ? Chodzi mi o ustawienie. Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

krzysiekFM - tym co przeszkodziła pogoda współczuje bo sam wiem że na to niema wpływu i naprawde jest mi przykro z tego powodu ale poco walić pełna ochronę i nawożenie jak wiedac że to lipa ? żeby zebrać tone!!! to extrema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Za darmo dają. Ja na targach w Minikowie podszedłem do ich stoiska i sobie wziąłem. W miejscu gdzie kupujesz hybrydę napewno mają i jak zapytasz do dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Kiedy zaczynacie siać, a może juz niektórzy posiali?

U mnie optymalny termin zaczyna się we wtorek i chyba tak zacznę siać a wy?

 

Książeczki kws,u można pobrać ze strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali_Ursus    0

Ja zaczynam siać w sobotę 14 :) , pole zaorane już jakiś czas temu , uprawione i wysiany nawóz w ilości 300 kg Tarnogranu na Ha .

 

Sieje odmiane Heltop na 3 klasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja posiałem wczoraj palazzo i brasetto na jednym polu no jeszcze w mulcz 0,3 ha jednym słowem eksperyment rozpoczety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Ja w tym roku wszystko sieje bez orki . Siew rozpocząłem w sobotę pierwsze 15 ha zasiane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Moje zdanie jest takie że jest za wcześnie na siew. po 1 jest sucho a po2 roślina będzie miała ciężko przezimować do tego pleśń sniegowa a nigdy nie wiadomo jaka będzie zima i jak długo potrwa. Ja myślę zacząć po 15 a jak nie będzie padać to jeszcze dłużej w popiół nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Czym mieliście zaprawione żyto? Wczoraj przywieźli mi hybrydę palazzo, zaprawioną celest trio. Dobra ona będzie, nie słyszałem wcześniej o takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja planuję siać 14 IX brasatto, a orka 2 tygodnie temu, moje żyto też zaprawione celest trio a czy dobra to się okaże, hybryde zasieje 14 a pozostałe zboża ok 20-30 września ale by mogło trochę popadać bo sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Ja po zbiorze talerzówka płytko aby zerwać, czekam aż wzejdą samosiewy ,05-1l. jakiegoś gifosadu i jazda kultywatorem na ok15-20 cm za kultywatorem siewnik.

Żyto trzeba siać jak najwcześniej , zmniejszyc dawkę wysiewu nawet do 1,3 jednostki i siać nawet 3 września. Teraz sieję ok1,7 jednostki. Termin siewu w moim gospodarstwie to wszystko posiane do 20,09,2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali_Ursus    0

A u mnie dziś deszczyk Pada jakieś 10 godzin taku kapuśniak :) aj aj , w sobotę 14 ruszam z Heltopem :) na 3 klasie gleby :) zobaczymy co to będzię , pole zaorane 1.5 tygodnia temu , uprawione już tez i nawozy dane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

U mnie 1 ha posiany 1,7 jednostki. Jutro sieje na całego, choć kurzy się niemiłosiernie.

 

Hereford dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali_Ursus    0

U mnie 1 ha posiany 1,7 jednostki. Jutro sieje na całego, choć kurzy się niemiłosiernie.

 

Hereford dzięki za info

 

 

A czym siałeś i jaką odmianę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj