przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

asharot    446

To my mamy jakiś inne uprawnienia na tym forum.

 

Twoja sygnaturka może zawierać:

• Do 0 obrazków

• Obrazki do 0 x 0 pikseli

• Do 0 linków

• Do 4 linii


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie jest tak jak wstawiłem wyżej. Odpowie ktoś na moje pytanie o tym życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

TEVEZ@ dzięki za odpowiedź. Tata dzwonił do doradcy KWS i cena w moim regionie to 400zł za materiał siewny na 1 hektar. Z tego co się dowiedziałem z tego poradnika do którego dałeś mi link, to chyba jednak zasiejemy Visello, bo dobrze sprawdza się w żywieniu trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

żyto hybrydowe Brasetto zielone na całej długości słomy, północna wielkopolska obstawiam nie wcześniej jak 5 - 10 sierpnia zaczniemy dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

żyto hybrydowe Brasetto zielone na całej długości słomy, północna wielkopolska obstawiam nie wcześniej jak 5 - 10 sierpnia zaczniemy dopiero

u mnie liscie są jeszcze zielone aczkolwiek grzyby je już nadgryzły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

zieloniutkie oczywiście pomijając to co grzyby zrabowały, pomimo dwóch zabiegów grzybowych i tak się choroby panoszą po łanie i tak, w sumie to nie daleko jesteśmy od siebie w więc i wegetacja podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u mnie tez hybrydowe brasetto i visello zielone jeszcze, w tym roku pewnie na końcu pójdzie, pszenice bardzo żółte już teraz, 2 tyg i pod kosę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

U mnie szaleniec już zwykłe żyto populacyjne zmłócił że tak powiem d**y nie urywa z plonem ale już twarde miał na tyle że poszło. Tyle tylko że on zawsze pierwszy musi mieć kombajn na polu (oczywiście chodzi bez rzepaku i jęczmienia ozimego) a żniwa najmniej 10 -15 dni opóźniona wegetacja jednak dała w kość zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

A jak u was ceny żyta? W "roli" w Człuchowie cena wyjściowa spadła poniżej 500 zł. Czyli na pograniczu opłacalności.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Młyn szkolny ZSS Krajenka oferuje w tej chwili 450,-/tona netto termin płatności 90 dni!!!!!!!!!!!!!!!! urwa jaja sobie robią.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ja żyto przetrzymie rok niecałe 70 ton wiec wcale nie tak dużo, zobaczy się może przyszły rok będzie korzystniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dzis zerwałęm kilka kłosów populacji dankowskie diament i wilgotnosc z reki 17,5 a hybryda brasetto jeszcze dól kłosa zielony wiec nawet nie mierzyłem :) Populacja pod koniec przyszłego tygodnia moze bedzie sie nadawac. Co do różnicy wizualnej to brasetto ma kłos 1,5x dłuższy i praktycznie brak szczerbatosci a populacja szczerbata jak dzidek 90letni :( Na populacji plonu w naszym rejonie nie bedzie i przy tych cenach to czarno widze opłacalnosc :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Dziś i u siebie robiłem taki test i Brasetto u mnie ma prawie dwa razy dłuższy kłos niż sąsiada zza miedzy dankowskie dodatkowo w hybrydzie nie widać praktycznie wcale szczerbatych kłosów, z tym,żę moje jest jeszcze prawie w 70% zielone a sąsiada w następnym tygodniu pójdzie pod kosę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj