przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

soltys48    19687
tomi1349    8

Gdy żyto polegnie po wykłoszeniu lecz przed kwitnieniem to duże straty w plonie będą??

I czy jest jakaś szansa że część żyta powstanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

jak myślicie na jaki plon moge liczyć w życie hybrydowym? klasa V/VI ph uregulowane zastosowane było 200 kg polifoski 6 , 70 kg soli potasowej i ok 220 saletry amonowej i po korzeń był jeszcze obornik ok 15 ton. odchwaszczone i skrócone moddusem i fungicyd alert 375se i nawozy dolistne obsada coś ok 350 kłosów a liczba pięterek 14-21 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Dołączam się do pytania czy się podniesie żyto. Jeszcze nie zaczęło kwitnąć, a z działki 6 ha , połowa leży plackiem po wczorajszym całodniowym dość intensywnym deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

i u mnie na klinie poległo dwa takie placki leżą......a myślałem,że ustoi skracane było Antywylegaczem Płynnym 675sl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Mam do was pytanie czy mozna zasiać żyto na cięzkiej zlewnej ziemi IIIB - IVa dawno temu spróbowałem plon 2t ha pszenicy 4,5 nawożenie N 70kg było to Dańkowskie Złote to skąd u was plony po 7t jak mi pszenżyto wydawało 5-6t teraz zakwqasiłem pola i będzie spadek plonu , kosiłem piękne żyta 2 zbiorniki z ha w bizonie czasami 2,5 skąd te plony ?

 

Mam zamiar zasiać na próbę hybrydę na IIIa-IVkl pole nieużytkowane z 8 lat teraz zasiałem łubin z facelią i gorczycą na zielony nawóz ph 5,2 czy jest sens z tym żytem czytam forum i jak widzę że 8ton ktoś wudusił z ha to albo ja czegoś nie wiem albo ludzie mają bujną wyobraźnię.

Żytoi 60 zł pszenica 90 zł i na IV kl u mnie żyto plonowało o połowę mniej były to lata temu zawsze uprawialiśmy jęczmień, pszen icę , rzepak i pszenżyto zyto było raczej chwastem w tych zbożach, ale jak znajomy dzisiaj opowiadał mi że Vistello albo jakoś tak dało mu 8,3 to już sam nie wiem czy ten chwast plonuje wierniej niż pszenica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

i u mnie na klinie poległo dwa takie placki leżą......a myślałem,że ustoi skracane było Antywylegaczem Płynnym 675sl

U nas na 3ha ok 60 % leży po wczorajszych deszczach, lecz dzisiaj byłem jeszcze zobaczyć na życie to trochę jak by powstawało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mam do was pytanie czy mozna zasiać żyto na cięzkiej zlewnej ziemi IIIB - IVa dawno temu spróbowałem plon 2t ha pszenicy 4,5 nawożenie N 70kg było to Dańkowskie Złote to skąd u was plony po 7t jak mi pszenżyto wydawało 5-6t teraz zakwqasiłem pola i będzie spadek plonu , kosiłem piękne żyta 2 zbiorniki z ha w bizonie czasami 2,5 skąd te plony ?

 

Mam zamiar zasiać na próbę hybrydę na IIIa-IVkl pole nieużytkowane z 8 lat teraz zasiałem łubin z facelią i gorczycą na zielony nawóz ph 5,2 czy jest sens z tym żytem czytam forum i jak widzę że 8ton ktoś wudusił z ha to albo ja czegoś nie wiem albo ludzie mają bujną wyobraźnię.

Żytoi 60 zł pszenica 90 zł i na IV kl u mnie żyto plonowało o połowę mniej były to lata temu zawsze uprawialiśmy jęczmień, pszen icę , rzepak i pszenżyto zyto było raczej chwastem w tych zbożach, ale jak znajomy dzisiaj opowiadał mi że Vistello albo jakoś tak dało mu 8,3 to już sam nie wiem czy ten chwast plonuje wierniej niż pszenica?

kolego uprawa żyta czy żyta chbrydowego nie polega na zasianiu i zbiorzę, jest jeszcze coś pomiędzy - przeczytaj temat to się dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

Czy dobra będzie mieszanka Artea 0,4l + Amistar 0,6l na żyto przed kwitnieniem jako ostatni zabieg? Czy lepiej przesunąć zabieg na termin po kwitnieniu? Ostatnia ochrona fungicydowa była równe 20 dni temu. Obecnie żyto w pełni kłoszenia.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy dobra będzie mieszanka Artea 0,4l + Amistar 0,6l na żyto przed kwitnieniem jako ostatni zabieg? Czy lepiej przesunąć zabieg na termin po kwitnieniu? Ostatnia ochrona fungicydowa była równe 20 dni temu. Obecnie żyto w pełni kłoszenia.

To bardzo dobra mieszanka. Azoksystrobina działa głównie zapobiegawczo więc zdecydowanie przed kwitnieniem można stosować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Martwi mnie tylko to że na etykietach zarówno Amistara jak i środka Artea termin stosowania to od fazy strzelania w źdźbło do końca kłoszenia. Boje się że jeśli żytko niespodziewanie zacznie kwitnąć a pogoda nie pozwoli wjechać w pole to zostanę ze środkami na przyszły rok. Czy można mimo to stosować je po kwitnieniu?

Choć jak czytam te etykiety to każdą trzeba inaczej interpretować. Żaden środek tebukonazolowy nie ma wpisanych innych zbóż jak pszenica ozima a mimo to stosowany w zeszłym roku na rdze w życie zadziałał pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

JA również czekam z opryskiem do końca kwitnienia-znowu leje i pewnie dalej będzie kłaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

JAk wy do cholery pilnowaliście tego łanu ze wam sie wywalił w maju???? Siedzą na forum prowadzą wielkie dyskusje na temat skracania a potem d*pa.... Ja mam sypnołem dziś 35kgN/ha na kłos łacznie z jesienną dawką mam wysypane 210kg. Lało dało 50litrów wody i stoi. ma 70 -80 cm wysokości plon zapowiada się rekordowy miejscami liczę na 10 -12 t/ha jak średnia wyjdzie 10 będzie super.

Ale musi ustać do końca, to które się wywali w maju da moze 20% tego co by mogło dac gdyby ustało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Jest chyba gdzieś na forum zeszłoroczne z średnim plonem 8t a max 10t. A zdjęć tego rocznego jeszcze nie robiłem może kolo niedzieli jak się wykłosi do końca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Martwi mnie tylko to że na etykietach zarówno Amistara jak i środka Artea termin stosowania to od fazy strzelania w źdźbło do końca kłoszenia. Boje się że jeśli żytko niespodziewanie zacznie kwitnąć a pogoda nie pozwoli wjechać w pole to zostanę ze środkami na przyszły rok. Czy można mimo to stosować je po kwitnieniu?

Choć jak czytam te etykiety to każdą trzeba inaczej interpretować. Żaden środek tebukonazolowy nie ma wpisanych innych zbóż jak pszenica ozima a mimo to stosowany w zeszłym roku na rdze w życie zadziałał pięknie.

Jak zacznie kwitnąć to czekaj i zastosuj po kwitnieniu. Artee i amistar swobodnie można stosować w życie, jest rejestracja.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@KrzysiekFM u mnie powaliło tylko i wyłącznie miejsce gdzie ścieżki są bliżej siebie i nałożył się nawóz na nawóz a podczas oprysku antywylegaczem zamknąłem lance na tyle żeby się na siebie nie nachodziły-może to i był błąd.....człowiek uczy się na błędach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Kwitną już u was żyta? Byłem dziś u siebie zobaczyć to pylników jeszcze nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zaczyna kwitnąć, ale w gruncie rzeczy mogłoby poczekac jak pogoda się poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Widzę, że ktoś tu chce dawać strobiluryny w żyto po kwitnieniu, może przez to dojść do takiej sytuacji, że ziarno będzie dojrzewać, ale roślina nie wysychać (efekt sztucznie przedłożonej zieloności części wegetatywnej rośliny), przez co nie będzie remobilizacji azotu z liści i łodygi do ziarna i może wtedy dojść do faktycznych strat plonu. Strobiluryny wyłącznie w życie na T1, po kwitnieniu triazole, pchanie się w inne substancje przy braku porażenia mączniakiem to nonsens (a na mączniaka kendo/instinct).

 

A co do 210kg N w żyto - chcę widzieć jego fotkę przed koszeniem, teraz u mnie idą ładne wichury i zapowiadają się kolejne, mimo dwukrotnego udanego skracania boję się, że te 140-160kg N, które zaaplikowałem w żyto, może go wyłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Lepiej zapytaj w neutralnym NU-Agrar, od nich są właśnie takie zalecenia w ochronie zboża, nie tylko żyta, a amistar to najwyższa półka cenowa syngenty , więc jest to produkt przez nich najbardziej reklamowany i polecany na każdy zabieg. Ale możesz spróbować, Twoje pole i Twoje pieniądze.

 

A jeżeli tak lubisz stosować się do zaleceń przedstawicieli handlowych to zadzwoń do BASF-u, który ma najlepszą i najbardziej bogatą ofertą dotyczących fungicydów z różnych grup chemicznych. Tam nikt nie poleca Bell'a (boskalidu) na ostatni zabieg, z uwagi na niepożądany w tym stadium efekt sztucznie przedłużonej zieloności łodyg i liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj