przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

prezes11    0

Jaki herbicyd polecicie na przetacznik perski i wyke ptasia na jesieni bylo pryskane Gleanem ale przetacznika nie ruszylo wyki nie ma w spisie a mialem z nia problem w latach poprzednich Chwastox Trio bylby nawet dobry ale chodzi mi o cos zeby zadzialalo w niskiej temperaturze bo caly przyszly tydzien maja byc chlodne noce u nas na wschodzie a zaraz bede musial leciec z modusem+ccc (jesli byl podobny temat prosze o link)

Edytowano przez prezes11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Czy jest sens stosować teraz sól potasową na lekkich glebach na oziminy? rozpuści się po deszczu i zdziała co kolwiek czy lepiej zostawić na jesień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

poradzcie mi zyto hybrydowe dostalo 220kg saletry i chce prysnac antywylegaczem cerone dac czy moddusa i w jakiej dawce gleby mam słabe 5-6 klasy... było prysniete fungicydem żyto jest w fazie 2 kolanka...

 

Czy jest sens stosować teraz sól potasową na lekkich glebach na oziminy? rozpuści się po deszczu i zdziała co kolwiek czy lepiej zostawić na jesień?

sól potasową ja zawsze stosuje wiosną ale jak najwcześniej a tera u ciebie już może nie zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Panowie prosze o pomoc

byłem właśnie u mojej hybrydy i okazuje sie że kolanko jest już 3-4 cm nad węzłem krzewienia.... jutro chciałbym go skrócić ale czym? czy na ccc nie jest już za późno?

jutro rano dopiero bede kupował środki więc bardzo bym prosił o jakąś rade jakie środki i jaka dawka? zaznaczam że na żyto poszło 300 litrów rsm/ha i skracanie jest konieczne :)

z góry dziękuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

O ccc zapomnij. Nie skrócisz nim. Teraz tylko modus lub etefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

ale mieszanka moddusa i etefonu? czy narazie sam moddus zrobić a dopiero później etefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Napiszę jeszcze raz ze ccc raczej nie zadziała. Z drugiej strony litr ccc to tylko 12 zł więc nie duży wydatek. Daj w jednym zabiegu modusa a potem etefonem i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

sól potasową ja zawsze stosuje wiosną ale jak najwcześniej a tera u ciebie już może nie zadziałać ja posiałem sól przed wczoraj a po wczorajszym deszczyku który był nie za duży nie za mały nie ma po niej sładu i mysle ze zadziała jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

2 lata temu pryskałem hybryde modusem 0,3 w fazie około 3-4 kolanka i żyto stało 90% do końca plon ok 5,5-6 ton (nie ważyłem) klasa V-IV. wysiew 1,8 jednostki

 

Co polecacie taniego i dobrego na grzyba w populacji i hybrydzie na t1? jaki mix zrobić?

W życie rusza już 2 kolanko, myślę dać duet ultra, moddus 0,15, ccc 2 l, i siarczanu 10 kg. Co myślicie o tej mieszance, coś dodać, ująć, zamienić?

Azotu dostało ok 70 kg i na jesień była gnojowica świńska 25 metrów.

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. dzisiaj oglądałem żyto i wyczułem 1 kolanko około 1 cm powyżej węzła. Tak jest u około 70 % roślin inne troche odstepują ale kolanko jest wyczuwalne. jak tylko ucichło poleciałem z opryskiem mocznik siarczan magnezu plonvit moddus 0,3 litra i capalo 1,4 litra bo było sporo plesni po zimie. Czy to dobry miks? po rozpuszczeniu mocznika i siarczanu i plonvitu nabrałem wiadro roztworu z opryskiwacza i dodałem moddusa i zrobiły sie chwilowo kluchy ale po wymieszaniu sie rozpusciły dosyc łatwo i dodałem capalo wymieszałem i wlałem mam nadzieje że nie przedobrzyłem. jaka jest wasza opinia. prosze o wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

moddus tak ma :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tak robie od kilku lat :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

co lepsze moddus czy cerone?

Oba są dobre. Etefonu jeszcze nie stosowałem, ale moddus jak najbardziej jest ok. Na cerone pewnie również bym się nie zawiódł. Cerone wymaga chyba ciut wyższej temp powietrza niż moddus. Moddus najlepiej stosować w słoneczne dni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Panowie dziwna sprawa moja hybryda niema jeszcze kolanka......ale mimo to jutro wale stabilan 1,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

WoooooW ale błedy. Mącznik to taki robak :P

 

Ja stosowałem razem i jakoś źle nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1957    0

A mi sprzedawca polecił na skracanie Retar 480 SL w ilości 1 l/ha w cenie 327 zl za 5 l plus agroplonvit po 70 zł za 5 kg.i lada dzień planuję pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

no własnie nie powinno sie stosoac moddusa z mocznikiem. bo niby obniza efekt skrócenia i usztywnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Zastosowałem stabilan 2l ha w fazie pierwszego kolanka. Czy zastosować jeszcze jeden zabieg przed kłoszeniem? Czy moze to zaszkodzić? Jeżeli takto co? Ponownie stabilan czy moddus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj