przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin2057    22

a jakie antywylegacze proponujecie Cerone 480 SL czy antywylegacz 675 SL czy może moddus EC dodam, że nigdy wczesniej nie stsowałem antywylegaczy i czy przez zwiekszenie dawki azotu i zastosowaniu antywylegacza zwiekszy się plon z ha, jeśli tak to w jakim stopniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukanio89    2

może komuś pomoże przy wyborze w sklepie...

1.Chlorek Chloromekwatu lub inaczej CCC (Adjust SL, Antywylegacz płynny 675 SL, 725 SL, Belcocel 720 SL, CCC 720 SL, CCC Stefes 720 SL, Cycocel 750 SL, Cycogan 460 SL, Stabilan 460 SL, 750 SL, Regulator 620 SL). Substancja ta jest najstarszą ze stosowanych obecnie. Hamuje tworzenie się hormonów wzrostu podłużnego roślin. Skraca i usztywnia źdźbło. Jej działanie jest skuteczne wówczas, gdy zabieg nastąpi przed wzrostem rośliny na długość. Najlepiej działa w temp. 15-20°C.

2.Etefon (Agrotefon 480 EC, Agrostym 480 SL, Cerone 480 SL, Erhrel 480 SL, Inter Etefon 480 SL, Retar 480 SL, Solidan 480 SL). W roślinie uwalnia on etylen do przestrzeni międzykomórkowej. Skraca wysokość źdźbeł zbóż średnio o ok. 10% oraz powoduje ich usztywnienie. Preparatów zawierających etefon nie należy stosować łącznie z herbicydami. Najlepiej działa w temp. 15-20°C.

3.CCC + Etefon (Terpal T 330 SL, Cecefon 465 SL).

4.Trineksapak etylu (Moddus 250 EC i Moderna 250 EC). Skraca i usztywnia źdźbła zbóż. Pozytywnie wpływa na system korzeniowy roślin. Nie powoduje redukcji masy roślin. Najlepiej działa w temp. 10-15°C. Zalecany do mieszanek z Antywylegaczem Płynnym 675 SL.

Działanie antywylegaczy nie ogranicza się tylko do skracania roślin. Udowodniono ich korzystne działanie na system korzeniowy, zwiększenie średnicy źdźbła, grubości ścianek rośliny. Zwiększają również intensywność fotosyntezy, najważniejszej czynności życiowej roślin. Wybór odpowiedniego środka powinien być uzależniony od gatunku zboża. Różnorakie badania pokazują lepsze działanie środków z CCC na rośliny pszenicy, natomiast z etefonem na żyto i pszenżyto. O skuteczności działania antywylegaczy decyduje nie tylko wysokość dawki, ale także przebieg warunków pogody

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam mam problem mam antywylegacz ccc 720sl czy moge zastosować na zyto i pszenzyto w jakiej dawce na ulotce niema zmianki ze mozna jest tylko napisane o pszenicy jarej i ozimej prosze odpowiec za którą dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukanio89    2

zgodnie z zaleceniami producenta to można nawet do 3 litrów na hektar ale widze ze stosujesz samo CCC wiec możesz na żytko max do 2 litrów dać... co do pszenżyta też nic się nie stanie w tej dawce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Panowie wczoraj zastosowałem na Żyto nawożenie dolistne, czy gdybym jutro zastosował zabieg herbicydowy nie wpłynie to ujemnie na żyto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pomyliłeś kolejność. Najpierw herbicyd, następnie nawożenie. Teraz dodatkowo odżywiłeś chwasty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truten22    0

Dziś rano oprysk na żyto cerone 1l\h, bumper 250 0.5 l\h, mixokomplet 10kg\h woda 400l\h. Jak myślicie dobra mikstura.

Edytowano przez truten22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Juz dałeś etefon na żyto? Mieszanina dobra, tylko tej wody coś strasznie dużo lejesz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truten22    0

Żyto jest gęste lepiej pokryło na etykiecie pisze od 200 do 400 l\h ,1 kolanko jest 1.5 cm nad węzłem krzewienia dlatego już poszło cerone ,no i fajna temperatura na oprysk. Azot był dawany dwa tygodnie temu 220 kg saletry, wygląda niezłe, za dwa tygodnie 2 dawka saletry 160 kg.

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można, nie zaszkodzi, a pomoże ;)

 

Żyto jest gęste lepiej pokryło na etykiecie pisze od 200 do 400 l\h ,1 kolanko jest 1.5 cm nad węzłem krzewienia dlatego już poszło cerone ,no i fajna temperatura na oprysk. Azot był dawany dwa tygodnie temu 220 kg saletry, wygląda niezłe, za dwa tygodnie 2 dawka saletry 160 kg.

 

Ale mimo wszystko trochę za dużo. 400l to nawet na ziemniaki w fazie zwartych międzyrzędzi jest trochę za dużo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja dzisiaj prysłem stabilanem 2l na ha za jakiś ok. tydz. myśle że mocznikiem prysne z jakąś odżywką może doradzicie jaką i w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truten22    0

Można, nie zaszkodzi, a pomoże ;)

 

 

 

Ale mimo wszystko trochę za dużo. 400l to nawet na ziemniaki w fazie zwartych międzyrzędzi jest trochę za dużo.

A powiec co może bć zle, zabardzo rozcięczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja dzis pryskałem zyta poipulacje i hybryde ccc 1.0 + 0,15 moddusa + 1,0 bumper super. populacja za gesto posiana i dosłownei łaka pedy maja juz 2 kolanka nawet. a hybryda brasetto dopiero pierwsze i to nie każde ma 1cm nad wezłem. Nie wiem czy utrzymam ta populacje w p[ionie az sie boje pomyslec o żniwach leżacego żyta. NA lepsze dziłki pewnei cerone bede poprawiał przed kłoszeniem z fungicydem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A powiec co może bć zle, zabardzo rozcięczone.

Nie, takie dawki mogą spływać z roślin i cześć środka zamiast zostać na liściach roślin trafie do gleby.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj