przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

przemek111447    141

no w koncu zima odpusciła....

 

jutro startuje z azotem....

 

to bedzie pierwsza dawka....druga jak strzeli w zdzbło...

 

a z dolistnych odzywek co proponujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Czy większość z was posiałam już pierwszą dawkę azotu na żyto hybrydowe ? Ja jeszcze nie i zastanawiam się jak to wpłynie na plon? Bo przecież na pocżątku marca niby wszystko trochę ruszyło ale po tygodniu spadł ten nieszczęsny śnieg i jeszcze jest go trochę na polach> czy jak posieje pod koniec tygodnia może się to nie odbić na plonie bo tak na prawdę nie wiem jak to było z tą wegetacją od początku marca do dziś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czy większość z was posiałam już pierwszą dawkę azotu na żyto hybrydowe ? Ja jeszcze nie i zastanawiam się jak to wpłynie na plon? Bo przecież na pocżątku marca niby wszystko trochę ruszyło ale po tygodniu spadł ten nieszczęsny śnieg i jeszcze jest go trochę na polach> czy jak posieje pod koniec tygodnia może się to nie odbić na plonie bo tak na prawdę nie wiem jak to było z tą wegetacją od początku marca do dziś ?

Ja siałem 6 marca, a na obecny stan na polach nie ma już śniegu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

No napewno wegetacja ruszyła na początku marca ale czy przez ten cały czas rośliny rosły nie sądzę bo wszystko było pod śniegiem i jeszcze były spore mrozy. Ale na pewno coś tam ruszyło a jak będzie z plonem się okaże w żniwa. Teraz tylko czekam na pogodę i ruszam z pierwszą dawką 150kg saletrzaku i 100kg saletry mieszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

ja 1 dawke dam niestety dopiero w poniedziałek pewnie bo pogoda spłatała znow figla i pada....

 

cos tam przyrosło ale nie za wiele...oznaki plesni widze tez...

 

na 2 dawke saletre radzicie dac??

 

zniwa pewnie z 2-3 tyg sie opoznia w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Prawdopodobnie druga dawka to będzie tylko i wyłącznie saletra ze względu na czas.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Pierwsza poszła w marcu, drugą jakoś ww maju się da ale to jeszcze się zobaczy narazie planuję zasilanie dolistne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pierwsza poszła w marcu, drugą jakoś ww maju się da ale to jeszcze się zobaczy narazie planuję zasilanie dolistne

dopiero w fazie kłoszenia planujesz 2 dawkę?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Przed fazą kłoszenia chciałbym dać drugą dawkę(u mnie żyto zwsz kłosi się ok 15maja)a ja chciałbym wysiać na początku zwłaszcza,że tego roku wszystko jest opóźnione. Co do nawożenia dolistnego to od kilku lat stosuję roztwór plonvit+mocznik+siarczan magnezu i chcę zastosować to jak najszybciej(jak tylko da się wjechać z opryskiwaczem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja na to nie liczę. Wiadomo nie wykłosi się tak szybko jak przed rokiem (4 maja) ale na 15 maja już na bank się wykłosi. Wg prognoz nadciąga gwałtowne ocieplenie, rośliny znacznie skróca krzewienie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj