przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

tomi1349    8

Ostatnio posialiśmy saletrzak, a teraz pada śnieg i zapowiadają mrozy do -12, więc się teraz zastanawiamy czy nie będzie strat w nawozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ostatnio posialiśmy saletrzak, a teraz pada śnieg i zapowiadają mrozy do -12, więc się teraz zastanawiamy czy nie będzie strat w nawozie.

ostatnio tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Ostatnio posialiśmy saletrzak, a teraz pada śnieg i zapowiadają mrozy do -12, więc się teraz zastanawiamy czy nie będzie strat w nawozie.

Nie ty jeden. Ja jedno szczęście że wstrzymałem tatusia bo by wszystkie oziminy saletrzakiem przeciągnął, a tak posialiśmy połowę reszta dostanie za 2 tyg chyba ,sam jestem ciekaw które maju będzie ładniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawex9    0

my też posliliśmy przed tym śniegiem, mysle że nie powinno spłynąć bo było dosyć sucho na polach

Edytowano przez Pawex9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Gadałem z doradcą z KWS-u i mówił ze nic nie powinno się stać, wręcz przeciwnie...

Zapraszam

http://www.agrofoto....ydowe-brasetto/

Ładne choć trochę nie równe. Przedewszystkim wyrośniete. i tak powinno być moje brassetto w zeszłym roku też było wielkie. Kolego powiedz skad jesteś, kiedy siałeś, i co dałeś pod korzeń a i jeszcze czym pryskałeś na chwasta. Chcę wiedzieć dlaczego Twoje jest takie wielkie a moje leży na ziemi..... No i jeszcze moze napisz jak było z zimą u Ciebie.

 

A co dokładnie mówił doradca? Bo w sumie miałem dzwonić ........

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Ładne choć trochę nie równe. Przedewszystkim wyrośniete. i tak powinno być moje brassetto w zeszłym roku też było wielkie. Kolego powiedz skad jesteś, kiedy siałeś, i co dałeś pod korzeń a i jeszcze czym pryskałeś na chwasta. Chcę wiedzieć dlaczego Twoje jest takie wielkie a moje leży na ziemi..... No i jeszcze moze napisz jak było z zimą u Ciebie.

 

A co dokładnie mówił doradca? Bo w sumie miałem dzwonić ........

No to jestem z kujaw, żyto było siane 15.09, pod korzeń było dane 160kg\ha + kurzak 10t\ha na ściernisko, pryskane było jak dobrze pamiętam gleenem + jakiś dodatek (dokładnie już nie pamiętam)

Na razie zima była łagodna (gdy były mrozy była pokrywa śnieżna 15cm)

 

A doradca mówił że lepiej było rozsiać nawóz prędzej, bo nie powinno się nic stać, a gdy byś zasiał później to by korygowała z 2 dawką, a tak poza tym mówił że później mogą być problemy w wjeździe na pole po rostopach.

 

Ps. Ile Ci w tamtym roku sypało brasetto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

średnia 7,75, a to co ustało 10,0. Przy pierwszym oprysku miałem problem z opryskiwaczem i skracanie nie wyszło psy itp itd. Niestety nie udało mi sie kupić brassetto mam visello i pallazzo. Dostało po 190kg saletry 32N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

średnia 7,75, a to co ustało 10,0. Przy pierwszym oprysku miałem problem z opryskiwaczem i skracanie nie wyszło psy itp itd. Niestety nie udało mi sie kupić brassetto mam visello i pallazzo. Dostało po 190kg saletry 32N

Po żniwach, jeśli chcesz mogę sprzedać Ci brasetto.

 

średnia 7,75, a to co ustało 10,0. Przy pierwszym oprysku miałem problem z opryskiwaczem i skracanie nie wyszło psy itp itd. Niestety nie udało mi sie kupić brassetto mam visello i pallazzo. Dostało po 190kg saletry 32N

 

A wynik ładny, ciekawe ja ile z tego wyciągnę.

A pogoda była u Cb deszczowa czy susza była?

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Ironia? Przecież to żyto hybrydowe - jednoroczne.

Ja osobiście sieję z centrali, a znam takich co sieją od gospodarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

co mysle o sianiu drugi raz........ http://www.agrofoto....20#entry1082874

Jak wygladało? p1190512.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1040964h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

p1040960eo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1040961n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nawozenie i zabiegi jak KWS naucza....

No i wstrzeliłem się wterminy i co wazne w pogodę z azotami to duzo dało

 

p1050405w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us zaraz po pierwszej dawce

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Czytaj posty, 6 postów wyżej pisałem że tak w poscie wczesniej pisałem że zabiegi wykonuję jak KWS uczy to chyba logiczne.

Gdybym go nie kracał plon oscylowałby w okolicach 2t, wiec nie zadawaj głupich pytań.......

W mojej okolicy do końca nie ustało żadne żyto. pogoda była zbyt exstremalna. U mnie na poczatku kładło się z korzeniami ( wyleganie korzeniowe) pod koniec słoma nie dawała rady. Ale zebrałem

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

No, no ładnie wyleglo.

Można wiedzieć ile miałeś pieterek w klosie?

 

No, no ładnie wyleglo.

Można wiedzieć ile miałeś pieterek w klosie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

jak dobrze pamietam 20, 22, 24, ale przeciętnie 20.

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Czym konkretnie prysnąć na żyto żeby ustało do żniw,bo żyto u mnie na pewno nie ustoi,tak myślę chyba <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czym konkretnie prysnąć na żyto żeby ustało do żniw,bo żyto u mnie na pewno nie ustoi,tak myślę chyba <_<

Modus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Czym konkretnie prysnąć na żyto żeby ustało do żniw,bo żyto u mnie na pewno nie ustoi,tak myślę chyba <_<

Najlepiej jednym z tych:

Przechwyt_xqwxqrw.PNG


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj