przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

matava    20

Jeśli jesteśmy przy temacie siarki.

Mieszkam w pobliżu 3 elektrowni opalanych węglem brunatnym (PAK). Jaki to może mieć wpływ na potrzeby nawożenia siarką, czy mogę zredukować dawki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Saletra Amonowa składa się, z azotu w dwóch formach. Pierwsza forma to, forma azotanowa przyswajalna przez rośliny praktycznie "natychmiast", jeśli wegetacja ruszyła, już po kilku dniach można zaobserwować działanie. Drugą formą azotu występującą w Saletrze Amonowej, jest forma amonowa, ta jednak musi przekształcić się w glebie do formy azotanowej, aby została wykorzystana przez rośliny. Forma amonowa, też jest pobierana przez rośliny, lecz w dużo mniejszym stopniu, niż forma azotanowa.

Duzo zależy od odczynu gleby. W kwaśnym rośliny bardziej wolą formę azotanową, w obojętnym/zasadowym wolą amonową. Ogólnie obie formy są dobrze przyswajalne przez rośliny, ale amonową jest wiązana przez kompleks sorpcyjny, nie wymywa się i jest dostępna wyłącznie w miejscu aplikacji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Saletra chyba jest najodpowiedniejszym nawozem azotowym na wiosnę pod zboża (nie licząc RSM-u :P ) saletrzak jak i mocznik są bardziej podatne na straty w trakcie stosowania pogłównego.

A jakie mogą być straty N w związku z powrotem zimy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Koledzy jak rozpoznać moment w którym należy stosować antywylegacz w życie na pierwsze kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

@

matava

 

jestes z wielkopolski??

Dokładnie skad ?

 

 

 

Chłopaki a co sadzicie o fungicydzie WIRTUOZ ?zabezpieczy dobrze od chorob podstawy zdzbła?mozna go pomieszac z ccc i moddusem na 1 kolanko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

wirtuoz bez szału na choroby podstawy. Prochloraz 320g i nic wiecej.Pozostałe substancje są na maczniaka, rdze i takie tam. Można by cos dołożyć do tego prochorazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

a wiec co bedzie najlepsze na choroby podstawy zdzbła?fungicydów nigdy nie stosowałem ale czas zaczac z nimi przygode,wiec co proponujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Saletra chyba jest najodpowiedniejszym nawozem azotowym na wiosnę pod zboża (nie licząc RSM-u :P ) saletrzak jak i mocznik są bardziej podatne na straty w trakcie stosowania pogłównego.

A jakie mogą być straty N w związku z powrotem zimy ??

Saletrzak pogłównie? Mocznik tez za rewelacyjny nie jest. Akurat pogłównie saletra jest lepsza od tych 2 nawozów.

Jakie mogą być straty? Moga być 0, a mogą nawet osiągnąć 50% wszystko zależy co się wydarzy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

a MIRAGE 450 EC bedzie lepszym rozwiazaniem?

 

mozna go sotosowac od fazy 1 kolanka ?

 

lub tez mam na oku ATAK 450 EC....

Edytowano przez zetor111447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

mirage to prochloraz tylko jest go wiecej. Generalnie ta substancja daje radę. Jak ma byc tanio to nie ma co kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

czyli MIRAGE powinno dac rade.

 

Moge pomieszac to z ccc i moddusem ,siarczanem magnezu i dac w fazie 1 kolanka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A ile rozkrzewień może miec maksymalnie takie zyto? Moje Brasetto ma 6-7 mocnych rozkrzewień,

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

A ile rozkrzewień może miec maksymalnie takie zyto? Moje Brasetto ma 6-7 mocnych rozkrzewień,

U mnie dochodzi do 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Żle sformułowałem pytanie. Chodziło mi ile może mieć maksymalnie rozkrzewień po zakończeniu krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja rekordowo wyliczyłem 17, ale to o niczym nie świadczy, przyjdzie stres i roślina odrzuci pędy. To że roślina ma 7-10 czy 15 pędów wiele nie wnosi. Siejąc 200 ziaren na metr, wystarczą średnio 3-4 mocne pędy.

 

17??? tej wiosny czy zeszłej?

Mi w tym roku się średnio pokrzewiło 4-6 x 170 roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj