przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

Nie za wcześnie z tym azotem, i jaką dawkę dać i czego? Pytam bo pierwszy rok posiałem hybrydę

 

ja zamierzam rzucić 100kg/ha saletrosanu lub 150kg/ha saletry - jeszcze nie zdecydowałem co lepiej posiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja zamierzam rzucić 100kg/ha saletrosanu lub 150kg/ha saletry - jeszcze nie zdecydowałem co lepiej posiać?

Saletra ma 34%, saletrosan 26% czyli to raczej saletrosanu powinieneś wysiać więcej. I saletrosan możesz wysiać wcześniej bez ryzyka wymycia azotu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

U mojego brata nie ma śniegu to jutro z rana wjeżdża z azotem, w nocy ma być przymrozek i pewnie mu się uda już rozsiać.

U mnie 30 km dalej leży jeszcze 10cm śniegu, kilka dni pewnie zejdzie zanim się roztopi ale wtedy jak nie będzie przymrozku to trza będzie z tydzień odczekać zanim się wjedzie w pole.

 

Hybrydy nie mam dużo bo tylko 28 ha to 3 rozsiewacze, dwa mroźne poranki i nawóz rozsiany.

220 kg Extran-u z Yary na pierwszy rzut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

witam w tym roku chce osiagnac 6-7 ton zyta hybrydowego przed siewem 150kg polifoski 6 poszło. zyto jest bardzo dobrze rozwiniete. w zeszlym roku na tym stanowisku byl owies oddal 4.5 tony z ha. ile musialbym lacznie posiac z góry dzięki :) dopowiem ze jest to 5-6 klasy ziemi

Edytowano przez mefjurolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Daj na pierwszą dawkę 200kg saletry, na drugą to samo. Jeśli pogoda będzie sprzyjać (głównie chodzi o wodę) to będzie OK. Nie zapomnij o ochronie fungicydowej no i koniecznie trzeba będzie skrócić. Tylko ostrożnie z CCC na takich ziemiach. Polecam Modus, ewentualnie mieszanina obu tych substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Ja tam chcę sypnąć 220kg\ha saletrzaku.

Może poniedziałek\wtorek się wjedzie, ale jeszcze z 5cm śniegu leży;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Jutro rano sypię po 200 kg/ha saletry. Od kilku dni nie ma już przymrozku w nocy, a w dzień to temperatura do 6 dochodzi. Po śniegu nie ma śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Masz za mało polifoski. Azotu 120-140kg. Ale potrzebujesz deszczu .... na V i VI bez rególarnych deszczy nie da rady

co tu sie rozpisywać

Strona 18 http://www.kws-locho...owe_do_zyta.pdf

wiem kolego trzeba zaryzykować a posieje jeszcze sól potasową i superfosfat a jakie środki na choroby polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Zabieg na T1 musi dobrze zwalczyć choroby podstawy źdźbła i mączniaka i działać w niskich temperaturach, np Mirage + Tilt Turbo. Jest wiele możliwości ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

dziś na pierwszy kawałek poszła saletra 200kg/ha w poniedziałek i wtorek reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Saletra ma 34%, saletrosan 26% czyli to raczej saletrosanu powinieneś wysiać więcej. I saletrosan możesz wysiać wcześniej bez ryzyka wymycia azotu.

 

milanreal1 - wsztstko pomieszałe - wg zaleceń kws zamieram wysiać w pierwszej dawce 100kg/ha saletrosan i 150kg/ha saletry

co myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@aro1975 jak wysiejesz tą mieszaninę to napisz czy równo na polu się rozrzuciło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zamierzam pojechac 2-razy, wygląda zaje..cie chociaż sarny się stołowały (u Ojca 2km w prostej lini leży śnieg u mnie nić tylko sarnie bobki - co można zrobić tym cholerstwem - kałasznikow?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 - wsztstko pomieszałe - wg zaleceń kws zamieram wysiać w pierwszej dawce 100kg/ha saletrosan i 150kg/ha saletry

co myślisz?

A no to teraz rozumiem, ponad 70kg N, do tego siarka wg mnie bardzo dobrze. Tylko drogo wychodzi bo trzeba 2 razy jeździć, różnica w granulacji spora.

 

A co do zwierzyny to 10-15 lat temu jak się zająca zobaczyło to było zdziwienie. A dziś wszystkiego dużo i zajęcy, i dzików, i saren, nawet łosia da się spotkać :D Ja ogólnie uważam że chyba trzeba się do nich przyzwyczaić, zawsze inaczej wygląda krajobraz. Co to za widok jak ze zwierząt widujemy tylko własnego psa czy kota :D A co do zniszczeń, jak trochę zje to niech jej idzie na zdrowie, gorzej jeżeli zniszczą nam znaczy obszar uprawy. Mi sarny tez się żywiły żytem, ale to twarda roślina, da się N i pewnie wszystko nadrobi. Gorsze są dziki, jak one za coś się wezmą to do końca....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wiesz że zartowałem - u mnie chodzą sarny łosie i zające (jednego co wpadł do terenu odrodzonego Ojciec dokarmiał całą zimę - nazwał go poziomka i 2 lata skakał nawet psy go telerowały - potem prepadł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Czy z tym nawozem to troche nie przy wczesnie w polowie marca nadaja spore przymrozki wiem ze hybrydy potrzebuja wczesnie azotu ale ten mroz trochemnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W tamtym roku 10 maja był mróz i wszystkie zboże nawet te jare doskonale przezimowały.

Żyto już przy +2stC zaczyna wegetacje i potrzebuje N,ja jak będzie tylko możliwość wjazdu też wjeżdżam z saletrą.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj