przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz95    5

Oriętuje się ktoś może ile mniej więcej kosztuje zyto hybrydowe w centrali? Nie znam się na odmianach więc obojętnie jaką cene odmany mi ktos napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

230zł jednostka na 0,5ha, orientacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

czyli jest to cena za ok 40 kg? To 80 kg to nawet nie tak drogo wychodz, myślałem że drożej to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Za jednostkę było 230 brutto na ha 2 jednostki niezależnie od wagi 1 jednostki, chyba że zasiejesz wcześniej to możesz zmniejszyć normę, ale i tak na 1 ha po odliczeniu dopłaty do materiału siewnego wychodzi ponad 300 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem drogo wychodzą nasiona takiego żyta, jak ktoś nie odlicza dopłaty to płaci 460zł za obsianie hektara, dla porównania nasiona rzepaku hybrydowego na hektar to koszt 280zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

Racja nasiona wychodzą drogo i fajnie byłoby gdyby były tańsze. A ile kosztuje materiał siewny populacji? Patrząc na poprzedni rok za 1 tonę odmiany populacyjnej żyta XYZ trzeba było położyć 2000 zł/tonę z zaprawą która jest zalecana do fantastycznego zaprawiania w betoniarce. I teraz jak ktoś sieje populacji w granicach 135 kg /ha, czyli musi zapłacić minimum 275 zł /ha. Oczywiście jak ktoś potrzebuje wysiać więcej to i kwota urośnie.

Zależy jakie kto ma priorytety. Można mieć na podwórku ciągnik XYZ z "korzeniami ze wschodu", który też ma kilka zalet ale jego eksploatacja jednak nie jest tak kolorowa, ale można również mieć traktor z "zieloną maską i żółtymi felgami" ze zwykłą skrzynią biegów, który będzie miał raczej więcej zalet niż ten poprzedni, ale za jego zakup trzeba niestety wydać trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jeszcze zależy w jakiej cenie sprzedamy nasz produkt, mam nadzieję że cena żyta drastycznie nie spadnie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

Prawda jest tak, że zawsze jest lepiej mieć więcej z 1 hektara niż mniej. Co byś nie uprawiał to zawsze masz pewne koszty satałe, które będziesz musiał ponieść. Opony w traktorze zedrzesz zawsze jednakowo i ten sam czas spędzisz w nim aby pole wywrócić na drugą stronę w celu przygotowania do siewu i zebrać plon trzeba i zawsze milej się kosi jak plonuje więcej (koszty zbioru też są duże). Choćby cena spadła, to zawsze wole wyprodukować więcej z hektara bo koszty stałe inaczej "rozkładają się" przy 5 tonach z hektara a inaczej przy 7 tonach. Ryzyko spadku ceny jest zawsze. Również cena może pojść w górę - i co wtedy? Zestaw w excelu koszty produkcji, uwzglednij roboczogodzinę i nagle eureka - koszt nasion nie jest najwiekszym elementem w kalkulacji - a wysokość zbieranego plon sporo od materiału siewnego zależy, szczególnie w życie, które jest obcopylne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie wiem, o czym mówisz, dlatego twierdzę "lepiej gospodarzyć na 10 ha i zebrać 70t, niż na 20ha i zebrać tyle samo". Tak się składa, że ja akurat robię zestawienie w arkuszu kalkulacyjnym. Pierwszy rok bez "kokosów", ale może w tym roku będzie lepiej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MieszkoI    0

A co myślicie o stosowaniu medax top w życie, ma ktoś jakieś doświadczenia? W Niemczech niby ma rejestrację w życie, ale w Polsce brak. Ma ktoś porównanie z moddusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Drogi materiał siewny.....

na 8ha wydałem 3650zł z vat i z transportem 456zł /ha

Ale....

Ja siałem 16 września 2 js. czyli około 80 kg. Siejąc w okolicy 5 września ( tak będzie w tym roku) mogę zjechać do 50-60 kg tj 1,25 -1,5 js. co daje 342zł.

Według mnie nie opłaca się siać swojego.

Do każdego ha dostaję 100zł zwrotu

Mój materiał nie jet za darmo trzeba zasiać go około 110kg tj 77zł

wypadało by to zaprawić 20 - 30zł.

wychodzi razem ponad 107 zł

robota 14zł

121 zł "oszczędności" A żona pyta ile z tego wpłaciłeś na konto...... :o

Z doświadczenia swojego i nie tylko wiem że można (ale nie trzeba) się sparzyć.

Mi kiedyś drugoroczne dało 4t!!! a wszystko było zrobione jak należy. Kasa poszła!!!

Ale nawet jeśli plon spadnie tylko o 5% czyli zamiast 8t będzie 7,6t. Panowie te 400 kg tj 4x70zł = 280zł

gdzie wasza opłacalność ???? :wacko: :wacko: :wacko:

A na wdychanie się zaprawy nawet mokrej przy workowaniu bezcenne....

za resztę zapłacicie karta MasterCard

Zauważcie że nie policzyłem pracy, wypadało by odwiać materiał przed zaprawieniem ( szczególnie żyto w którym jest duzo kurzu), potem zaprawić, z workować, mieć worki, nawet głupie powiązanie " 40 " worków trwa chwilę, weźcie to przerzucajcie i k..a z świadomością że się sami oszukujecie!! stupid2.gif Robiąc to samemu można się uwinąć z przygotowaniem ziarna do obiadu. Ale jeśli miałby to robić pracownik to cała akcja zeszła by mu do wieczora i zastanawiam sie czy sam by dał radę. liczę 2 x 7zł x 8 godz 112zł. czyli 14 zł do ha

Ja dzwonie, przywożą mi na miejsce, na palecie, zapakowane opisane odmiany...

JA orzę pole a w domu nawet babcia może policzyć worki na palecie i podpisać list kurierowi.

Zaraz ktoś powie że mi się nie chce robić ale cyfry mówią za siebie.

Jak komuś się nudzi to proszę bardzo. Dobrze wiem ile jest roboty w gospodarstwie szczególnie jak ma się zwierzyniec. Robienie sobie dodatkowej roboty...... co tu się rozpisywać.

Po za tym sianie sianie żyta hybrydowego drugi raz jest nie zgodne z prawem......

Edytowano przez KrzysiekFM
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Popieram Cię mój imienniku z góry, też tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

To jeszcze zależy w jakiej cenie sprzedamy nasz produkt, mam nadzieję że cena żyta drastycznie nie spadnie w dół.

 

Miesiąc temu dostałem propozycję kontraktu na 650zł + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

a po co kontraktacja jest tyle skupów ceny bez przerwy się zmieniają dość mało ci dawają ja w zeszłym roku prosto z kombajnu sprzedałem bo 760 zł z vatem a w zeszłym tygodniu była po 700zł +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

nie kontraktowałem. Nie robiłem tego nigdy. Ale kto wie ...... poczekam popatrzę zrozumie wiecej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja zakontraktowałem jak zobaczyłem że w okolicy zrobił się szał na żyto, po ostatniej zimie wszyscy zwiększyli areał. Podpisałem już we wrześniu kontrakt na żniwa 2013 po 760 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

760 też bym się nie zastanawiał

W mojej okoloicy powierzchnia uprawy raczej sie nie zmieniła kukurydzy przybyło....

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Drogi materiał siewny.....

na 8ha wydałem 3650zł z vat i z transportem 456zł /ha

Ale....

Ja siałem 16 września 2 js. czyli około 80 kg. Siejąc w okolicy 5 września ( tak będzie w tym roku) mogę zjechać do 50-60 kg tj 1,25 -1,5 js. co daje 342zł.

Według mnie nie opłaca się siać swojego.

Do każdego ha dostaję 100zł zwrotu

Mój materiał nie jet za darmo trzeba zasiać go około 110kg tj 77zł

wypadało by to zaprawić 20 - 30zł.

wychodzi razem ponad 107 zł

robota 14zł

121 zł "oszczędności" A żona pyta ile z tego wpłaciłeś na konto...... :o

Z doświadczenia swojego i nie tylko wiem że można (ale nie trzeba) się sparzyć.

Mi kiedyś drugoroczne dało 4t!!! a wszystko było zrobione jak należy. Kasa poszła!!!

Ale nawet jeśli plon spadnie tylko o 5% czyli zamiast 8t będzie 7,6t. Panowie te 400 kg tj 4x70zł = 280zł

gdzie wasza opłacalność ???? :wacko: :wacko: :wacko:

A na wdychanie się zaprawy nawet mokrej przy workowaniu bezcenne....

za resztę zapłacicie karta MasterCard

Zauważcie że nie policzyłem pracy, wypadało by odwiać materiał przed zaprawieniem ( szczególnie żyto w którym jest duzo kurzu), potem zaprawić, z workować, mieć worki, nawet głupie powiązanie " 40 " worków trwa chwilę, weźcie to przerzucajcie i k..a z świadomością że się sami oszukujecie!! stupid2.gif Robiąc to samemu można się uwinąć z przygotowaniem ziarna do obiadu. Ale jeśli miałby to robić pracownik to cała akcja zeszła by mu do wieczora i zastanawiam sie czy sam by dał radę. liczę 2 x 7zł x 8 godz 112zł. czyli 14 zł do ha

Ja dzwonie, przywożą mi na miejsce, na palecie, zapakowane opisane odmiany...

JA orzę pole a w domu nawet babcia może policzyć worki na palecie i podpisać list kurierowi.

Zaraz ktoś powie że mi się nie chce robić ale cyfry mówią za siebie.

Jak komuś się nudzi to proszę bardzo. Dobrze wiem ile jest roboty w gospodarstwie szczególnie jak ma się zwierzyniec. Robienie sobie dodatkowej roboty...... co tu się rozpisywać.

Po za tym sianie sianie żyta hybrydowego drugi raz jest nie zgodne z prawem......

 

W końcu ktoś gada z sensem w sprawie siewu nasion kwalifikowanych.

Zapomniałeś jedynie dodać, że za siew własnego materiału należy zapłacić odstępstwo plus minus 30 zł za ha wychodzi.

Ja nie sieję własnego materiału siewnego bo po pierwsze nie chce mi się w to bawić a po drugie zwyżka plonu podczas siewu kwalifikowanych się zwróci.

 

Ja przedstawię swoje wyliczenia na podstawie pszenżyta bo się mój prezes dopytywał dlaczego kupuję takie drogie nasiona kwalifikowane a nie sieję własnych jak to miał w zwyczaju robić poprzedni kierownik.

 

Za pszenżyto Atletico dałem 2100 netto za tonę.

Siew 150kg na ha - 315 zł

Zwrotu za nasiona ok. 85 zł

Czyli za nasiona ok. 230 zł

 

Siew własny -

200kg na ha - 156 zł

czyszczenie i odwianie - 30 zł

zaprawa - 30 zł

odstępstwo - 30 zł

robocizna - 30 zł

Razem : 276 zł

 

Także ja akurat nie widzę, żadnej oszczędności w siewie własnych nasion.

No chyba, że nie zaprawiasz i nigdzie nie zgłaszasz. Tylko siejesz jak leci.

A do kalkulacji należy jeszcze dodać zwyżkę plonu podczas uprawy kwalifikatu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Jeszcze kilka dni. Jutro ma być słońce może stopi to białe gówno bo trochę go jeszcze za dużo ( 10cm ) Jak dobrze pójdzie to Poniedziałek wtorek jak złapie w nocy mróz to posieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj