Skocz do zawartości
przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

krychu    43

Ja polecam kristalon z Yary. 3kg/ha do tego siarczan magnezu i mocznik i efekt widać :)

Sprecyzuj jaki kolor, jest kilka kolorów kristalonu z różną zawartością NPK.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pestka5465    0

Panowie moje żyto jest w fazie drugiego kolanka planuje oprysk modusem 0,3 litra czy mogę do niego dodać jeszcze CCC ? jeżeli tak to jaka była by bezpieczna dawka ?

prezes9    0

Witam.

Co byscie powiedzieli na taka mieszanke Artea 0,3 + Starami 0,5 + Tilt turbo 0,2-0,3? (4 substancje czynne z 3 grup koszt około 160zl) Termin zabiegu lisc flagowy lub pełne wykłoszenie.

michal1014    238

Sprecyzuj jaki kolor, jest kilka kolorów kristalonu z różną zawartością NPK.

Kristalon używam żółty, pomarańczowy, brązowy i zielony :) Żółty na początek strzelania w źdźbło w zbożach i na kukurydzę na 7liść, pomarańczowy i brązowy przed kłoszeniem w zbożach i na 9liść w kukurydzy, a zielony na owies podczas strzelania w źdźbło :)

KlimekPL    121

Pany, na najniższym liściu w wyrwanym pędzie zauważyłem kilka plamek rdzy brunatnej. Czy można liczyć, że żyto jakoś sobie poradzi bez większego stresu czy zabieg będzie konieczny?

krychu    43

Jeśli to ma być ostatni zabieg na grzyba to czekaj aż pojawią się kłosy. Gdy będą w połowie daj Amistar 0,4 l/ha + Tebu 0,6 l/ha. U nas sprawdza się to w życie hybrydowym od 3 lat. Na T1 idzie Tilt Turbo 0,8 l/ha + Mondatak 0,7 l/ha (w tym roku dałem trochę inaczej Tilt 0,5 l/ha + Mondatak 0,7 l/ha + Unix 0,2 kg/ha)

Tom_ch    0

Witam ,panowie kiedy planujecie drugi raz skracać żyto , i oczywisacie czym ? Pozdrawiam Tom_ch

KlimekPL    121

A ja mam na jednym polu problem z żytem, że wygląda jakby nie dostało azotu a było nawożone dwoma dawkami po ok. 50kg N /ha. Są takie pasy w łanie, raz jest dwa metry słabe, jasnozielone, potem dwa metry mocne ciemnozielone pędy z dużymi liśćmi, potem dwa metry słabego i tak dalej. Dodam, że na innym polu nawóz był rozsiewany tą samą techniką i łan jest równomiernie dokarmiony. Można jeszcze jakoś dokarmić żytko dolistnie aby nabrało właściwego wigoru, albo sypnąć trzecią dawkę np po rozpoczęciu kłoszenia?

navaho13    1

to zależy co było dane wcześniej, ile azotu, odmiana, itd. ja dam 0,2l modusa na flagę. na 1 kolanko poszło 1,2 ccc tego mocniejszego 750 sl.

aro1975    113
Napisano (edytowany)

ja na pierwsze kolanko dałem cuadro w dawce 0,4l/ha - kolanko jest na wysokości 2cm od węzła krzewienia - ładnie skróciło.

azotu w czystym poszło w dwóch dawkach 130kg/ha, trzecia dawka 30-40kg/ha (saletra) w sumie z opryskami 170-180kg/ha N

odmiana palazzo

Edytowano przez aro1975

Lukasz82    2

Ten modus w tej fazie to sprawdzone bo gdzieś czytałem że żle wpływa na plon. A ile samego tebu i w jakiej fazie kłoszenia pryskać żeby nie było fuzariozy/

aro1975    113

też wyczytałem że w powyższych fazach można stosować modus

karolr2    180

A czy ja mogę użyć zeszłorocznego ceronę które stało całą zimę w garażu w lodówce i raczej kilka razy zamarzło i rozmarzło.

Zostało mi go 0.5litra i chcę go użyć w życie w którym chyba przesadziłem z azotem. Żyta jest nie wiele bo tylko 40ary ale szkoda i tego.

Czy taka dawka będzie dobra 0.5 cerone 150litry wody na te 40ary

jacek472    15

Opryskałem dzisiaj hybryde 

12 mocznika

8 siarczanu mg

4 rosasol 19-19-19 + mikro

1 foliq mikromix

0,3 tytanit

i dorzuciłem 0,5L ccc i 0,1L moddusa bo rok temu mi legło 

Okazało się że już zaczynają ości wyłazić nie zaszkodze tym miksem?

Kiedy dać T2 amistar + może menara?

marcin2057    20

u mnie też pojawiają się kłosy i kiedy najlepiej jechać na T2 i czym na T1 dałem duet star 0,8l i mirage 1l, i czy dać jeszcze 3 dawkę  N, odmana Viselio na V i VI klasie ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się