przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EKO-ENERGIA    9

Aro - u ciebie już czas na 2 dawkę???

 

JA jutro planuje fungicyd, plus antywylegacz + siarka

 

CO myślicie o modusie jutro, troszkę za zimno, czy nie zawcześnie???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mocznik zacznie działać za około 2 tygodni, więc myślę ze będzie ok.

z opryskiem czekam do soboty, podobno ma być już około 6-7 stopni w nocy. dodatkowo muszę chodzić do pracy i na gospodarstwo zostają weekendy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Wczoraj poszła druga dawka saletry na żytko w dawce ok 200kg/ha . Dzisiaj został wykonany oprysk Skracane + grzybówka . Po niedzieli pójdzie dosilenie w postaci mocznik + kristalon zielony i siarczan magnezu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaką mieszaninę dać z fungicydów, przedplonem był owies do dyspozycji mam duet star, mirage, soligor i bumper super , klasa ziemi V i VI, wysiałem 4 jednostki na 2,5ha, 4tyg temu dostało 120kg polifoski 21 i 170kg saletry amonowej, przedsiewnie 200kg polifoski 6. Zastanawiam się czy dać już II dawkę N i czym najlepiej skracać bo to jednak V i VI klasa - Odmiana Viselio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Co stosujecie na t2 w życie? Ja zastanawiam się nad takimi opcjami:

Acanto 0,4+orius 0,6

falcon 0,6

Artea 0,5

 

Czy może macie jakieś inne sprawdzone kombinacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Ja w tym roku na T1 stosuje Topsin 1l + Tilt turbo 0,5l co wy na to? Skracanie juz zakonczone 1lCCC+0,15 Moddus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Ja daje 1l prochloraz + 0,6 tilt turbo własnej produkcji (bumper + lotus). Na skracanie 0,8 stabilan i 0,2 moddusa.

Chciałem spróbować medax top na 2ha ale nie mogę dostać nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Koledzy, mogę was prosić o pomoc w określeniu fazy rozwojowej? Chciałbym sypnąć drugą dawkę azotu przy BBCH 30 (strzelanie w źdźbło) i próbuję precyzyjnie trafić w ten moment. :)

Odmiana KWS Bono, siane 20 września

 

 

14931025.jpg?1429034684

 

14931109.jpg?1429034684

 

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Masz kolanko ok 1,5cm nad węzłem czyli juz faza bbch31. Ale pocieszę Cie że nie spóźnienie się mocno. Żyto jest bardzo nierówne i to normalne ze gdzieś może mieć kolanko kilka cm nad węzłem, a inne rośliny dopiero będą w BBCH30.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Dziękuję :)

Żyto na polu jest dość nierówne, wyrwałem jedną z dorodniejszych roślin, ale są też okazy mniejsze i słabiej rozkrzewione. Z jakiegoś powodu nie rosną idealnie równomiernie. Ale tak czy siak jutro z rana niezwłocznie ruszam z dokarmianiem, akurat ma padać deszcz w nocy więc dobrze się składa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam panowie ja mam zamiar pryskać swoję żyto na chwasty jak tylko będzie pogoda bo narazie strasznie u mnie wieje i mam taki pytanie po ilu dniach po oprysku na chwasty   mogę pryskać fungi i czy mogę zmięszać fungicydy z modusem plus do tego mocznik i jakieś odżywki  czy lepiej to rozdzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

fungi + moddus (ewentualnie plus ccc) + mikro jeszcze jest ok ale mocznika bym nie dodawał choć niektórzy u mnie dodają i mocznik.


Ja mam pytanie odnośnie CCC w zycie. Etykieta podaje termin od pierwszego kolanka do liścia flagowego (inaczej jak np dla pszenżyta czy pszenicy). Pytam bo mam w życie pierwsze kolanko dobre 3cm nad węzłem i widać nawet już drugie a warunki do oprysku delikatnie mówiąc kiepskie (wieje + temp ok 10'). Kolejne dni nie zapowiadaja sie lepiej a żyto po ostatnich deszczach szybko rośnie.

Czy zastosowane trochę później CCC (najszybciej jak pogoda pozwoli, nie mówię o liściu flagowym ;)) skróci źdźbło? Ewentualnie jak zmodyfikować plan skracania. Zakładałem dwa zabiegi: 1: pierwsze kolanko (0,15l Moddus + 1l CCC) 2: dwa-trzy tygodnie później (0,2l Moddus). Czy jeśli zrobię zabieg za kilka dni zwiększyć dawkę CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mam ten sam problem z zytem i pszenzytem i chyba w pitek pojade 0.2modusa+ 1.0l CCC 750 bo ma niby tak nie wiac i tem powyżej 10st. według etykiet CC- Moddus potrzebuja 10-15st  wiec mysle ze jak bedzie powyżej 10 i ładne łonce to powinno to w miare podziłac., od weekendu  ma byc chłodnij i noce nawet do 1st u mnie. JAk ucieknie kolanko to juz żyto dużó słabiej reaguje na skracanie  :( zastanawiam ze czy dac tez grzybówke odrazu czy z tym poczekac na wyższe temp.

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja bym całkowicie zrezygnował z CCC, daj na pierwszą dawkę 0,4l/ha modusa, a na liść flagowy cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dalczego rezygnowac z CCC przeciez to najbardziej ekonomiczne i dobrze skracajaca mieszanka. 0.4 moddusa to koszt 100zł/ha  a 0,2 + 1lccc to jakies 60zł/ha i na poprawke 0,5 cerone ja flagowy jesli bedzie koniecznosc


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zgadza się, ale na weekend i przyszły tydzień nadają niskie temperatury, a przez tydzień na pewno pierwsze kolanko ucieknie. CCC nie za bardzo w późniejszej fazie może skrócić kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dlatego ja bym jechał teraz jak tylko sie da nie czekał tygodnia. bo bedzie juz po ptakach i tylko modus na XX hektarów spora kasa :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wiem bo kupiłem 10 litrów, pryskałem w sobotę + capallo - bardzo ładna pogoda była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Chciałem jutro pryskać na żyto i mam pytanie. Można łączyć CC, modus  i siarczan magnezu?  wyczytałem  że siarczan osłabia  działanie  CC i  modusa. Prawda to będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

dlatego ja bym jechał teraz jak tylko sie da nie czekał tygodnia. bo bedzie juz po ptakach

 

ja też ale jak dziś było 8-10 m/s to nawet nie było co się szykować. Zobaczymy jak jutro pogoda ale zapowiadają to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

No na jutro tez ma byc 22km/h a niby pitek 15km/h prognozuja wiec dobre dysze i mozna bedzie jechac :)  Dzis rano rozsiewałem nawozy ale zaczynałem od7 bo pónij juz mocno wiało. Tylko oprysk rano to nie pasuje bo rosa jest mocna :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Ja modusem + CCC + fungicyd + adiuwant jadę w nocy od 2 lat przy temperaturze (10-15 stopni zależy od aury) i powiem krótko. Działa jak należy, w tamtym roku zrobiłem porównanie zabiegu w bardzo słoneczny dzień połowa oraz druga połowa około godziny 22. Ta co była pryskana w nocy była zdrowsza, być może dlatego że przez słońce trochę poszło w atmosferę fungicyd. Łan był wyrównany, brak jakichkolwiek różnic oprócz zdrowotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

CCC w tych fazach co piszecie to może skrócić już kłos. A co do temp działania CCC - min 5 a modus min 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

W takim razie co w obecnej sytuacji? Moddus i cerone?

Jeszcze raz sprawdziłem etykietę CCC dokładnie jest napisane "Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło, od fazy pierwszego kolanka do początku pokazania się liścia flagowego. Wyższą z zalecanych dawek stosować w późniejszych terminach." Nie wierzę że podawali by termin przed liściem flagowym który wiązałby się ze skróceniem kłosa lub innym spadkiem plonu, przynajmniej bez zaznaczenia tej informacji na etykiecie. Miał ktoś przypadek że po ccc zboże mu się nie wykłosiło lub miało skrócone kłosy?

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj