przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Hereford    18

no będzie tak sobie jak dasz dobre nawozonie i ochrone to 5 powinieneś wyciągnąć. To twoje c2 :) ja mówie na nie f16:-) narobi dużo słomy i słabiej się zapyli ale jak zadbasz to spoko , da tak jak zwykły kwalifikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

U nas też 20 września było siane, odmiana gonello, 70 kg na hektar ( jednostka 34kg miała) i było prawie 7 ton.

A co do tych dzierżaw, to nie rozumiem was chłopy. To lepiej wziąć dla siebie dopłaty a za dzierżawę osobno i tak płacić 1000zł? Czy ile byście chcieli płacić tej dzierżawy? nic? Takie są realia że albo 1000zł albo za dopłaty, przynajmniej u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

sami tak nauczylićcie dajecie sie d...ć to macie że takie stawki musicie płacić .To co jak wydzierzawie komusziemie za dopłaty to dostane na konta 500tyś i w d*pie tam . po co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

no właśnie wydzierzaw ja teraz sie zastanawiam nad 30 ha za dopłaty wszystko w okolicach domu. Dziś ojciec orze 3 ha wzięte za 500 zł/ha ziemia 5-6 klasa

A co do żyta w zeszłym roku sialiśmy 22 września 65 kg/ ha na jednym kawałku 9 ton/ha na drugim 7. W tym roku też planuje teraz w sobote siac w takiej samej ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

sami tak nauczylićcie dajecie sie d...ć to macie że takie stawki musicie płacić .To co jak wydzierzawie komusziemie za dopłaty to dostane na konta 500tyś i w d*pie tam . po co robić?

Kolego każdy by tak chciał że ziemie i dopłaty się bierze, ale nie każdy jest monopolistą w swoim regionie, i rolnik ma sporo osób do wyboru a nie jednego rolnika. Także wiadomo, kazdy by chciał z dotacjami, ale jak taki rynek to co zrobisz? powiesz mu że bierzesz dotacje i ziemie to sobie pójdzie gdzie indziej. Niestety nie każdy ma tak kolorowo, sa miejsca gdzie ziemia lezy odłogiem a miejsca gdzie ludzie sie o nia zabijają. To jest wolny rynek i nikt Cię nie zmusza do brania ziemi.

 

Co do żyta, to moje siane 10 września już ładnie wyszło z ziemi :) Cieszę się że udało mi się posiać bo co dnia pada, i dziś tak dopadało że raczej nie prędko kto kolwiek na pole wjedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

W moim rejonie było podobnie ale z upływem czasu zrozumieli że przynajmniej połowa dopłat albo nikt nie bierze. Tak wieć musi świadomość rolników dojżeć i musicie być solidarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Taki rynek, niektóre pola bierzemy z dopłatami niektóre bez....

 

U mnie pada ale dziś z pod agregatu się kurzyło.

Skończyłem siać Palllaco jutro dosieje na próbę Brasetto.

Czy ktoś widział różnicę między tymi odmianami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to tak samo jak u mnie podobna sytuacja - padał deszcz podczas kwitnienia, brasetto dało 5t/ha sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

sajgon bierz książkę w dłonie i czytaj wszystko opisane pewnie tak jak w poznaniakach. Chyba że nie posiadasz to próba za próbą umniejszac i musi wyjść.

 

ja zasiałem 13-go w piątek, co tata przyjechał siać gdy konczyłem uprawiac kawałki to deszczyk i paplanina choć sucho było ale robotę zepsuło odrobinkę, ostatni kawałek uprawiałem myśle sobie choć ten zasiejemy dziś "po suchu" bo na deszcz się zbytnio nie zanosiło a tu z radia słysze w Katowicach już ulewa nie minęło 0,5h jak doszło do mnie a prawie tata znów siac dojechał i ostatni kawałek również w deszczu ale nie załuję powinno powoli już wschodzić.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Siew żyta zakńczony

 

W tym roku pallacco i na próbę brasetto.

Mimo deszczyków jest jeszcze u mnie sucho, za sucho.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się z Tobą zamienił.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Także bym oddał sporo deszczu (codziennie leje jak z cebra), nawóz już dawno rozsiany, a w pole nie da rady wjechać i na razie się nie zapowiada. Pomyśleć, że rok temu żyto było na górze 12 września...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

koledzy jaki nawóz i w jakich ilościach sypnąć przed siewem żyta hybrydowego oraz czym i w jakich terminach pryskacie ? sieje pierwszy raz wiec nie bardzo wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

NPK w ilość od 100 do 300 kg (polifoska, amofoska itppp)

na oprysk masz jeszcze czas, najpierw posiej.

 

U mnie żytko już pięknie skiełkowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Witam, dziś zasiałęm pierwszy raz żyto ( hybrydowe) odmiany KWS Brasetto , norma wysiewu wyszła mi jakieś 60

kg ha , ( jednostka była 32,9 kg) zasiane dziś 19.09 , woj opolskie okolice nysy , i mam pytanie czy nie zostało wysiane za mało powinno być 2j.s czyli jakieś 65 kg , proszę o radę .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

te kg co piszecie to wam wyszło na hektar ? ja mam kupione dankowskie amber i tam jest chyba norma 110 do 150 kg na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj