przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

RolnikTivi    50

Zdąży się wykrzewic ? Żyto wysiane 1,4 j/ha zaraz poleci odżywka na dokrzewienie może coś z tego będzie:)

post-147772-0-58715400-1506549437_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Rozstaw redlic z 17-19cm masz? Jak z plonami przy takiej szerokosci

 

13 cm ... Na zdjęciu widać ze dużo więcej ale jest 13

Kiedy siałeś?

11 września

Dokładniejsze zdjęcie w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Dziś dokończyłem 1ha na który czekałem ponad tydzień,bo deszcze przerwały siew zobaczymy jaka różnica będzie w tym póznym terminie,panowie małe pytanko,odchwaszczał ktoś jesienią bizonem w życie,warto?bo różne opinie o tym herbicydzie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Gatano kws. .. Trochę je przymrozek przykul i trochę posucha u nas choć głębiej ziemia mokra przyfalby się deszcz

post-212997-0-54900500-1506957962_thumb.jpg

post-212997-0-73626600-1506957991_thumb.jpg

post-212997-0-45662800-1506958015_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Ile zasiać teraz żyta hybrydowego? Mam do zasiania dokładnie 0,45 ha w środku które nie wzeszło. Posiałem przy końcówce 2 letnie żyto hybrydowe które jak się okazało nie nadawało się już. 2,4 jednostki wystarczy na ha? Siałem 17 września a dopiero dziś jak zaczęło padać dałem radę się przejechać zobaczyć jak żyto rośnie. Taki klops przy końcu pola się trafił, nie miła niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

2.4 jednostki/ha? Drogo... chyba, że ci zostało tyle, że nie masz co z tym zrobić. Ale ja rok temu siałem jakieś 1.8 j.s/ha 1 października, a miesiąc przed żniwami sporo było legów, tak więc siej na spokojnie. Na pewno lepiej wcześniej niż później ale lepiej późno niż wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Na 0,4 ha wyjdzie nieco ponad jednostka także nie będzie drogo. Działka 5 ha i 0,4 w środku z czarną dziurą ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No to sie nie zastanawiaj tylko jedz siac.

Mi na jednym polu jakies 2 ary nie powschodzilo nie wiem czemu. Normalnie bym to olał ale to akurat przy ulicy i brzydko wyglada. :P Dosialem ręcznie, mam nadzieje, ze to cos da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707

ja zasiałem z zeszłego roku bo brakło ciekawe czy wzejdzie . jak myslicie ?

zasiałem Tur"az ubiegłego roku bo została jedna jednostka i wzeszło ze 20% roślin jak tylko da się wjechać przesieję to F2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Siejąc 16 września wyszło na wierzch chyba po 4 czy 5 dniach. Siejąc tydzień później pszenżyto do tej pory nie powschodziło, ale pod ziemią kiełki puściło. Jak widać termin siewu ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Miałem robić zabieg odchwaszczania na 3 liść Expert Met + diflufenikan lecz do przyszłej środy widzę że nie ma być pogody. Muszę wyjechać na 12 dni. Teraz zastanawiam się czym zrobić na chwasty jesienią około 28 października w fazie krzewienia. Co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

w jakiej fazie najlepiej przyskac zyto od chwastów srodkiem glean 75 wg? poniewaz mam juz zyto w fazie krzewienia a drugie dopiero wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Czy jakieś odmiany żyta są wrażliwe na CTU tak jak to sie ma w pszenicy ktoś coś wie ? Przymiarka jak pozwoli pogoda 1l CTU + 50g dff + 8g glean odmiany kws dolaro i agat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Czyli słabo pszenżyto 2 letnie kielkuje,a żyto hybryda nie. Trudno zobaczymy mam 4 jednostki Bono zostaje na przyszły rok. Zasieje w sierpniu najwyżej przesieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy jakieś odmiany żyta są wrażliwe na CTU tak jak to sie ma w pszenicy ktoś coś wie ? Przymiarka jak pozwoli pogoda 1l CTU + 50g dff + 8g glean odmiany kws dolaro i agat

 

W życie nie ma żadnych ograniczeń.

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

To co ja siałem i nie wzeszło okazało się że było 5 letnie. To dwuletnie miałem w takim samym worku i też 37 kg. Pomyliłem worki ☺ To dwuletnie wziąłem do doniczki. Na 100 ziaren wzeszło 94 %.

Czym zrobić na chwasty w życie faza krzewienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj