przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

KlimekPL    793

Deszcze chyba juz maja sie skonczyc ale czy uda sie zrobic jakiekokwiek zabiegi? Nadal zadnych wschodow a zapowiadaja przymrozki na dniach, wiec raczej trzeba myslec o zabezpieczeniu opryskiwacza a nie o opryskach. Ale ta pogoda plata figle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Susza i głęboki siew przyczynił się do słabego krzewienia, mogłeś ustawić na 1,5-2 cm a nawet jakby miejscami siało na 1 cm to lepiej niż na 3-4 cm, jutro lub w weekend wstawię swoje siane 08 września na 1-2 cm ma już 4-5 rozkrzewień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

Człowiek całe życie się uczy. Pierwszy raz sieje hybryde i to na małym kawałku bo zaledwie 0,5ha.
Traktuje to jako nowe doświadczenie więc wszystkie cenne rady mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego uważaj z tymi rozkrzewieniami bo jeszcze sporo wegetacji przed zimą ma to twoje żyto ja mialem w ubiegłym roku jedną działkę gdzie było 12-15 rozkrzewien gdy żyto weszło w zimowy spoczynek wtedy byłem bardzo zadowolony bo myślałem że z takiej plantacji jeśli dobrze się ją poprowadzi wiosną to można tylko liczyć na rekordowe plony niestety nieporadzilem sobie z tym zytem bo w maju już wszystko leżało efekt był taki że ulecialo trochę ponad 3tony z ha...a miało być tak pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Koledzy a jak u was z pogoda na pryskanie, u mnie na lubelszczyżnie od 2 tygodni stoję z zatankowanym opryskiwaczem i  albo leje albo wieje.

Przydało by się z plus 5 w nocy na herbicydowe zabiegi??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Pierwszy raz posiałem żyto hybrydowe, odmiana KWS LIVADO, siałem 2 jednostki na ha miesiąc temu. Obok zasiałem również odmianę populacyjną DIAMENT w ilości 95kg/ha (materiał nie z centrali, zaprawa LAMARDOR + Peridiam). Starałem się zasiać płytko. Pod obie uprawy poszło ok. 220 kg Polifoska TYTAN, dodatkowo hybryda zasiana na lepszym stanowisku i dostała ok 25tys litrów/ha gnojowicy. I w porównaniu z DIAMENTEM ta hybryda wygląda nędznie!!!! Aż się boje mysleć, co to z tego będzie, czy i kiedy się to w ogóle pokrzewi, bo póki co się nie zapowiada ciekawe....

 

W ubiegłym roku zasiałem DIAMENT na najgorszym stanowisku w ilości 115kg/ha (miało większą MTZ w ubiegłym roku), pięknie się pokrzewiło, i gdyby nie susza w tym roku w maju, to byłby bardzo zadowalający plon.

 

Zobaczymy, ale chyba to żyto hybrydowe jest nieco przereklamowane. Gdyby zasiać zwykłą odmianę populacyjną i dbać o nią, jak o hybrydę, to plon powinien być porównywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

kolego, to starałes się zasiać płytko, czy zasiłeś płytko?

bo jedno z drugim nie jest tożsame.

 

Hybryda nie znosi wręcz głębokiego siewu i jesli tak zrobisz, to to mocno odchoruje lub nawet spory procent roślin nie wyjdzie na wierzch.

 

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Ja jak pierwszy raz zasiałem hybrydę to też cały czas myślałem, że wygląda gorzej od populacji, nawet wiosną zdawało mi się, że zrobiłem błąd siejąc hybrydę, jednak w żniwa moje wątpliwości zostały rozwiane - zdecydowany plus na korzyść hybrydy. Kolego - 95kg populacji na ha to nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jutro zrobię zdjęcia.

 

Populacyjnego zasiałem 95kg, bo ziarno drobne było, siałem i tak nieco więcej, niż wynikałoby z zaleceń odnośnie obsady dla tej odmiany.

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

moją pierwszą hybrydę jak zobaczyła babcia to przyszła na podwórze i mowi "weź to zaorz bo jak łojciec zobaczy to zobaczysz" ;) 

a w żniwa tylko się uśmiechała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ogólnie u mnie w okolicy rolnictwo jest słabo rozwinięte, niektórzy sieją żyto bez wymieniania od kilkunastu lat. Do tego funkcjonuje zasada, ze trzeba wysiać 4 worki na hektar(czyli ok 250kg). U niektórych to już jest łąka. A potem się dziwią, że żyto wysokie na 2m, słoma cieniutka jak włos, a jak pójdzie deszcz z wiatrem, to leży plackiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

tu nie chodzi o poziom rozwinięcia rolnictwa tylko poziom rozwinięcia rolnika!!!

Sam znam kilku co sieją 2,5metra i zbierają 10 razy tyle, a jak przyjdzie siać pszenicę to już 3-3,5metra bo pole słabe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mój sasiad jednego roku ukosił żyta 300kg z hektara .ale żyto siane od 40lat to samo na tym samy polu oczywiscie bez nawozenia .chyba bez sensu o tym pisac  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

hehe pierwsze styczność z ojca z żytem hybrydowym też była piorunująca jak wykosił poprzeczniak i coś mu zaczęły koguty mrugać :D   dało w tedy koło 6,5 :P są lata co i 8 na 4 klasie da :P co do tych żytek co ludzie sieją po kilkanaście lat i dają o meter saletry jak zaczyna już w źdźbło strzelać a później leży i 2 tony daje to bez komentarza... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy jutro mam zamiar zyto rubin który ma juz 4/5 rozkrzewień prysnąć legato plus.

Czy to nie jest za póżno przy takim rozkrzewieniu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Dzisiaj poszło legato 1.70L na 450L wody a na noc nadają przymrozki do -1

Koledzy czy ten oprysk zadziała ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

legato to jest diflufenikan nieprawdaż?

Jeśłi tak, to słabo to widzę.

Wg mądrych ksiażek, minimalna tempertura do działania to jest 8 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tu macie minimalne temperatury

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/temperatury-minimalne-i-optymalne-substancji-czynnych-herbicydow,67667.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj