przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

milanreal1    319
Dnia 10.11.2017 o 09:04, Szczerbatek902 napisał:

A nie mozna dać zwykłego siarczanu magnezu z siarkopolu , przecież skład ma podobny a jest o wiele tańszy.

Skład gorszy, efektu prawie nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

daje już drugi rok polski siarczan mag granulat 100-150kg efekt widoczny gołym okiem, na ten rok też już zakupiony koszt niewielki  a warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Siarczan magnezu z Siarkopolu ma 23-30 zawartości składnika, a kizeryt 25-50 więc przy dawce 100 kg tego a tego jest różnica. Ale cenowo też więc w sumie jest na remis:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Serio pytasz? Zyto hybrydowe to do końca września najpóźniej. Ale lepiej wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
Dnia 16.11.2017 o 19:27, Hans1211 napisał:
  • Witam czy  o tej porze roku można jeszcze siać żyto hybrydowe?

chyba w doniczce na oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Siać może, bo przecież wzejdzie ale plonuja z tego nie będzie +-0.5 tony/ha może a tak na poważnie kolego odsyłam najpierw do literatury a dopiero potem bierz się za uprawę żyta jakie ono by nie było, bo wiedzy na ten temat nie posiadasz pewnie żadnej a naprawdę w takim przypadku to lepiej oddaj takie pole w dzierżawę a sam idź gdzieś do pracy bo (chleba) z tego nie będzie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

A mnie właśnie męczy podobna kwestia. Znajomy chciałby jeszcze zasiać żyto hybrydowe F2 ale jemu jest głównie potrzebna słoma, plon ziarna jest drugorzędny. Wydaje mi się, że jak przed zimą jeszcze wyszpilkuje to coś tam powinno się urodzić. Ale mimo wszystko pora jest już naprawdę późna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25589

To niech posieje Bojko - słoma będzie i coś w zbiorniku pewnie uleci. To niech F2 sprzeda na mąkę, a za te same pieniądze lub parę zeta więcej kupi Bojko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Siał to ktoś??Kiedyś się zastanawiałem czy tego nie posiać ale temat umarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25589

Nie siałem, ale dzwoniłem kiedyś do producenta. powiedział, że siane jako przewódka listopad/grudzień 5 ton odda, ale jako jare w marcu, a nie daj Bóg w końcu kwietnia 3 t to sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Znajomy obsiał tą odmianą 3.8ha i zebrał jakieś... 7 ton. Ale tym przypadkiem bym się nie sugerował, bo sieliśmy to pod koniec kwietnia i to w świeżą orkę po oborniku. Nawożone saletrą jednorazowo dawką "na oko", szacuję, że jakieś 100kg/ha a jak mu belowałem to z calego pola było 30 kulek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

Znajomy raz zasial żyto chyba początkiem grudnia tak ze przez zimę byly tylko czerwone kielki na polu i odziwo cos z tego uroslo. Plonu +- 1 tona tyle ze on więcej nigdy nie zebral xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, KlimekPL napisał:

A mnie właśnie męczy podobna kwestia. Znajomy chciałby jeszcze zasiać żyto hybrydowe F2 ale jemu jest głównie potrzebna słoma, plon ziarna jest drugorzędny. Wydaje mi się, że jak przed zimą jeszcze wyszpilkuje to coś tam powinno się urodzić. Ale mimo wszystko pora jest już naprawdę późna.

Jak potrzebuje słomę to już jest za póżno na ziarno to może jeszcze coś by było jak zimy nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, szymon09875 napisał:

Znajomy raz zasial żyto chyba początkiem grudnia tak ze przez zimę byly tylko czerwone kielki na polu i odziwo cos z tego uroslo. Plonu +- 1 tona tyle ze on więcej nigdy nie zebral xD

Ojciec zasiał kiedyś w wigilię co prawda 0,25 ha po pryzmie ziemniaków zebra z tego 1 tonę było to ok 40 at temu wszycy w okolicy do dziś o tym mówią więc wszystko zależy od pogoddy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

u mnie też krążą opowieści o życie sianym tuż przed Bożym Narodzeniem , ale niema co oczekiwać żeby wyciągnąć z tego jakiś sensowny plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

U mnie mówią coś, że plon zależny jest od wizyty kosmitów, ale sianie przed Bożym Narodzeniem? - trzeba mieć polot.


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

co do siarzanu magnezu to mówią że kizeryt niby nie zakwasza ziemi a raczej jego forma siarczanu, i jest lepiej czyt. wiecej przyswajalny. tylko że kizeryt trzeba wcześniej wysiać a ten biały siarczan magnezu siedmiowodny działa szybciej. ja zapobiegawczo daje kizeryt a jak są widoczne braki wtedy koło 100kg białego pogłównie  i efekt jest szybko napolu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Jasne jest że gdyby się dało zasiałbym wcześniej...głównie zależy mi na słomie akcja truskawka...

Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25589

Ja bym na Twoim miejscu zaryzykował jare/przewódkę  Bojko.  Akurat teraz na niego pora. Słomą raczej nie odbiegnie od tych wrześniowych.

Kiedyś jechałem do Skierniewic to bodajże 5 grudnia siali  -podejrzewam, że żyto bo akurat w tamtym miejscu ziemia na urodzajną nie wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1
10 godzin temu, Agrest napisał:

Ja bym na Twoim miejscu zaryzykował jare/przewódkę  Bojko.  Akurat teraz na niego pora. Słomą raczej nie odbiegnie od tych wrześniowych.

Kiedyś jechałem do Skierniewic to bodajże 5 grudnia siali  -podejrzewam, że żyto bo akurat w tamtym miejscu ziemia na urodzajną nie wyglądała.

Dzięki za podpowiedź w czwartek siejemy 5h zobaczymy co z tego będzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj