przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

Tomek koszt około 1,8-2,5tys/ha (zależy od ilości zabiegów i użytych środków), zostaje bez dopłat około 2tys przy plonie powyżej 7t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

7 * 500 = 3500 -2500 = 1000

To gdzie kolejny tysiąc? Chyba że to ten " około" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Przychylam się do wypowiedzi Aro. Za 1800zl można koszty ogarnąć i osiągnąć plon 7ton a nawet więcej. U mnie cena w żniwa była 570 netto za tonę, więc zysk rzędu 2000zl i powyżej jak najbardziej realny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

U mnie zysk był rzędu 2500, zakładając koszty 2000 i plon około 6ton. Ale sprzedawałem w detalu na zasiewy po 700-800zł.:) Odstawiając do młyna dochód zszedłby do poziomu 1500zł:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

No sporo, pewnie wysoka MTN?

 

Ja kupiłem Serafino, to jednostka waży 39,8kg. Też będę siał równe dwie jednostki na hektar. Polowałem jeszcze na Stakkato od SU ale nie można było dostać w mojej okolicy i odpuściłem sobie poszukiwania po całym kraju.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

dojechał performer - j.s. waży 45,2kg (sporo), będę siał 90kg/ha

czemu tak gęsto?

ja ma zakupione su performer i jednostka waży 34,7 kg . dlaczego aż takie różnice ?

Też mam Performer-a z SU i waga to 33,6 kg to mój ma najniższą wagę. Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

płn-zach wlkp dzisiaj chce siać żyto hybrydowe. czy to zbyt wcześnie? troszkę zmniejszyć normę siewu? liczę że ktoś szybko odpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

płn-zach wlkp dzisiaj chce siać żyto hybrydowe. czy to zbyt wcześnie? troszkę zmniejszyć normę siewu? liczę że ktoś szybko odpowie :)

ja sialem ok 1,7 jednostki 13 wrzesnia zachód mazowsza, a drugie pole wyszlo mało bo 1,4 inna odmiana i blad przy probie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jednostka to milion ziaren. Skoro jednostka waży 45kg, siła kielkowania jest w normie, to wychodzi na to, że MTZ wynosi jakieś dobre 40gramow. Możliwe to jest w życie? Może ma słabą siłę kielkowania i przez to tyle waży ta Jednostka?
U mnie siane w poniedziałek dzisiaj jest już na wierzchu.
To chyba jedyna zaleta piasków, bo można siać przed deszczem, w deszcz i zaraz po deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

właśnie też mam zaorane pod żyto jedyny kawałek gdzie jest tylko piasek i się nie boję że coś się stanie najwyżej się lepiej odleży ziemia. Ale tak jak koledzy wyżej pisali zasieje trochę mniej. Optymalny termin siewu jest od 20 września dla mojego rejonu więc posieje koło 1,8j :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Witam. Potrzebuję szybkiej porady, a mianowicie wydzierżawiłem 5.5 ha pola klasy 4 i 5 przy lesie przedplonem było pszenżyto ozime, słoma zebrana, ph nieznane ale raczej bez szału. Tydzień temu to zaorałem z myślą zasiania żyta populacyjnego jednak po długich poszukiwaniach nie znalazłem materiału na zasiew oprócz hybrydy kws daniello którą ma mój kolega i tu mam dylemat siać tym nasieniem czy nie? bo jedni piszą, że można siać drugi odsiew a inni, że nie ma sensu bo plonu nie będzie a nie chcę kupować kwalifikatu. Doradzi ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Witam. Potrzebuję szybkiej porady, a mianowicie wydzierżawiłem 5.5 ha pola klasy 4 i 5 przy lesie przedplonem było pszenżyto ozime, słoma zebrana, ph nieznane ale raczej bez szału. Tydzień temu to zaorałem z myślą zasiania żyta

populacyjnego jednak po długich poszukiwaniach nie znalazłem materiału na zasiew oprócz hybrydy kws daniello którą ma mój kolega i tu mam dylemat siać tym nasieniem czy nie? bo jedni piszą, że można siać drugi odsiew a inni, że nie ma sensu bo plonu nie będzie a nie chcę kupować kwalifikatu. Doradzi ktoś?

Ja siałem 2 raz i jestem zadowolony tylko zwiększyłem normę siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Wczoraj posiane Serafino, 2 jednostki/ha czyli 80kg/ha.

 

Jeśli jednostka ma milion kiełkujących ziaren to znaczy, że wysiałem normę około 200szt roślin na metr, dobrze kombinuję?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

:)

 

No to czekamy na wschody, mam nadzieję, że nie będzie powtórki z ubiegłorocznej jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

czemu tak gęsto? Też mam Performer-a z SU i waga to 33,6 kg to mój ma najniższą wagę.

 

Mój Performer SU wazył 34,7 kg . Kielkowanie 97% , MTN-33,80 

Zasiałem też trochę mniej niż dwie jednostki h/ ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

a znowu mój performer 44,4kg siła 98

tur 32,6kg siła 94

brasetto 38,1kg siła 96

siew od jutra chyba,ze popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

To ten Performer musi super wyglądać. Ja w tamtym roku Livado siałem, to jednostka ważyła coś 27 z małym haczykiem, w tym roku 30,9. Materiał z KWS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj