przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Baarth    20

Jestem tu nowy ale mam pytanie do ''aro1975''bo jestem zafascynowany pana wynikami plonu ponad 8 ton z roku 2016/2017,uprawiam już żyto od 3 lat i plon max 5,5tony a ziemie to głównie 4a i 4b,robie wszystko zgodnie z zaleceniami siałem ostatnio Performera SU i też szału nie było prosze o jakieś wskazówki?pozdrawiam

 

Mam nadzieję  że się nie obrazisz jak dołaczę się do  dyskusji :)

 

W  ubiegłym roku posialiśmy  ponad  90 ha   żyta  Getano 

 

70   ha   F1 i   22 F2

 

Plonowania  następujące:

 

F2 na ziemi  6 klasie  w  kulturze    6 ton z  ha

 

F1 na ziemiach od  4a  do  5b  od   6,5  do  9  ton z ha.

 

W życie  najważniejsze są :

 - odpowiednie ph

-   termin siewu

- możliwie najwcześniejsze podanie  azotu wiosną

- dobra  ochrona  fungicydowa

-  skracanie

 

Jak coś  śmiało pisz  podzielę się   moją wiedzą

Bartek

 

AA jeszcze jedno  wielu  ludzi sieje   hybrydy  żyta   za głęboko.  W przypadku siewu  zasada jest jedna   optymalny siew  to 5  - 15  wrzesień  + siew na  max  1,5 cm  głębokości

Edytowano przez Baarth

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

i dodam jeszcze jadno jesli ludzie mysla ze zasieja na 6 klasie  hybryde i nie dadza nawozenia to beda mieli ponad 7t z ha to sa w  błedzie. Nawozenie musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

witam w tamtym roku pierwszy raz zasiałem hybryde ok 10 pazdziernika bo pogody nie bylo 2.2 js na hektar plon na 5 kl 8t bez zadnych wysiłków z mojes strony raz na grzyba dostalo i azotu sporo ale wiosna wygladalo mizernie geny robia swoje ziemia w kulturze dobrej rok tez sprzyjał w tym roku tez sieje bo warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8585    0
 
aro1975

Zaawansowany

  • photo-thumb-47060.jpg
  • Members
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 2338 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:bezwola/biała podlaska/lubelskie

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:00

dzisiaj zasiane 12ha performera, zostało jeszcze 5,5ha do zasiania

aro1975

Napisany 07 sierpień 2017 - 22:55

KlimekPL, w 06 Sie 2017 - 23:30, powiedział:snapback.png

To wyliczyłem ci koszt rzędu 1850zł. Zastanawiam się jak to wychodzi bo mi na same środki obrotowe wychodzi zawsze ponad 2000 w każdym zbożu nie licząc owsa, doliczam oczywście usługę młócenia.

 

 

dzisiaj sprzedałem pierwsze 34t - plon powyżej 8t/ha odmiana performer

Napisany 18 sierpień 2017 - 21:59

żyta jeszcze całego nie wywiozłem (sprzedałem 34t), ale mam ustalona cenę na 570 netto (zostało około 50t), a pszenicę sprzedałem 32t po 650 netto - około 50t zostawiam do zimy                                                                                                                                                         

TO JAKI  JEST TEN PLON BO MI WYCHODZI OK. 5 TON, ok 84 TONY z 17,5 ha ale mogę oczywisie się mylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Baarth ile siejesz F2 jeśli jednostka F1 waży np. 30kg?

 

W ubiegłym roku sialiśmy 110  kg na   hektar , ale ziarno nie było  za  fantastyczne.  W tym roku  ziarno wygląda  zdrowo  i siejemy 100 kg na  ha .  Jak dobrze  to jutro kończymy siać  żyta  i  zaczniemy przygotowania  do pszenżyta.

 


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

witam w tamtym roku pierwszy raz zasiałem hybryde ok 10 pazdziernika bo pogody nie bylo 2.2 js na hektar plon na 5 kl 8t bez zadnych wysiłków z mojes strony raz na grzyba dostalo i azotu sporo ale wiosna wygladalo mizernie geny robia swoje ziemia w kulturze dobrej

rok tez sprzyjał w tym roku tez sieje bo warto

A skracanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

nie skracalem bo liche cala zime było ale wiosna szybko sie zagescilo hybryda tak sie nie wyklada jak populacja raczej sztywna jest sloma pochyla sie mocno słomy to jest bardzo duzo z tej hybrydy tylko za zielona jeszcze przy młóceniu a ziarno juz bywa suche ogólnie to na koncu młocone przez niedojrzała slome

Edytowano przez slawekz1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jak gęsto siejecie performer?

Dzisiaj dojechał Performer i z tego co mi mówił przedstawiciel Agrolok-u to powinno się siać 60kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    49

Planuje jutro wysiac odmiane kws bono i bonitto, region zachod Mazowsza i czy jak wysieje ok 170 nasion m2, to nie będzie za mało?.Dodam ze orka odlezala co swoje :)

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

Planuje jutro wysiac odmiane kws bono i bonitto, region zachod Mazowsza i czy jak wysieje ok 170 nasion m2, to nie będzie za mało?.Dodam ze orka odlezala co swoje :)

Uważam, że powinno wystarczyć. Pamiętaj o płytkim siewie. Maks. 2cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Dzień pogody i pod wieczór na 5kl można było uprawić. Teraz myślę czy jeśli codziennie ma padać to wałować po siewie? Płytko nasiona i jak wał zacznie się oklejać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Wałuje się raczej w suchych warunkach aby polepszyć podsiąkanie wody z głębszych warstw gleby i ułatwić wschody. Jak jest mokro to wałowanie bezsensowne bo przede wszystkim faktycznie wał może się oklejać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    49

Uważam, że powinno wystarczyć. Pamiętaj o płytkim siewie. Maks. 2cm.

Dzięki, a z tym płytkim siewem to napewno plytko ale czy na 2 cm to w zaleznosci które ziarko. Jedne pole ok170 a drugie wyszlo mniej chyba. Inna odmiana, maly błąd przy probie kreconej :/ Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Żyto siane w sobotę jest już na wierzchu na naszych piaskach. W tym roku warunki idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Dałeś rady zasiać po tych deszczach?

Liczył ktoś koszty uprawy żyta hybrydowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dałeś rady zasiać po tych deszczach?

 

Liczył ktoś koszty uprawy żyta hybrydowego?

Pytasz czy więcej zostanie niż z pszenicy? Na stanowisku pod pszenicę siej pszenicę żyto na słabsze stanowisko... Nie zostanie więcej z żyta wzgledem pszenicy na stanowisku pszenno buraczanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly5    0

ewidencja zabiegów ochrony roślin

Witam. mam taka prośbe, miałem kontrole z agencji i musze jak najszybciej dostarczyc ewidencja zabiegów ochrony roślin której nie prowadziłem, Czy ktoś mógłby mi wysłac pare skanów swojej ewidencji żebym mogł zobaczyć co i jak i żeby szybciej nadrobić zaległy rok. Prosze was o pomoc koledzy rolnicy. prosze to wysłąć na email: halinkanitecka@wp.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Pytasz czy więcej zostanie niż z pszenicy? Na stanowisku pod pszenicę siej pszenicę żyto na słabsze stanowisko... Nie zostanie więcej z żyta wzgledem pszenicy na stanowisku pszenno buraczanym

Pytam o koszty uprawy hybrydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj