przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

krilan06    2418

Ja żyta co prawda nie pryskałem samym tebu, ale pszenżyta 2 dni temu tak, jak pogoda pozwoli to jeszcze resztę pszenżyta i pszenicy prysnę, coś tam pomoże na pewno jeżeli choroby mocno wchodzą. W żyto nie ma szans wjechać - strasznie wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

U mnie w Visello niestety rdza opierdzieliła już wszystkie liście, tylko źdźbło pozostało zielone i jak dotąd nieruszone.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Kws Binntto, za mało skróciłem

 

czym i jakiej fazie jechałeś??jaka pogoda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

No właśnie z tą rdzą - jest jeszcze sens pryskać? U mnie już ziarniak się wypełnia,rośliny mają +/- 1,4m wysokości.Ale na flagowym już się robi pomarańczowo :(

Do żniw jeszcze z ponad miesiąc.Jak się dobierze do źdżbła to może wylec? U mnie ciepło i pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Teraz juz raczej nie powinienes patrzec na choroby lisci w tej fazie tylko na klos. Co nie zmienia faktu ze jednak moze byc trudne wjechac teraz z opryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie o dziwo jeszcze stoi, wczoraj była 15-minutowa nawałnica że drzewa padały a zbożom nic nie jest i mam nadzieje, że tak zostanie

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

moje hybrydy stoją jak po Viagrze ale populacja gorzej............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Nadszedł nareszcie czas, abym wtrącił swoje 3 grosze na temat żyta, co prawda będzie to dotyczyło odmiany populacyjnej (rubin), a nie hybrydowej, ale widzę, że w tym temacie dyskusja tyczy się obu typów żyta. Tak więc moje żyto, ze względu na susze we wrześniu oraz obfite opady deszczu na początku października zostało zasiane dość późno, bo dopiero ok 20 października, z nadzieją na ciepły koniec października i listopad. Niestety dłuższy okres ciepłej aury w roku 2016 już nie nadszedł, a moje żyto przed zimą zdążyło tylko powschodzić i zdecydowana większość miała tylko po jednym listku i zero rozkrzewień. Na początku wiosny zauważyłem na forum, że wielu użytkowników ma podobnie wyglądające żyta i pytali się co z tym zrobić, czy warto siać na to azot? I jakie były odpowiedzi - nie warto, lepiej przesiać, ponieważ żyto jeśli nawet się rozkrzewi to wiosenne rozkrzewienia plonu nie dają, co najwyżej słomę. Postanowiłem jednak zaryzykować i nie likwidować swojej plantacji, chociaż z racji wątpliwości jakich nabrałem azot na to żyto poszedł dopiero ok. 20 marca (mogłem dać go nawet tydzień wcześniej). O dziwo żyto bardzo szybko, dość mocno się rozkrzewiło (5-6 pędów bocznych). W tej chwili mogę powiedzieć, że zostało z tego przeciętnie 4 kłosy i wszystkie są super wypełnione, tak więc szykuje się chyba dość przyzwoity plon. Z pełną oceną swojej decyzji poczekam do żniw, ale w tej chwili wydaje się, że teoria swoje, a praktyka swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie było to samo, teraz mam kłosy co prawda nie jakieś rewelacyjne bo max 19 pięterek ale są grube i z pewnością wypełnione ziarnem bez żadnych przestrzeleń i łan w miarę gęsty. Czy warto było zostawiać takie żyto? Zobaczymy w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Potwierdzę to co poprzednicy wyżej.
Hybryda siana u mnie po 1 października (zazielenienie miałem na tym polu) wiosną miało po jednym,miejscami 2 rozkrzewienia. Na start podałem 280 kg saletry,następnie odżywke fosforowa z litrem ccc a w końcowej fazie krzewienia dalem 120kg mocznika. żyto skracać musiałem dwa razy,dodatkowo zauważyłem że ccc dodaje ogólnie wigoru i kolor,bo zostawiam zawsze jakiś pasek kontrolny przy takich kombinacjach.
Plon przewiduje na ok 8 ton-a przecież klosy miały być mało plenne.jestem na tel i nie mogę wstawić zdjęcia-nie spełnia jakiś tam parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Ja również potwierdzam a dodatkowo u siebie miałem problem z głębokością siewu poniewaz przez niedopatrzenia wsiało mi sie na ok.6-7 cm a i tak jest bardzo ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

U mnie to samo było bardzo rzadkie a teraz jest bardzo ładne.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

również się zgadzam z kolegami wyżej :) :)  populacja Rubin siana 11 październik na wiosnę był plan agregat, a zostawiłem i było warto kapitalnie się prezentuje:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Wiecie, prezentuje się pięknie to i owszem. Ale czy sypnie normalnym ziarnem czy wyprodukuje poślad? Chwila prawdy za jakieś 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja się nie zgodzę,siałem 10 września,a 1,5 ha za 2 tyg,różnica po wuju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam panowie dostałem 5ha VI klasy ziemi. Czy realne jest osiągnięcie 5 ton żyta na tej ziemi, czy 4 t to realny plon. Pole po rzepaku zeszłorocznym . Myślę posiać jakąś hybrydę. 

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Liczysz na laser w oczach ? Zależny od ziarna ale wygląda ładnie i pewnie więcej niż 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Witam panowie dostałem 5ha VI klasy ziemi. Czy realne jest osiągnięcie 5 ton żyta na tej ziemi, czy 4 t to realny plon. Pole po rzepaku zeszłorocznym . Myślę posiać jakąś hybrydę.

Na takiej ziemi rzepak rósł,co z niego było?

Witam panowie dostałem 5ha VI klasy ziemi. Czy realne jest osiągnięcie 5 ton żyta na tej ziemi, czy 4 t to realny plon. Pole po rzepaku zeszłorocznym . Myślę posiać jakąś hybrydę.

Na takiej ziemi rzepak rósł,co z niego było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj