przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

soltys48    19554

Czym skrócić żyto w fazie dwóch kolanek jeżeli do tej pory nie było niczym skracane?

medax lub cerone, na modus za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ostatnie dwa tygodnie jak nie deszcz to słońce i wiatr. Nie bardzo było jak. W sumie to jakoś zielska mocno nie ma. Tu i ówdzie coś się znajdzie  Chciałem przejechać mustangiem. Czy jest jakieś zagrożenie dla żyta, z tego tytułu? Do jakiej fazy rozwoju można lać rsm normalni?..Czy można jeszcze dać rsm drugą dawkę normalnie bez węży ciągniętych po ziemi? Nigdy tak późno nie musiałem dawać na żyto rsm zawsze było wcześniej. Więc nie wiem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

medax lub cerone, na modus za późno

dlaczego na modus jest za póżno ,modus jest do fazy bbch 39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

dlaczego na modus jest za póżno ,modus jest do fazy bbch 39

 

podobnie jak cerone, jednak z moich obserwacji moddus najlepiej działa na pierwsze kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Pryskanie zyta w przyszłym tygodniu jakims chwastoxem czy czyms podobnym na najzwyklejsze chwasty to nie będzie już za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Może być i taki problem. nie ma co sie spodziwac po chwastoxie. No ale chciałem go zastosowac bo chwastów jakichś powaznych nie ma to mógłby sobie dac radę ale dodatkowo ta pogoda... A tu jeszcze i odzywki czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mustang 306 działa na chwasty w większym stadium rozwoju. Ewentualnie trzeba przejrzeć karty innych środków, tam z reguły piszą na jak duże rośliny działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

10.04 pryskałem zyto T1 pierwsze kolanko troche uciekło 

0,17 modus

0,80 stabilan 720

delaro 0,5

takom dawke rabiłem na 240 l wody ha

dzisiaj robiłem obiazdówke to lisc flagowy jest widoczny 80 procent i robi się zołty i usycha nie wszystkie

czy to jest wina oprysku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

W zeszłym roku w jęczmieniu ozimym po zmieszaniu capalo z moddusem trochę koncówki liści mi pożółkły, ale po czasie to minęło. Może pokaż jak to wygląda na zdjęciu, jaki jest % tych uszkodzonych liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Zdjęcia wstawie moze jutro 

procentowo to 20max 

to nie jest całosciowo tylko punktowo

jak lisci flagowy miejscami sie pokazywał to było -7 temp.

moze to jest przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja też mam żółte końcówki (nawet liście) nigdy tego nie było (pryskane takim samym zestawem od 3lat capalo + cuadro + stabilan), ale na plantacjach nie pryskanych również to jest - moim zdanie to uszkodzenia po przymrozkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy nie jest już za póżno na modus 0,3 l  i stabilan 1,0l pierwsze kolanko ok 5cm ? chce do tego dać tilt turbo ,mocznik i siarczan magnezu i mikro krystaliczny .            przed swiętami był cherbicyd i od tamtej pory leje wieje może jutro się da wjechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Zależy jaki region. U mnie zimno i deszczowa do tej pory, jutro skracam medax maxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czy nie jest już za póżno na modus 0,3 l  i stabilan 1,0l pierwsze kolanko ok 5cm ? chce do tego dać tilt turbo ,mocznik i siarczan magnezu i mikro krystaliczny .            przed swiętami był cherbicyd i od tamtej pory leje wieje może jutro się da wjechać .

moim zdaniem za późno na stabilan - daj modus 0,4 w pierwszej dawce i 0,3 na liść flagowy przed wykłoszeniem. pozostałe składniki możesz dodawać - nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

tylko taką mieszanką jak kolega wyżej lepiej w południe pryskać ( bo moddus ) czy popołudniu ( bo fungicyd ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

sraki!!!

Temat ma ponad 170 stron wszystko wałkowane dziesiątki razy a tu wyskakuje........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a canopy mogę prysnac na liść flagowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj