przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

SOLTYS40    3

Witam,mam takie pytanie czy jak zostawię nasiona hybrydy na następny rok to nic się nie stanie? Bo deszczu nie widać termin mija i może się nie rozkrzewić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja w zeszłym roku zostawiłem worek jęczmienia ozimego i w tym roku wsiałem. Ta sama odmiana z tego i tamtego roku jest duża różnica na polu jakby nożem odciął, ale jednak wschodzi, bo już myślałem, że będzie źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Ile powinno się wysiewać hybrydy z własnego zbioru? Sprawdziłem siłę kiełkowania, która wynosi te marne 70%. W tym roku wychodzi mi nierówna powierzchnia pól w przeliczeniu na jednostki siewne i potrzebowałbym te 20 arów dosiać własnym materiałem, a bez sensu jest dokupywać dodatkową jednostkę na taką powierzchnię, a zmniejszać normy przy tak późnym siewie też nie będę.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

mam pytanie, zasialem hybryde 9 wrzesnia w sucha glebe. gdzeniegdzie powschodziła ale znaczna czesc nasion jescze nie skiełkowała bo w ziemi jest pustynia, w tym tygodniu troche popadało jak myslicie martwic sie czy wzejdzie jescze? zaiana była na 3-4 cm ze wzgledy na brak wilgoci posiałem głebiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Wzejdzie jak spadnie więcej deszczu, pytanie raczej należy zadać czy zdąży się jeszcze pokrzewic bardziej tym bym się martwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja również siałem 15 września na suchym stanowisku i od siewu nie spadła ani kropla, a jednak żyto już szpilkuje także myślę że jeśli po siewie ziarno jest w całości przykryte ziemią (a nie jak nie raz na glinie leży na wierzchu na powierzchni pola) to wschody powinny wyjść całkiem nie źle bo w ziemi powinno znaleźć te troszkę wilgoci aby ziarko wzeszło

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiej do końca września 2 jednostki na hektar.

Nie utop nasion - 3 cm głębokości max

Podsyp na jesień trochę NPK - np 300 kg 5-10-15

Daj na wiosnę azot bardzo wcześnie - nawet po zmarzniętej ziemi

 

Jak coś to pytaj

A wiesz może jak ustawić poznaniaka do wysiewu takiego żyta?

prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Dokladnie, poznaniak poznaniakowi nierówny. Zrób próbę kręconą a więcej informacji i porady jak to zrobić z łatwością znajdziesz w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Jak dobrze pamiętam to na swoim miałem ustawione a3 lub a4 i na przekładni bocznej -zmniejszony.

wyszło 70 kg/ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja tam pierwszy raz hybrydę siałem. Poznaniakiem 6 ze skrzynia olejową bez żadnej próby 2, 5 ha psiałem. 5 jednostek poszło i tylko może z 2 kg w skrzyni zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

No to ci sie udalo. Ja nowego poznaniaka olejowego ustawilem raz bez proby wedlug tabeli i pole 35a musialem dwa razy objezdzac zeby wyszla ustawiona norma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Ja tam pierwszy raz hybrydę siałem. Poznaniakiem 6 ze skrzynia olejową bez żadnej próby 2, 5 ha psiałem. 5 jednostek poszło i tylko może z 2 kg w skrzyni zostało.

 

Tak przy tylu kg w tym poznaniaku już praktycznie nie ma wysiewu. Wiem bo nie raz było na dnie, a potem puste poprzeczniaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Bo trzeba uważnie patrzeć jak się tam zagląda. U mnie były jeszcze nasiona w otworach, gdzie są rolki wysiewające.. Więc nie ma siły żeby nie siało.  Trochę też osadziło się na skrzyni i nigdy nie zostało by wysiane. Jednak mi wystarczyło w sam raz. Poprzeczniaki też powinny być zasiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Czy można Wałowac żyto gdy ziarka już skiełkowały ale mają jeszcze 2cm do wyjścia na wierzch ? ziarko poszło trochę głębiej i chciałbym to trochę osadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja tam pierwszy raz hybrydę siałem. Poznaniakiem 6 ze skrzynia olejową bez żadnej próby 2, 5 ha psiałem. 5 jednostek poszło i tylko może z 2 kg w skrzyni zostało.

 

 

Bo trzeba uważnie patrzeć jak się tam zagląda. U mnie były jeszcze nasiona w otworach, gdzie są rolki wysiewające.. Więc nie ma siły żeby nie siało.  Trochę też osadziło się na skrzyni i nigdy nie zostało by wysiane. Jednak mi wystarczyło w sam raz. Poprzeczniaki też powinny być zasiane.

Jasne  lekarz  kazał  sie  nie  sprzeciwiać ...  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie wiem co ci lekarz kazał. Ale skoro zacząłeś to już to może rozwiń. Bo nie wiadomo o co ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kazał  ci  się  nie  sprzeciwiać , bo masz  tak  wygórowane mniemanie  o  sobie, że  wydaje  ci się,  iż  reszta świata  to  debile , a ty jedyny wszystko  ogarniasz .

A  każdy  sprzeciw traktujesz jak świętokradztwo  :P

 

Chodzi mi o  to  np  że  prawdopodobieństwo tego, iż  wysiew z  tabeli był  tak precyzyjny  w  tym typie  siewnika , że zostało  2  kilo po  obsianiu 5 ha   - jest mniejsze niż trafienie  6  w  totka .

Tego że  przy  2  kilogramach  zboża  w  skrzyni  nadal  równomiernie  sieje  - to  nawet  szkoda komentować  

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A jednak ludzie w totka wygrywają. 

Nie wiem jaka jest reszta świata. Ale ty za wysokiego mniemania o sobie widać nie masz. Skoro sam czegoś nie ogarniasz to nie uważaj, że od razu wszyscy se nie radzą jak ty. Na tym forum nie brakuje zarozumiałych przemądrzalców co to wszystko wiedzą najlepiej. 

Dla twoje wiadomości bo na polu ze mną cię nie było. Kontrolowałem ilość ziarna w skrzyni. I kilka przejazdów przed końcem zatrzymywałem się i roztargałem nasiona w skrzyni tak, by wszędzie było po równo Więc nie filozofuj jak nie widziałeś.

Siałem w swoim życiu rożnymi siewnikami. Nigdy nie robiłem próby kręconej. Przyznaję mazur 5 był pod względem wysiewu z tabeli bezbłędny. Poznaniak jest trochę gorszy. Ale jak ktoś ma głowę na karku to se poradzi. A przemądrzały filozof będzie uważał, że to nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Bo to jest niemożliwe. Tabelą można się jedynie sugerować ustawiając do próby żeby całkowicie nie odlecieć. Rok temu siałem pszenżyto c-2 w tym roku inną odmianę c-5 i w obu przypadkach wyszło ~170kg. Nie mowa już o pszenicy jarej ustawiając podłóg tabeli podczas próby wychodzi całkiem co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie ludzie kłócicie się a doskonale wiecie że rózne przypadki się zdarzają nie mówiąc juz o cudach .nie jeden na oczy widział i nie może się z tym pogodzić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj