przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

Ja w hybrydzie dawałem w T1 1l mondataku i na razie jest czysto

1l tebu+0,6l amistar.

 

u mnie na T1 - capallo 1,4l/ha i również jak na razie czysto.

chyba wypróbuję Twoją mieszaninę, bo zawsze mam problem z rdza brunatną

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Uuuuu aro na bogato T1. ;) U mnie poszło 0,6 tilt+ 0,6 mirage i na razie rdzy też nie widzę. Tylko trochę rynchosporioza się wkrada. Ja pojadę na t2 duet ultra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

oj tam, oj tam - nie ma tragedii (165zl/ha) i łan jest czysty :)

nie chcę kombinować jak capallo się sprawdza - w przyszłym roku spróbuję czegoś innego

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

U mnie na T2 od 2 lat się sprawdza 0,3 duetu +0,6 tebukonazolu  po wykłoszeniu tylko 200 l na ha to max na T1 0,7 mondatak+ 0,3 corbela + 0,5 tebukonazol + skracanie tylko z azotem trochę przegiołem i już 3x był wylegacz i chyba fiknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Moje żyto hybrydowe nawożenie nawozenie pod siew jesienią sól i superfosfat azot 2 dawki w czystym składniku 238kg skracanie i na T1 poszło mondatak i stabilan + odżywki na T2 spóżniny oprysk na skracanie bo ości było widać ale zastąpione środkiem na skracanie jęczmienia ozimego w ilości 0,6 na h, na grzyba pryskane wczoraj topsin+ odżywki i na robaka na razie spokój miejscami uschło ale niema tragedi 

tyczki już uszykowałeś do podpierania przy takim nawożeniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

240kg N na zyto to chyba swiety boże nie pomoże i bedzie taki wyleg ze głowa mała, napewno nie pochylenie tylko gleba.  Podejrzewam ze padnie zaraz po kłoszeniu przy lepszej wuchurze z deszczem i o plonie wtedy mozna zapomniec bo wtedkłosy puste lub czesciowo zapylone. Przerabiałm temat z nawet sporo mniejszym nawożeniem 2 razy skracane i padło zaraz po wykłoszeniu. O nerwach podczas koszenia nie wspomne :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

na stanowisku po kukurydzy zebranej na kiszonkę przy ok 150 kg N nie dałem rady do żniw utrzymać w pionie, klapło ze 2-3 tygodnie przed żniwami-2 razy skracane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czym skracałeś to co klapło i w jakich ilościach i czy trafiłeś w fazy? pytam bo też mam ogień żyto w tym roku i dostało 0,3 modusa+ 1 ccc i na wczesną flagę 0,5 medax wszystko trafione. ogólnie dostało 100 N tylko stanowisko po łubinie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

moddus 0,4+1l stabilan, flagowy podobnie jak u Ciebie medax 0,5

tylko modus poszedł jak mi się później wydawało w ciut niskiej temperaturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ja stosowałem na jednym polu w ubiegłym roku na połowie pola medax 0,5 +1,2 ccc  potem 0,5 medaxu a na drugiej polowie 0,2 modusa + 1.2 ccc potem 0,2 modusa i po modusie efekt w życie lepszy ale w pszenżycie wygrał medax. Ogar ja masz żyto " ogień" to dawaj jeszcze mu cerone bo ci fiknie ja z dwa lata temu dawałem cerone po wykłoszeniu ale przed kwitnieniem i było git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

Paweł ile dawałeś cerone? w ulotce piszą że można stosować tylko do kłoszenia - wręcz zakazują stosowania po wykłoszeniu, jaki miałeś plon?

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie po ulewach wesoło sobie leży ale myślę że jeszcze się podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Raczej marne szanse.  Podniesie sie sam kłos na kolanku ale pózniej jesli ziarno zacznie nabierac to padnie. W takich mijscach gdzie wylega tak wczesni to juz praktycznie o plonie mozna zapomniec w żniwa bedzie słoma czarna i przegnita a kłosy praktycznie puste. Miedzy innymi przez wyleganie odpusciłem żyto w tym sezonie i zsiałem samego pszenzyta. Chciac zrobic plon w życie trzeba sypnac a wtedy niestety lubi wylegac :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W zeszłym roku byłem na dniach pola pod inowrocławiem i na I-II klasie były poletka żyta hybrydowego skracanie 1 l ccc+ 0,3 modys i na flagę 0,7 cerone  stanowisko po cebuli 200 kg saletry i stało wysiane 220 nasion.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie wiem jakie stanowisko zostawia cebula ale co to jest 200kg saletry niecałe 70N


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Prawdą jest że nie pamiętam kiedy ostatnio padło mi zboże na początku maja ale widać że powoli staje na baczności. Co do pszenżyta w miejsce żyta to mogę zapomnieć bo żyto u mnie idzie tylko na piachach tak że pszenżyta to można się tam spodziewać worek wysiany i wto miejsce worek zebrany to już sukces...ech takie życie malo źle dużo tez nie dobrze a po środku ciężko trafić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Biały I II klasa, chodzi o mineralizację...  Pewnie ze 100 z gleby będzie albo i więcej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

A jaki jest sens walenia na żyto powyżej 100? W tamtym roku poszło okolo 180 litrów rsmu 32 i plon powyżej 8 ton i raz grzyb Falconem zrobiony, czasami czytam i widzę że za bardzo piescicie te swoje żyta idąc w koszty tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Wazona była przyczepa, ale i po zbiornikach podobnie wychodziło. W kombajnie u Waldka jest łatwo policzyć, a na przyczepę wchodzą 2 otwierane zbiorniki a na małą jeden otwierany zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

To może sąsiad Ci w nocy posypuje jeszcze bo przy takim nawożeniu to szok już będzie przy 4tonach z ha chyba że gleba zasobna albo nie siejesz na kompleksie zytnim lub super przedplon o czym nam oczywiście zapomniałeś wspomnieć zapewne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Przedplon pszenica i słoma polana gnojowica w ilości 20000litrow na hektar, ale to był jedyny rok w którym żyto tak sypnelo, wcześniej lata już nie były tak obfite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ja daje pod korzen polifoske 8 250 kg na wiosne  najpierw saletre a pozniej mocznik w tym roku raz skrocilem bo nie bylo czasu a efekty macie  u mnie w galeri zyto  hybrydowe sieje 4 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj