przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

krychu    152

Ja polecam kristalon z Yary. 3kg/ha do tego siarczan magnezu i mocznik i efekt widać :)

Sprecyzuj jaki kolor, jest kilka kolorów kristalonu z różną zawartością NPK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Panowie moje żyto jest w fazie drugiego kolanka planuje oprysk modusem 0,3 litra czy mogę do niego dodać jeszcze CCC ? jeżeli tak to jaka była by bezpieczna dawka ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Witam.

Co byscie powiedzieli na taka mieszanke Artea 0,3 + Starami 0,5 + Tilt turbo 0,2-0,3? (4 substancje czynne z 3 grup koszt około 160zl) Termin zabiegu lisc flagowy lub pełne wykłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Sprecyzuj jaki kolor, jest kilka kolorów kristalonu z różną zawartością NPK.

Kristalon używam żółty, pomarańczowy, brązowy i zielony :) Żółty na początek strzelania w źdźbło w zbożach i na kukurydzę na 7liść, pomarańczowy i brązowy przed kłoszeniem w zbożach i na 9liść w kukurydzy, a zielony na owies podczas strzelania w źdźbło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Pany, na najniższym liściu w wyrwanym pędzie zauważyłem kilka plamek rdzy brunatnej. Czy można liczyć, że żyto jakoś sobie poradzi bez większego stresu czy zabieg będzie konieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jeśli to ma być ostatni zabieg na grzyba to czekaj aż pojawią się kłosy. Gdy będą w połowie daj Amistar 0,4 l/ha + Tebu 0,6 l/ha. U nas sprawdza się to w życie hybrydowym od 3 lat. Na T1 idzie Tilt Turbo 0,8 l/ha + Mondatak 0,7 l/ha (w tym roku dałem trochę inaczej Tilt 0,5 l/ha + Mondatak 0,7 l/ha + Unix 0,2 kg/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Witam ,panowie kiedy planujecie drugi raz skracać żyto , i oczywisacie czym ? Pozdrawiam Tom_ch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

A ja mam na jednym polu problem z żytem, że wygląda jakby nie dostało azotu a było nawożone dwoma dawkami po ok. 50kg N /ha. Są takie pasy w łanie, raz jest dwa metry słabe, jasnozielone, potem dwa metry mocne ciemnozielone pędy z dużymi liśćmi, potem dwa metry słabego i tak dalej. Dodam, że na innym polu nawóz był rozsiewany tą samą techniką i łan jest równomiernie dokarmiony. Można jeszcze jakoś dokarmić żytko dolistnie aby nabrało właściwego wigoru, albo sypnąć trzecią dawkę np po rozpoczęciu kłoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

to zależy co było dane wcześniej, ile azotu, odmiana, itd. ja dam 0,2l modusa na flagę. na 1 kolanko poszło 1,2 ccc tego mocniejszego 750 sl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

ja na pierwsze kolanko dałem cuadro w dawce 0,4l/ha - kolanko jest na wysokości 2cm od węzła krzewienia - ładnie skróciło.

azotu w czystym poszło w dwóch dawkach 130kg/ha, trzecia dawka 30-40kg/ha (saletra) w sumie z opryskami 170-180kg/ha N

odmiana palazzo

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Ten modus w tej fazie to sprawdzone bo gdzieś czytałem że żle wpływa na plon. A ile samego tebu i w jakiej fazie kłoszenia pryskać żeby nie było fuzariozy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

też wyczytałem że w powyższych fazach można stosować modus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A czy ja mogę użyć zeszłorocznego ceronę które stało całą zimę w garażu w lodówce i raczej kilka razy zamarzło i rozmarzło.

Zostało mi go 0.5litra i chcę go użyć w życie w którym chyba przesadziłem z azotem. Żyta jest nie wiele bo tylko 40ary ale szkoda i tego.

Czy taka dawka będzie dobra 0.5 cerone 150litry wody na te 40ary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Opryskałem dzisiaj hybryde 

12 mocznika

8 siarczanu mg

4 rosasol 19-19-19 + mikro

1 foliq mikromix

0,3 tytanit

i dorzuciłem 0,5L ccc i 0,1L moddusa bo rok temu mi legło 

Okazało się że już zaczynają ości wyłazić nie zaszkodze tym miksem?

 

Kiedy dać T2 amistar + może menara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u mnie też pojawiają się kłosy i kiedy najlepiej jechać na T2 i czym na T1 dałem duet star 0,8l i mirage 1l, i czy dać jeszcze 3 dawkę  N, odmana Viselio na V i VI klasie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj