przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2198

ale dawka azotu nie bedzie strasznie duza .. jeszcze pewnie 100 kg saletry na hektar i wszystko xD a cerone kiedy musze stosowac ? przed lisciem flagowym ?

 

Dawka może być i startowa tylko, ale jak gęsto posiane to nic nie pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Nie ma duzego zachwaszczenia, ugor byl zrandapowany przed uprawa, teraz widze pojawily sie rozetki i mlode siewki chwastow ale nie wiem jakie to sa. Przed uprawa ugoru wieloletnich uciazliwych nie zauwazylem duzo. Wiec jakie srodki beda odpowiednie na to? Tylko n dwuliscienne pryskac czy na miotle zbozow tez?

Daj zdjęcie ogólnego zachwaszczenia na ok 1m2 i zbliżenie chwastów przeważających i coś się wymodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Panowie no i doradziliście mi ładnie na temat zabiegów profilaktycznych, ale zajeżdżam na pole a tu takie kwiatki:

ZDJĘCIE

Czy to jakaś choroba się nagle zaczęła rozwijać czy to przymarznięcie lub głodówka?

 

Taki widok pojawił się z dnia na dzień. Jednego dnia było wszystko ładne piękne, potem była noc z dodatnią temperaturą i lekką mżawką no i nad ranem już tak pożółkło. Nie dawałem jeszcze azotu, bo były ciągle nocne przymrozki i śnieg jeszcze czasem padał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja dziś rozsiałem po 140kg/ha polifoski 21 ( 21 N, 34S i 4Mg) i za ok 2 tyg. planuję dać 150kg saletry czy lepiej wcześniej, klasa ziemi V przedplon owies na oborniku żyto Viselio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie zytko dostanie w tygodniu saletry pewnie po 150kg/ha. Narazie troszke mokro na nizninach ale jakos sie przejedzie zostan koleiny :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Bo pewnie chce zredukować obsadę kłosów...

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Siał już ktoś azot na Podlasiu? U mnie Palazzo jeszcze sie nie budzi, w poniedziałek chyba pojadę z azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Panowie proszę poradę jesienią po kukurydzy(ostatniego września)posiałem hybrydę F2  w ilości ok 200kg/ha-gęsto ponieważ termin późny a ponadto było siane z przeznaczeniem na kiszonkę, nie dawałem nawożenia mineralnego przedsiewnie, po kukurydzy zebranej na kiszonkę rozwiozłem ok 40-45 ton/ha obornika bydlęcego. Wiosna już rozsypałem ok 170kg saletry(20 lutego). Teraz pojawiła się myśl żeby to żytko zostawić na ziarno,  dodam jeszcze że nie było prowadzone żadne odchwaszczanie. Jak myślicie  jest sens zostawiać je na zbiór czy dać sobie spokój????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wczoraj sprawdzałem i pierwsze kolano jest jakieś 2-3 mm na węzłem, jak będzie ciepło to pewnie w sobotę trzeba będzie ruszyć z antywylegaczem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

no własnie tez tak patrze na to kolanko tylko pytanie czy bedzie wystarczająco ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcingzmc    1

Witam!Proszę Was o pomoc ponieważ w tym roku cześć żyta posiałem bezorkowo, na początku wszystko wyglądało nawet lepiej jak po orce lecz teraz zauważyłem że w życie jest ok.5% pszenicy a jest to wynikiem tego że w ubiegłym roku cześć pszenicy wylełga i ta cześć została na polu a robiłem pod samą talerzówke bo dopiero 3 tygodnie temu kupiłem grubera, a moje pytanie to czy ta pszenica nie będzie ingerować w plony i czy będzie duży problem przy sprzedaży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj