przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

wiem, ale to w Polsce - w Niemczech ma rejestrację w życie, dawałem 2l/ha i nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

można, na stronie producenta jest napisane że można (rejestracja w Niemczech od fazy 1-ego liścia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W kalkulatorze wpisujesz masę tysiąca nasion, zdolność kiełkowania zakładana obsadę na metr i wychodzi ile kilogramów danego materiału trzeba wysiać.

I w tym akurat przypadku jeśli ja bym wysiał tyle samo kg co aro to za cholerę nie uzyskał bym zakładanej obsady. 

 

Kolego milion kiełkujących to co według Ciebie znaczy? Wysiewasz dwie jednostki i masz 200 na metr bez względu na wszystko, panimał czy jeszcze będziesz coś liczył?

Zauważyłeś że mtz jest 35,5 a jednostka waży więcej niż 35,5 kg? To dlatego że brane są tylko nasiona kiełkujące, reszta idzie jako balast. Dlatego kolega który miał taką słabą siłe kiełkowania miał 40 kg jednostki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Kolego milion kiełkujących to co według Ciebie znaczy? Wysiewasz dwie jednostki i masz 200 na metr bez względu na wszystko, panimał czy jeszcze będziesz coś liczył?

Zauważyłeś że mtz jest 35,5 a jednostka waży więcej niż 35,5 kg? To dlatego że brane są tylko nasiona kiełkujące, reszta idzie jako balast. Dlatego kolega który miał taką słabą siłe kiełkowania miał 40 kg jednostki.

Fakt liczyłem policzone.

Sugerowałem się wyliczeniami do kwalifikatów kupowanych na kilogramy. meaculpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Może trochę głupie pytanie zadam, ale czy na lekkiej ziemi powinienem czekać do opadów deszczu zanim posieję hybrydę? Planowałem zasiać 19 września, ale od dłuższego czasu susza i wysokie temperatury i nie zapowiadają żadnych opadów. Z jednej strony zalecają jak najszybszy termin siewu żyta, a z drugiej straszą mnie, że bez deszczu nie powschodzi i ziarno się zmarnuje. To jak powinienem postąpić? I tak źle i tak niedobrze...

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Niestety ja orałem zbyt późno, bo pryskałem perz w połowie sierpnia i 8 września dopiero zaorałem. Wczoraj bronowałem ciężkimi bronami z podwójnym wałem strunowym, ale ściernisko i zeschnięte zielsko nie zdążyło się przekompostować i straszny bałagan się na polu zrobił...  Będę musiał ręcznie wszystko powywozić, ale jak tu potem nawóz z glebą wymieszać, jeśli po kultywatorze jeszcze więcej się tego powyciąga?

 

No i jeśli o wodę chodzi to zaznaczam, że jest to piach i deficyt a raczej brak wody to jest tam na bank.

 

Miałem też taką myśl, aby tuż przed siewem przywałować ziemię zwykłym gładkim walcem, który waży chyba ze dwie tony i ładnie ubija ziemię. Czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Witam ,a ja z takim pytaniem , co sądzicie o posianiu żyta Hybrydowego po bronie talerzowej , po rzepaczysku , raz juz po żniwach było robione ziemia głęboko doprawiona , jak drugi raz przejadę talerzówka bedzie igła , dodam jeszcze ze siane bedzie agregatem uprawowo siewnym   vaderstad Spiryt ( talerzowy + brona talerzowa ) . Czekam na odpowiedzi może ktos siał juz po talerzówce . Siać chcę w Piątek .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Znajomi obaszarowcy właśnie po rzepakach jeżdżą dwa razy ścierniskowcem. Później idzie agregat podobny do V Spirit (horsch czy potinger) i nie poznasz, które pole orane a które uprawiane bezorkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Panowie dziś zasialem żyto hybrydowe pallazzo, siewnik ustawilem na 2 jednostki jednak wyszło mi ok. 1,85 jednoski na hektar. Teraz zastanawiam się czy nie będzie za rzadko.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

a ja wczoraj ustawiłem na 1,7 jednostki a wyszło 1,5. tzn 5,3 ha z 9 jednostek zostało 25 kg. Nie pytam czy za rzadko itp itd tylko okaże się na wiosnę i w żniwa 2015 :D

Rok temu gdybym tyle zasiał to w te żniwa miałbym +- 9t/ha a średnio miałem może z 5 z powodu wylegania, pierwsze 2 przejazdy tam gdzie stało to wyszło może ponad 10t, a reszta gdzie leżała to szkoda gadać, słomy w ch.. a plon marny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie  ile wyśiac w kg, żyta hybrydowego na ha, w drugim roku po orginale, czyli jak piszecie F2. Przeczytałem ze 30 stron do tyłu, ale nic konkretnego nie znalazłem, i proszę o sprawdzoną informacje.

 

Pozdrawiam bocian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Chyba pisałem kilkanaście stron wczesniej o plonie hybrydy f2 tak jak e1leex pisze lepiej jak cię nie stać na hybryde f1 to kup populacje jakąś dobrą i gwarantuje ci że więcej nakosisz niż hybrydy f2, sprawdzałem na odmianie visello f2 i dańkowskie chyba diament f3 lub 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

a teraz trochę wam na przekór: obserwuję pola gospodarzy w moich okolicach i F1 wygląda tak samo jak F2. Kłos długi, wypełniony, ziarno grube. Zasiać gęściej i będzie dobrze. A co do nieopłacalności to zależy co kto i jak rozumie. Moze jest nieopłacalne kupić 80kg zboża za 400 zł i uzyskać plon 5t/ha? Pokolenie F2 spokojnie osiąga plon 6-6,5 t/ha. Testowane u znajomego.

 

PS: ja osobiście sieję odmianę Visello zawsze F1, zawsze przed 10 września, zawsze po 1,8 jednostki co obniża koszt materiału siewnego i zawsze plon nie może przekroczyć 8t/ha ale nigdy nie zszedłem poniżej 7t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że kupiłem pole na którym jeszcze w tym roku rosły 2m brzozy, klasa ziemi 5-6, oczywiśćie zwaponowałem i uprawiłem w miare możliwości. Napewno orginał daje lepsze efekt, ale w tym wypadku jest duże ryzyko i sens ekonomiczny (nakład - zysk) I dlatego proszę te osoby które już praktykowały zasiew materiałem drugi rok  po orginale (F2) Ile wysiewacie w kg na ha. Oczywioście zadaje sobie sprawie róznicy zysku w porównianiu z F1 a F2. Prosze w miare o szybką odpowiedz .

 

Pozdrawiam Bocian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj