przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja mam zasiane 1,35ha hybrydy liczę że 10ton z tego kawałka zbiorę . :rolleyes: Ale nie ma co zapeszać ;)

 

Ja mam zasiane 1,35ha hybrydy liczę że 10ton z tego kawałka zbiorę . :rolleyes: Ale nie ma co zapeszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Ja też podobnie liczyłem ale byłem wczoraj na polu i tam gdzie położyło chyba w maju to pół kłosów pustych a gdzie stoi to slicznie wygląda, a leży z 60 % więc jak da 6 ton to będzie cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie Brasetto ciągle zielone, nie wiem czy od regulatorów wzrostu czy od fungicydu, w tym tygodniu zaczeło tracić pion około 5% pola się powichrowało

 

Na marginesie Jare bojko leży w 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

moje Palazzo lekko zielonkawe ma jeszcze źdźbło ale już go bierze" o plonie pogadamy po żniwach.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie Brasetto ciągle zielone, nie wiem czy od regulatorów wzrostu czy od fungicydu, w tym tygodniu zaczeło tracić pion około 5% pola się powichrowało

 

Na marginesie Jare bojko leży w 99%

A jakie regulatory i fungicydy stosowałeś i w jakiej fazie? Rok temu część rolników hybrydy zbierała z dość wysoką wilgotnością i nie wynikało to z zabiegów a z charakterystyki odmian. Hybrydy maja trochę dłuższy okres wegetacji, dłużej trzymają wodę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Koledzy a jak u was z kłosem

Ja dziś znalazłem swojego rekordzistę 25 pięterek i taki "mięsny" że aż miło się zrobiło (Brasetto)

Jak u was kłos wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:24

Dziś udało mi sie wreszcie opryskać żyto na wyleganie z racji że już późno i że azotu sporo to zrobiłem taka miksture: 150 ml modusa

500 ml Medaxa 300 ml Cerone + symboliczne 0,5l bumpera+200ml duet ultra (było ciepło i słonecznie przez kilka następnych dni)

?

A na grzyby poszedł niesławny bymper T1 i falconT2 falconem pryskałem w pełnej dawce 12 maja nic więcj na polu do tej pory nie było robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zależy kto co rozumie pod znaczeniem słowa "zielone". Zielone źdźbła to rozumiem, ale jeżeli liście nadal są całkowicie i w całości zielone i zdrowe to... nie wierzę dopóki nie zobaczę. :) O tej porze w tym roku żyto już zasycha, choćby miało sypać 11t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie tego nie zobaczysz na sąsiednich polach żyta są już w kolorze żółtym ( sucha słoma) a moje ciągle zalatuje zielenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

W moim źdźbło jest jeszcze w znacznej części zielone ziarno łatwo można rozgnieść. Populacja obok bardziej podeschła ziarno też twardsze. Jeszcze trochę musi postać zanim pójdzie pod kosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

W tamtym roku kosiłem hybrydę, ziarno suche 13% (poszło do skupu) a rżysko było w połowie jeszcze zielone. W dobrze utrzymanej hybrydzie to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Tak, ale co innego gdy pole jest zielone, a co innego się zieleni. Moje pszenżyto, żyto się zielenią, pszenica dalej całkiem zielona. To samo miałem co cihu rok temu, ziarno suche, a rżysko zielonkawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

a co powiecie o odrostach (odmłodzeniach) w leżącym życie, jak z wilgotnoscią będzie? jest ich ok 3 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

jaką odmianę polecacie, dla mnie najważniejsza jest wysokość plonu, jak najniższe i dobre dla tuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

a próbowałeś inne odmiany z KWS? i jeśli tak to jakie wyniki? w ogóle interesują mnie informacje na temat KWS, jakie odmiaany od nich polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

U mnie najlepiej wypadło palazzo, ale było też najlepiej prowadzone, w tym roku zdecydowałem się na bono i palazzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Jak wygląda skracanie. ? W pszenżycie daję 1 do 1,5 l ccc, ale dla hybrydy to chyba za mało. Trzeba dodać modus? Czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To zależy do wielu czynników. Odmiany hybrydowe zazwyczaj są niższe od populacyjnych ale bardzo silnie się krzewią. Jeżeli łan będzie gęsty, dodatkowo nie będzie oszczędności na azot to skracanie musi być intensywne. Podstawą jest skracanie 1l ccc i 0,3l moddusa w fazie BBCH30-31. Jeżeli nawożenie N jest wysokie (ponad 120 kg N) raczej będzie konieczny jeszcze raz regulator.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

tak właśnie myślałem, a azot raczej będzie wysoki, bo plon z czegoś trza wyciągnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kosił ktoś już z was hybrydę? jak tak to jak plon?

Co do skracania to ja dawałem 1 l CCC +0,2 moddus i potem cerone w dawce ok 0,6 l i ledwo stoi a na brzegach leży. Fakt że wysiałem 75 kg ziarna na ha i 120 kg N na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj