przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ile wcześniej zaorać pole pod żyto Brasatto i ile wysiać na ha, jedna jednostka waży 39,4kg czy 2 jednostki nie będzie za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja kupiłem brasatto z transportem 224zł/ jednostkę brutto

 

ja zamówiłem własnie po 219 brutto transport gratis

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

podajcie koledzy namiary gdzie można kupić nasiona poniżej 230zł brutto za jednostke- może być na priv- ,bo jakoś nic nie moge znaleść... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie byłbym, zdziwiony gdybym coś wykonał, źle. Jedno mnie może uspokoić, mam na myśli wyniki plonowania na poletkach KWS-u. Pozdrawiam.

A co takie słabe wyniki były? Jeżeli tak to jestem w szoku, w końcu to chyba oni wyciągają po 7t rzepaku :D

a ile wcześniej zaorać pole pod żyto Brasatto i ile wysiać na ha, jedna jednostka waży 39,4kg czy 2 jednostki nie będzie za dużo ?

Przy optymalnym terminie siewu może być ciut za dużo. Zszedłbym do 1,8jedn. Chyba że warunki nie są specjalne, tzn małe zapasy wody w glebie lub inne warunki hamujące krzewienie to już pewniej posiać 2 jednostki na ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

podajcie koledzy namiary gdzie można kupić nasiona poniżej 230zł brutto za jednostke- może być na priv- ,bo jakoś nic nie moge znaleść... :(

 

 

 

Lubelskie, Ciecierzyn Agricola 224zł jednostka (0.5ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Czy ktoś orientuje się, jak ustawić siewnik "poznaniak" do siewu żyta hybrydowego ok 80 kg/h? Mam zamiar pierwszy raz posiać hybrydę i nie wiem jak ustawić siewnik żeby było dobrze. Dzięki za każdą odpowiedz.

 

wielokrotnie juz opisywałem jak ustawić w przypadku rzepaku a z żytem podobnie tylko wiadomo kółka zbożowe zastawki i denka jak na tabeli (do żyta) a przekładnia ja miałem ABC i musisz spróbowac na wysiewie normalnym na najniższym przełożeniu ile Ci wyjdzie w próbie kręconej jak da rade na wysiewie normalnym to dobrze jak bedzie za dużo wychodzić musisz tryba przestawić na wysiew średni wtedy znowu próba za próbą aż do skutku jeśli nadal nie wyjdzie ale powinno na średnim już wyjść te 70kg mnie wychodziło to możesz jeszcze o ile masz trybo specjalne do wysiewu zmniejszonego zamontowac i wtedy już na bank ustawisz ale na 99% na wysiewie średnim go ustawisz na tyle.

 

Jeśli to co opisałem dla Ciebie jest czarną magią zajrzyj w książkę obslugi tam jest wszystko opisane wystarczy poczytać.

 

 

Ja kupiłem Palazzo niestety cena jak na ten rok wydaje mi się kosmiczna myślałem że bedzie poniżej 200zł/j jednak sie myliłem płąciłem 230zł brutto/jednostkę tyle samo co w ub. roku za Visello ile i kiedy będe wysiewał to jest uzaleznione od przebiegu pogody narazie susza dotkliwa u mnie plany są do 15.09 zasiać ok. 1,8 jednostki/ha.

 

U nas też kolega sieje mieszańca 2 raz i plony na poziomie 3-4t ja wole nie ryzykować.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

czy lubofoska pod zboża z luveny jest dobrym pomysłem-cena wydaje mi się atrakcyjna a i skład odpowiedni....tylko że tego trzeba będzie strasznie dużo wysiać...100kg/1dt :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam panowie. Planuje w tym roku posiać 6,5 ha żyta hybrydowego . Prawdopodobnie będzie to Brasetto z KWSu. Klasy ziemi od 4-6. Co radzicie wysiać pod korzeń i w jakiej ilości? Zawsze stosowałem Polifoske 6 pod wszystkie zboża, jednak się zastanawiam czy daćlepiej polifoske czy fosforan amonu + sól potasową. Co będzie lepsze? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

tak się zastanawiam czy lepszym rozwiązaniem nie będzie polifoska 8 i sól potasowa 400kg/1t polifoski- tak jakoś proporcja ta sama a w portfelu chce wiecej zostać.... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam panowie. Planuje w tym roku posiać 6,5 ha żyta hybrydowego . Prawdopodobnie będzie to Brasetto z KWSu. Klasy ziemi od 4-6. Co radzicie wysiać pod korzeń i w jakiej ilości? Zawsze stosowałem Polifoske 6 pod wszystkie zboża, jednak się zastanawiam czy daćlepiej polifoske czy fosforan amonu + sól potasową. Co będzie lepsze? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Najlepiej polifoska 6, sól+fosforan tez może być jeżeli będzie taniej to możesz tak dać. Ja wole polifoskę, 1 się wysieje, do tego z wysiewem soli mam problem z równomiernością.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żytko w tym roku trochę rozczarowało, i plonem, i ceną :/ Średni plon Brasetto i Palazzo w tym roku 7t/ha - szacowane było 9t/ha, ale susza w czasie nalewania dała mu popalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyto hybrydowe plonowało u mnie na poziomie 8-8,1 t/ha tylko że przy nie najwyższym poziomie agrotechniki (nie stosowałem antywylegacza czy innych regulatorów wzrostu więc dość oszczędnie z azotem). Panowie ale to żytko cięzko się młóci he he . A i ostrzegam że żyto hybrydowe jest bardziej podatne na porażenie sporyszem !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

do palazzo trzeba dodawać żyto mieszańcowe? z góry dzięki za podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Palazzo jest żytem mieszańcowym. Pewnie chodziło Ci czy trzeba dodawać żyta populacyjnego w celu zapylenia hybrydy. Nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

 

 

 

 

Lubelskie, Ciecierzyn Agricola 224zł jednostka (0.5ha)

Bierzcie w kilka osób a nie osobno. Przy zamówieniu na 70 ha wychodzi 183 zł jednostka pallazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

donweter1989 właśnie o to mi chodziło dzięki.tam gdzie zamawiałem mówił że trzeba 10% dodać ale nie był przekonujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Lintur ze względu na niewielką zawartość substancji z grupy sulfonylomoczników stosowany w dawce 150g/ha zwalcza 20% miotły zbożowej, w dawce 180g/ha zwalcza 40% miotły. Ale o tomce nie wiem, zresztą chyba nie ma herbicydu poza glifosatem który ma rejestracje na zwalczanie tomki wonnej. Może axial by sobie poradził, w końcu bardzo dobrze zwalcza owies głuchy, wyczyniec czy miotłę.

A jak wygląda u Ciebie ochrona herbicydowa?

jak do tej pory stosowałem tolurex lub lentipur i zwalczał dobrze tomke ;)

 

zakupiłem 2 jednostki Brasatto i teraz mam pytanie czy 2 jednostki na 1ha nie będzie za dużo i kiedy najlepiej siać ( centrum ) i ile przed siewem wykonać orkę i czy lepiej pryskać powschodowo czy po siewie ?

orkę najlepiej ze 2 3 tygodnie przed siewem a siew to ok 15.09. a co do wysiewu to zależy jakie warunki glebowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak do tej pory stosowałem tolurex lub lentipur i zwalczał dobrze tomke ;)

Możliwe, nigdy nie miałem problemu z występowaniem tomki wonnej na polach ornych, etykietach rejestracyjnych nie spotkałem jeszcze w chwastach wrażliwych tomki wonnej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. wróciłem własnie z elwaru- jak kolwiek się to pisze ale nie chodzi o to. woziłem probke zyta hybrydowego guttino do zbadania. ziarna dosc drobne i niektóre ciemne ale podobno takie ma byc. laborantka zbadała gęstość i wilgotnosc odpowiednio 71,3kg/hl i wilgotnosc 14,6 %. opadanie 340 przeszło przy normie 110. przychodzi wagowy i sie pyta co i jak a kobieta mu mówi " wilgotnosc dobra sie potrąci gestość 71,3 więc bedzie ponad 75 ?????? opadanie ponad 340. czy to 75 oznacza że mają podkręcone urządzenia pomiarowe? a norma na gestosc to 71 wiec ledwie weszło . oto jak wygląda badanie w elwarze i kontrol jakosci- oszuści jednym słowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

jaką cenę zaproponowali teraz chcesz spezdawać żyto jak na rynku najzwyczajniej go brakuje hm....?

 

Masz o 0,6% za wilgotne zboże powinieneś mieć kilka próbek i zbadać wilgotnośc w innym miejscu.

 

Pozdr....

potrącenie 1,2% wilgotność x2

 

Jak plonowało Gutinio tylko nie psz proszę 7t realnie ja kosiłem u znajomego Palazzo 3t było piekne moje tradycyjne 4a 1 t jedna tona .... i jak tu się nie wk...przy pełnej agrotechnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

nie chce sprzedawac. tylko sprawdzałem co i jak . dałem ogłoszenie na tablicy i był odzew. po cenie powyzej 50 zł a tam płacą 39 zł teraz wiem na czym stoje. żadna mądrala mi teraz nie wmówi przy sprzedaży. ziemie lekkie 4a 4b od5,5 do 6t po ilosci samosiewu w rzepaku mysle że po 0,5 t z ha na polu zostało na drugim kawałku ziemie srednie 3b4a to samo a byłoby lepiej żeby nie wyprzenie w 20 % tu sypało 6 i okolice pożałowałem kasy na t3 troche załuje bo byłoby lepiej . tyle. dodam tylko że jestem z podlasia i w momencie pylenia bylo ciepło bez opadow u kolegi palazzo 4,5 t z ha a no i u mnie z wyjątkiem t3 full agrotechnika

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ja z okolic siedlec kłosy przestrzelone nie zapylone myślę nad Palazzo i Brasetto na 2,5 ha na początek ziemie mam cięzkie 3ab, 4a gliny żyta populacyjne się nie udają raczej pszenica i pszenżyto ale chcę zobaczyć jak tam hubryda przy pełnej agrotechnice. Jaką odmioanę p[olecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja w tzm roku 2 ha ziemie srednie 3a zasieje 1 ha pallazo i ha brasetto i porównam - z guttino jestem zadowolony chociażsiałem pierwszy rok teraz celuje wyżej minimum 7 t zha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj